Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi kerüljön még a babakelengyébe?

Mi kerüljön még a babakelengyébe?

Figyelt kérdés

Őszi baba lesz.Tudom,még rengeteg időm van,de már írtam egy listát,hogy miket kéne beszerezni,mire megszületik:


Babaszoba:

-kiságy

-kókuszmatrac

-pelenkázó

-3 db ágynemű

-3 db gumis lepedő

-4 takaró /2 vékony,2 vastag/

-15 db textilpelus /mindenki azt mondja,hogy ebből rengeted kell/

-2 szekrény

-éjjelifény

-bébiőr

-légzésfigyelő

-egy felnőtt ágy a babaszobába

-pelenkatartó vödör

-szobahőmérő

-párásító

-rovarriasztó


Fürdetés,tisztálkodás:

-kiskád /álvánnyal/

-testápoló

-sampon

-fürdető,tusfürdő

-babaolaj

-arc-kéztisztítókendő

-törlőkendő

-popsikrém

-mosdókesztyű

-1 csomag pelus

-bébihajkefe,fésű

-babaolló

-2 db fürdőlepedő

-2 db törölköző


Séták,utazások:

-babakocsi /van hozzá mózes,esővédő,szúnyogháló a mózeshez és a sportrészhez,bevásárlótáska,sportrész/

-2 lábzsák /mózesbe,sportrészhez/

-pohár-cumisüvegtartó

-napernyő

-pelenkázótáska

-autósülés


Ruhák:

-6 db body

-6 db rugdalózó

-2 db hálózsák

-3 db pulcsi,kardigán

-3 db kocsikabát

-3 db sapka

-2 kiskesztyű /ne karmolja össze az arcát/

-3 kocsicipő

-1 overall a sétákhoz

-4 db harisnya


Egyéb:

-lázmérő cumi,sima lázmérő

-Avent újszülött szett

-4 db cumi

-cumitartó táska

-sterilizáló

-2 db előke



Még miket vegyünk majd?

Előre is köszönöm a segítséget!


2011. márc. 26. 13:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Elég sok mindent felsoroltál, én a felét feleslegesnek tartom annak, amiket itt felsoroltál ... Én májusra vagyok kiírva és csak a legfontosabb dolgokat veszem meg ...
2011. márc. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ami felesleges:éjjelifény ,bébiőr,légzésfigyelő (max ha veszélyeztetett a baba),egy felnőtt ágy a babaszobába ,pelenkatartó vödör, szobahőmérő, párásító,rovarriasztó
2011. márc. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
40%
Én még felelslegesnek tartom a pelenkázót is, ágyon, asztalon is tisztába tudod tenni. A kádállványt - támlás szák is megteszi. Valamint lázmérős cumi, Avent szett és sterilizáló (a kifőzés is megteszi).
2011. márc. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
1 csomag pelus szerintem kevés. Legalábbis én a fiam születésekor úgy voltam vele, hogy 3 csomaggal vettem, különböző márkákat, mert úgy voltam vele, hogy nekem tuti nem lesz kedvem már az első héten pelenka után rohangálni, a párom meg ilyen téren nem megbízható. Lehet hozott volna 4-es méretet. :)
2011. márc. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ez bőven elég egy kisbabának. Esetleg ha nem akarsz naponta, kétnaponta mosni, beszerezhetsz több rucit! Tudom, hogy kb ennyit ajánlanak, de most már 2 gyerekkel a hátam mögött, tudom, hogy több kell. Az elején sokat kakilnak, pisilnek, nálunk rendszeresek voltak a balesetek, volt, hogy napi 3 garnitúra ruhát használtak el. Kifolyik a pisi, kaki, lebukja, úgy, hogy átázik minden stb!

Amiket fürdetéshez felsoroltál, felesleges megvenni, mert a gyerekorvos fel fogja írni őket, ezek gyógyszertáti kikeverős dolgok. Egy újszülöttnek nem kell még Gabi, meg más márkás cucc, még nagyon érzékeny a bőrük és hiába reklámozzák újszülött kortól őket, szárítja a baba bőrét ezerrel. Testápolót és arc-kéztisztító kendőt én nem használnék még egy újszülött babánál 3-4 hónapos kora után már inkább, bár erre kitűnően megfelel a popsitörlő is! Viszont lehet csak a figyelmemet kerülte el, beszerezhetsz egy orrszívó porszívót. Előfordul, hogy az elején még váladékozik az orruk, ahogy tisztul a kis tüdejük és a szopiban, evésben zavarhatja, ilyenkor jól jön az orrszívó.

Felnőtt ágy tényleg nem kell, hiszen lehet hogy jó alvó baba lesz egyrészt, így indulj neki :)) másrészt nem kell mellé feküdni, de ez csak az én véleményem.

Az éjjeli fényt én nem tartom feleslegesnek, mert én pl éjjel vak sötétben nem tudok pelenkázni és szoptatni. Az alváshoz valóban felesleges. Légzésfigyelőről úgyis Te döntesz, ha így nyugodtabb vagy vegyél, nekem nem volt és nem is éreztem hiányát! Bébiőröm viszont volt, jó kis találmány, ha nagyobb a ház nem hallod a bébit, én pl a kertben szoktam használni.

Szép babavárást!

2011. márc. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Na pár észrevétel!

Felesleges 3 ágynemű, meg 4 takaró... Pláne az elején a fejére húzza a paplant, meg is fullad. 2 hálózsák oké, és elég is az éjszakai alváshoz.

szerintem a pelenkázó, és a légzés figyelő is hasznos, jó dolog. ha megengedheted magadnak, akkor vedd meg. A mózeses babakocsikat nem szeretem, de ez egyéni. Előre ne vegyél Avent szettet, mert ha szopik, akkor nem kell, max 1 üveg arra az esetre, ha te nem vagy otthon. Ilyen meg nem sokszor lesz. 4 cumi is felesleges, mert az sem biztos, hogy kell, és az sem, hogy olyat fog szeretni, amit te először veszel... :) Viszont mellszívót lehet, hogy vennék a helyedben.

A 6 rugi talán elég, de a 6 body... Az nagyon kevés szerintem. Van, hogy egy éjszaka elfogyott 3, és a kaki a nyakunkig ért. :D

A 3 kocsikabát is teljesen felesleges, mert az overál a legkényelmesebb, és télen úgyis abban viszed ki. kocsicipők is teljesen feleslegesek, amíg overálban alszik a kocsiban, addig nem kell neki, mert azoknak általában lába is van, és az kényelmesebb neki.

Nem tudom mi a különbség a fürdőlepedő, meg a törölköző között, de ebből sem kell ennyi. Mi az elején inkább a kifogóval törölgettük, mert fért hozzá, a nagy frotír törcsi még nem. Textil pelus kell, azt nem tudom írtad-e.

Nekünk mondjuk nincs rovarriasztónk, de van szúnyoghálónk, és panelben lakunk, uh egyéb állat nem jöhet be. :) Szobahőmérőnk sem volt. De minden attól függ , mit engedhetsz meg magadnak.

Ja, ruhából sosem elég... :) Főleg, ami alulra megy, body, rugi. És pelusból is igen hamar elfogy ám az egy csomag. :)


Amiket még vennék, és most eszembe jut. Kiságyra forgó. :) Ha megteheted, távirányítós, zseniális találmány. Sokszor, mikor még nem volt nekünk, odamentem újra felhúzni, utána mert nem akart ott maradni, mert tudta, velem is lehetne. És a felhúzósók szólnak vagy 2 percig, uh ha szerencséd van pisilni tudsz alatta. Bejött még nagyon a játszószőnyeg, ebből egy szupira spóroltunk, most akciós a babyoutletben, ha kell, majd mondom milyen.

Illetve a pihenőszéknek is nagy hasznát vettük. Ugyanis sokszor akart aludni a hordozóban, ami nem túl jó a hátának. Na ebben elaludt olyan pozícióban, mint ha a hordozó lenne, majd ledöntöttük. :)

2011. márc. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem 2009. októberi babám van...

és van egy részletes listám, amit a 2010. őszén szült barátnőmnek írtam össze... ha priviben megírod az e-mail címed, akkor szívesen elküldöm Neked is :-)


Szép babavárást Neked!!!

17 hónapos kislány és 22 hetes pocakcsajszi anyukája :-)

2011. márc. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

14:29

Szia!


Nem tudnád ide bemásolni,ha szépen megkérlek? Mert az e-mail fiókommal valami gond van,levelet nem tudok írni és nem is jelzi,ha új mailt kaptam :(


Kellemes babavárást Neked is!

2011. márc. 26. 16:04
 9/14 anonim ***** válasza:
Szia! Végigolvastam. Még esetleg egy külön szennyestartó is jól jön a babruháknak..De én sem szültem még, így ezt is csak mondták. Azt -az utolsóként író- listát én is megköszönném!!! 23 h km
2011. márc. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A 14:29-es válaszoló vagyok!


Kedves Kérdező!

Megkaptam az e-mailt :-)

Holnap küldöm a listát, csak még átnézem, hogy minden link működik-e benne. Mert olyat írtam, amit díszítettem a személyes megjegyzéseimmel és példa linkellek... ezért is lett olyan hosszú, hogy nem engedi ide válaszként beilleszteni :-D


Kedves Utolsó válaszoló!

Neked is szívesen elküldöm, ha érdekel...

csak privibe Te is küld el az e-mail címed!

2011. márc. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!