Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van az a babaméret aminél már...

Van az a babaméret aminél már alapbol nem kockáztatják a huvelyi úton valo szulést?

Figyelt kérdés
2011. márc. 21. 13:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

az 5 kg gondolom de nem csupán a baba mérete - súlya - dönt hanem a kismama adottságai mindenesetre 4700-5000 gr nál már tuti hogy automatikusan császár.


4500- és 4300 gr-os babát még hagynak megszülni bár első babánál gyakran jár repedéssel és sok varrással.

2011. márc. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
nem első baba,de nagyon tartok tőle hogy nagyon nagy baba lesz,már 36 hetesen 3300g-ra saccolták ,a méretei alapján pedig 2 héttel idősebbnek.....cstörtökre vagyok kiirva,de azon kivul hogy be akarnak pénteken fektetni nemigen foglalkoznak azzal hogy várhatoan nagy baba lesz.fogadott orvosom nincsen(sajnos)és hiába mondogatom mindegyik orvosnak hogy rettegek attol hogy esetleg elakad majd a baba vagy bármi komplikácio lesz a mérete miatt,nem törődnek vele.nem szaretnék császárt ha nem muszáj de nagyon félek hogy gond lehet szlésnél.:S
2011. márc. 21. 14:03
 3/12 anonim ***** válasza:
Súlyhatár nincs (húgom fia 5400g-al született, és csak vágták, nem repedt), de ha téraránytalanság áll fenn, vagy nagy a baba feje, akkor már kis súlynál is valószínű a császár.
2011. márc. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja és a súlybecslésre ne alapozz, nekem 3950g-ot mondtak szülés előtti napon, és másnap 3450-el született meg.
2011. márc. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Minden esetben téraránytalanságot néznek. Még 3.500 g-nál is lehet gond, ha az anya alacsony, kis medencéjű stb.

Én 185 cm magas vagyok, széles csípővel, a babám 4.400 g, 54 cm-rel született. Második gyermekem. Még nem volt beilleszkedve a buksija a szülés előtt sem, így megkaptam a kis csukló szalagomat, ha netán császárra lesz szükség. Meg is ijedtem, azonnal állva kezdtem vajúdni. Segített a gravitáció... buksi be... méhszáj ki, kaptam a tolásoknál oxitocint és mindenestül 2 és fél óra alatt megszületett a kisfiam. Szinte idő sem volt nagyon latolgatni. Jött.

2011. márc. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

igen 500gr+/- simán benne van.


első voltam.

2011. márc. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A kisfiammal is téraránytalanság volt, nagyfejű a drága és császár lett belőle. Persze ezt (hogy császár legyen) még erősítette az is, hagy fejjel felfelé volt.
2011. márc. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nincs meghatározott babaméret. Téraránytalanságnál császároznak,meg persze ha a babánál,vagy a mamánál valami gond lép fel. Az én lányom 4950grammal született,de azért lett császár mert kb 20óra vajúdás után sem tágultam 1,5 ujjnyinál többet.

Ha egészséges a magzat,akkor csak az anyán "múlik" hogy lesz e császár. Én például 4760grammal születtem hüvelyen keresztül,anyukám 165cm.

2011. márc. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A súlybecslés oltári nagyot tud tévedni. Nálunk végig nagy babát becsültek, 38 hetesen 4200 g-ra tippelték, 40 hetesen megszületett 3160 g-mal.
2011. márc. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,némileg megnyugodtam.kisfiam 4kg-al szuletett gátvédelemmel,nála csak annyi volt a nehézség hogy állnom kellett tolfájások közben mert nem csúszott lefelé a mérete miatt.de egyébként jl szoktam tágulni....most kicsit bizakodobb vagyok,remélem nem lesz semmi gond.
2011. márc. 21. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!