Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen anyagi helyzetben...

Milyen anyagi helyzetben vagytok, akik be mertek vállalni 3 vagy több babát?

Figyelt kérdés
Nekünk már van két kis manócskánk és egy hónapja sajnos elment a 3. babánk. Férjemmel nem tettünk le arról, hogy legyen még gyerekünk, nagyon szeretnénk a 3. is, a férjem akár már próbálkozna is megint, de én nagyon félek. A 3. babánál szerintem közrejátszott ez is, vagy nem tudom, hogy a lelki dolgok mennyire befolyásolnak egy vetélést. Akárkinek elmondtam a családban , fel voltak háborodva, hogy milyen egy anya vagyok én,aki rosszat akar a gyerekeinek , hogy erre a világra 3 gyereket szül. Fel se tudom fogni, hogy mi lesz még itt és én meg felelőtlenül szülöm a gyerekeket. Minden este sírva feküdtem le, hogy tényleg jó ötlet volt e és hogy tényleg milyen felelőtlen vagyok. Közben meg nagyon vágyom a babára és tudom , hogy lesz is, csak mégis mikor . Milyen anyagi helyzetre várjak, mikor lesz jobb? Mikor nem szólnak meg a családban? Nem élünk annyira rosszul, inkább átlagosan , vagy egy autónk, van egy családi házunk , igaz azon van hitel, átlagosan keresek, a férjem kicsit jobban. Viszont kilátástalan a jövő, folyamatosan emelkedik a hitel. Tudom, hogy nem én vagyok az egyetlen ezzel a problémával, csak kiváncsi lennék más hogy van ezzel. Mi nagyon szeretnénk még babát csak nem tudom mikor és félek, hogy újra mindenhol fejcsóválásokkal fogok találkozni. Vagy nem kellene foglalkoznom velük? Dehát mindenki tudja, hogy nehéz nem foglalkozni ezzel!
2009. febr. 21. 09:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én teljesen megértelek, igaz én az első gyerekemet várom (most vagyok 27 éves), de nekünk is tervbe van véve még egy vagy esetleg kettő gyerek. Szerintem ne foglalkozz a családdal akik ferde szemel néznek rád/rátok. Hidd el nem az ő dolguk csak a kettőtöké. Ha ti szeretnétek akkor mért ne? Amúgy is ha már anyagiaknál vagyunk az állam 3 gyerekre sokkal jobban fizet, mint kettőre. De szerintem nem kell a pénzre gondolni, ahol elfér két gyerek ott a harmadiknak is van hely. Tegyétek azt amit a szívetek diktál. Mi is olyan középrétegbe tartozunk bár az én fizetésen lehetne jobb is(ápolónő vagyok). De ettől eltekintve nem csak egy gyereket tervezünk. Sok szerencsét neked és remélem mihamarabb összejön a harmadik bébi. 37 hetes kismama
2009. febr. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, jó babavárást. Én is eü-s vagyok, tudom miről beszélsz!
2009. febr. 21. 09:47
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk hasonló a helyzet, én 3 gyerkőcöt szeretnék, 1 kis fiam van aki most 16 hós és most szeretnék második babát. Mi is átlagos család vagyunk, hitel van a házunkon, és nem túl sokat keres a férjem se, de megvagyunk. Szívám vágya hogy minél hamarabb megfoganjon a 2. babánk, erre a férjem csaádja csóválta a fejét minek erre a világra, hát engem meg ez éltet. Testvérem bíztat, anyukám azt mondja várjak, de mire is kérdeztem tőle, jobb nem lesz soha. Mi a saját szívünkre hallgatunk, jöjjön a 2. esetleg 3. gyerek. Ők teszik igazán csodássá az életet.- a többit meg megoldjuk:)

2009. febr. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem szabad hagyni, h' ennyire befolyásoljon mások véleménye. Ti négyen alkottok egy családot, nem nekik szülnéd a harmadikat sem. Általában nem a gazdagok vállalnak több gyereket, hanem a középréteg, közepes anyagi háttérrel.

Ha most hallgatnátok a család többi tagjára, valószínűleg mindketten megbánnátok. Főleg, ha a férjed is akarja: bízz benne, h' megteremti a szükséges javakat. Különben is, a harmadik gyerek már úgymond a készbe születik, megvan hozzá minden felszerelés. Azt meg, h' később mi lesz, senki sem tudja. Erre nem szabad alapozni.

2009. febr. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia !

Nálunk 3 gyerek van , 7,5,3 évesek és most várom a negyediket. Mi sem élünk fényes körülmények között , sok mindenről le kell mondani, bár ezek a luxusdolgok nem igazán hiányoznak. Szerintem ne foglalkozz mások véleményével , csak a saját érzéseidre hallgass. Egyébként én sem kürtölöm világgá , hogy ujra terhes vagyok (16 hetes), mert tudom , hogy az emberek rossz szemmel nézik , ha valakinek egy-két gyereknél több van.

Szerintem felesleges várni , a világ ugy sem lesz jobb csak rosszabb , és én ugy vagyok vele , hogy ahol 2 gyereknek jut enni , ott a harmadik sem fog éhen halni.

Sok sikert !

2009. febr. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tényleg nagyon meg kell gondolnia az embernek, hogy merjen e egyáltalán babát vállalni, mert tényleg azt látni, hogy egyre nehezebb! De mi is már nagyon akartunk babát. Nem vagyunk a legjobb anyagi helyzetben. Van hitelünk is. Most, hogy táppénzen vagyok meg sokkal nehezebb. Én viszont nem találkoztam a lenéző emberekkel, hogy hogy merünk babát vállalni úgy, hogy éppen kijövünk a pénzből. Szerintem nem ez számít! Mi is mindent megteszünk majd azért, hogy mindene meglegyen, amire szüksége van! Ebben biztos vagyok! Mire várjunk? Hogy kiöregedjünk? Bár még 24 vagyok, férjem 28. Nagyon szeretjük egymást, a baba pedig csak megszépíti és boldogabbá teszi az életünket, ez biztos!

Egy babának nem az a fontos, hogy milyen cuccai vannak. Nem attól lesz boldog, ha a legdrágább holmikat vesszük meg neki! Egy gyereket szeretni kell! Hiába van valakinek pénze, ha nem szereti a gyerekét!

Én csak azt tudom mondani, hogy nektek kell eldönteni, és ti tudjátok, hogy annak a 3. gyereknek is mindent meg tudtok e adni, amire szüksége van! És amíg úgy érzitek, igen, addig másnak semmi köze hozzá! Nektek kell felnevelni, nem nekik! Minden jót!

2009. febr. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én sem gondoltam volna tavaly ilyenkor, hogy szülni fogok a 2 lányom mellé egy kisfiút:D De teherbe estem, pár napig vívódtunk, mi is kaptunk egy-két megjegyzést, hogy jobb lenne, ha nem tartanánk meg a mai világban, kölcsönök és kicsi lakás mellett stb, de én nem vetettem volna el semmiért! Most van egy 8 hetes kisfiam is, akit imádok, és szerintem nagyon is becsülendő, aki több gyereket vállal! Tényleg jó lenne, ha még inkább ösztönöznék a családokat. Épp ma láttam a Babavilágban, hogy pl. Esztergomban mennyire támogatják,hogy egyre több baba szülessen. Minden város, község példát vehetne a kezdeményezésről. Mert hiába a világválság, máskor is voltak kritikus élethelyzetek, és akkor is születtek gyerekek. Én a nagycsalád híve vagyok! Sok sikert Nektek is!
2009. febr. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én hármasikrekkel vagyok terhes. Első babáink lesznek. Nálunk szerencsére nem volt fejcsóválgatás a családban. Viszont egy-két ismerősön látom,mikor hallják, hogy azt gondolják magukban, hogy te jó és, ezek ilyen hülyék? A mi helyzetünk sem épp a legjobb, de azért nem panaszkodom, soha nem voltak, és nem is lesznek luxusigényeink. Engem jobban elkeserít, amit most a kormány tenni akar. De csak reménykedni tudok, hogy nem teszik meg. Úgy gondolom, így nehezebb, hogy egyszerre jönnek, mert nem lehet örökölni a ruhákat, egyszerre kell iskoláztatni őket, de nagyon nagyon boldogan várjuk őket, és nagyon örülök, hogy így alakult. Persze először megijedtünk. De a család is mellettünk áll, és támogatnak mindenben. Szerintem meg 3 gyerek nem is olyan sok. Mi is hárman vagyunk testvérek, és nagyon jó volt így felnőni. De ismerek családot, ahol nyolcan vannak a gyerekek. Nagyon boldogok, és imádják egymást. Persze a szülők részéről sok lemondással jár, de a boldogság, szeretet sokkal nagyobb ajándék!!! Ezt a családodnak is be kellene látnia. Szerintem örülj neki, hogy ilyen rendes, családszerető férjed van! Hisz a szűk kis családod ő és a gyerekek!
2009. febr. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én most várom az 5. babámat van már négy kisfiam és nagyon örülnénk egy kislánynak de ha már lenne lányom akkor is ugyanennyi gyereket vállalnék mert imádom őket és ők az életem értelme. Mikor én is bejelentettem a családba meg persze a munkahelyemen gondolhatjátok hogy néztek rám de nem igazán érdekelt én büszkén vállalom a gyermekeimet. Amúgy meg őszintén kinek mi köze hozzá, hogy hány gyerekem van soha senkitől nem kértem semmit mindig is a férjemmel ketten teremtettük meg a gyerekeknek valót, anyagilag persze nem mondom hogy jajde könnyű de egyik gyermekem sem szenved hiányt semmiben sem, sőt volt olyan hogy az iskolába a nyári táborba az én fiam elment de akinek 1 gyereke volt az nem, és ez nem azonn függ hogy kinek mennyi pénze van hanem hogy sajnálták a gyerektől mert hogy lehet azt a pénzt máshova is rakni hát nemtudom én azért attol nagyon boldog tudok lenni amikor azt mondják a gyerekeim hogy anya te vagy a legjobb a világon mert én azt gondolom hogy azért élünk hogy megteremtsük a jövőjüket és boldogá tegyük öket amikor csak lehet hisz én is csak ezt kapom töllük boldogságot és örömet. Bocsi hogy ilyen hosszadalmas voltam.Szerintem ne foglalkozzatok senkivel csak azt tegyétek amit ti szeretnétek.
2009. febr. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!Mi elso babat varjuk de tervbe van meg 2 vagy 3 gyerkoc.A ferjem is meg en is mindig nagy csaladra vagytunk.Ferjemek 4-en voltak tesok mi meg 9-en.Az igazsaghoz hozzatartozik h ebbol 4-et a szuleim intezetbol orokbefogadtak de minket 5-unket edesanyam szult.Nagyon jo volt ilyen csaladba felnevelkedni,sosem szenvedtunk semmibe hianyt pedig a szuleim is atlag fizetesbol eltek kozbe epitkeztunk stb...Ugy h ne foglalkozz a rosszindulatu megjegyzesekkel.Ha te meg a ferjed szeretnetek akkor miert ne?Mar ugy is van ket gyerkoc akikrol megmaradtak a dolgok,gondolom vasarolni nem nagyon kell es bizz a ferjedbe mert ha o is szeretne akkor nem fogtok hianyt szenvedni semmibe.Es ha jonnek a fejcsovalasok akkor gondolj erre az oldalra,rank h meg van nehany "felelotlen" rajtad kivul:);)......

Minden jot!:)

2009. febr. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!