Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség, párkapcsolati...

Terhesség, párkapcsolati gond. Mit tegyek? (többi lent)

Figyelt kérdés

11 hetes terhes vagyok,és úgy érzem a férjemmel nagyon megromlott a kapcsolatunk.Tervezett baba volt,mindketten nagyon akartuk már.Eddig folyamatosan halogattuk a pénzügyi gondjaink miatt,de eldöntöttük,nem várhatunk arra hogy jobb legyen.4 éve élünk együtt,eddig boldogan.Én a főiskola befejezte után nem találtam munkát,hiába kerestem.A férjem pedig az utóbbi időben nagyon sokat dolgozik,a jobb megélhetésért,és hogy jobb legyen a babának is ha megszületik.Mikor itthon van nem beszélgetünk,nincsenek közös programok,nincsenek közös élmények.Én már egy éve be vagyok zárva a négy fal közé,sokszor érzem azt hogy beleőrülök.A terhességem se egy leányálom,hányinger,hányás,rossz közérzet.Sokszor erre is megkapom a választ a pofámhoz ha szóvá merem tenni,hogy nem érzem magam jól magam.Erre a válasz:Ne hisztizz már annyit.Tudom hogy fáradt,és tudom hogy ő dolgozik.El vagyok keseredve,nem tudom mit tegyek.

Ezt a dolgot még az is nehezíti hogy a férjem előző házassága tönkrement,abból van két gyermeke is akiket nagyon ritkán láthat,mivel a volt feleség nem lakik a közelben.Félek ha én is elhagyom terhesen teljesen összeroppan.Már gondoltam az abortuszra is,de nem szívesen tenném meg,mert annyira nagy örömmel vártam/várjuk ezt a kis csöppséget.

De nem vagyok boldog!!!Tudom nagyon jól,előbb utóbb döntenem kell.Vagy maradok ebben a kapcsolatban,hogy a gyermekemnek legyen apukája,vagy továbbállok,és nem maradok olyan kapcsolatban ahol nem vagyok boldog.

Csak ez már nem rólam szól.Azt kell néznem hogy a babámnak mi lesz a legjobb.

Ti mit tennétek?


2011. márc. 7. 10:55
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
11:16-os köszönöm a válaszod
2011. márc. 7. 11:22
 12/18 anonim ***** válasza:

Szia. Én 4 hónapja vagyok itthon, nálunk is csak a férjem keres. Ráadásul nem zökkenőmentes a terhességem, első babát várjuk. Hidd el, az elején én is hiszti rohamokat kaptam, mert úgy éreztem nem foglakozik eleget velünk, és nem is érdekli hogy mi van velem, én meg végig szenvedem az egész napot amíg ő dolgozik...

De! Rájöttem, hogy igen is szeret és törődik velünk, csak ő még nem tudja felfogni mit jelent a terhesség, mivel ő nem érzi, és az elején nem látszik...

Én amit tettem: próbáld meg bevonni őt is, ha tehetitek menjetek együtt uh-ra, vásároljatok közösen a babának, kérd ki a véleményét mindenbe...pl. ilyen vagy olyan színű cucc lenne majd jobb...gondolkodjatok a baba nevén, vond be őt is, hogy érezze nem csak azért kell hogy letartson titeket, hanem ő is számít. Hidd el, ha majd megmozdul könnyebb lesz. Azóta a férjemnek maga a csoda hogy ott a baba a pocakban, és ha beszél hozzá rugdos neki, érzi hogy ott van, és az övé is.

Emellett próbálok a férjem kedvébe járni, ha jól vagyok a kedvencét sütni, főzni, vagy olyat amit nagyon ritkán szoktam...ma pl. kakaós csigát csinálok, és tuti hálás érte. Mostanában mi kijelöltünk egy napot, amikor itthon van, és csak az enyém...nem jön senki, együtt vagyunk, elmegyünk bevásárolni, vagy "randizni" :). Igen randizni 1,5 év házasság után pocakkal, mint mikor jegyesek voltunk kiállításra, kávézóba inni egy teát, vagy sétálni...akármit. Hidd el ha túl leszel a kezdeti rosszul léteken színesebben látod majd a világot, de próbáld élvezni a terhességet! A babádnak is az a legjobb, ha nem görcsölsz, és egy szerető apa neveli majd fel. te is tehetsz érte, nem csak a férjeden múlik. Akármilyen nehéz is, néha el kell felejteni a napi rutint.

Boldog babavárást! 24 hetes kismama

2011. márc. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

11:02 vagyok.

És ez bizony így lesz,ha megszületik a baba akkor is.Jön,eszik,alszik,megkérdezed mi volt melóba a válasz semmi,és már megy is....te meg maradsz otthon a gyerekkel/kekkel.plusz még mellé jön majd az,hogy nem úgy foglalkozik a kicsivel ahogy szeretném,sosincs itthon,hogy segítsen,beszélni,összebújni sem tudunk,mer a kicsi nem alszik időben....

Nem oldódik meg magától,küzdeni kell mindig,hogy fenntartható legyen a kapcsolat.

Ne add fel már a legelején,mert hidd el mással sem lenne könnyebb,sőt egyedül sem lenne leányálom...

Túl sokat gondolkodol azon,hogy mi nem jó,azon gondolkodj,hogy mitől lenne jó!

2011. márc. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Remélem így lesz,és a rosszulevős időszakok után már jobb lesz.Mikor ultrahangra megyek,akkor ő dolgozik.Nemrég hallotta csak a pici szívverését,az pont úgy jött ki hogy akkor reggel jött haza,és eljött velem.Minden ultrahangnál kérek képet is,hogy megmutathassam neki,hogyan fejlődik a baba,ha már nem lehet ott.Kismama naplót vezetek,ha írok bele valamit,mindig próbálom neki felolvasni,vagy megmutatni,hogy érezze nem hagyom ki semmiből.vásárolni még nem merünk,mert még nincs itt a 12.hét.Majd utána.És addig sem akarunk,csak ha már tudjuk a nemét is.

Köszönöm mindenki válaszát,és megpróbálok kitartóbb türelmesebb,és figyelmesebb lenni vele.

2011. márc. 7. 11:54
 15/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt a szöveget így ahogy van mondd el a férjednek. Ha ennyire szorongsz és gyötröd magad az senkinek nem jó, neked se, férjednek se, a babának se. A problémák maguktól nem oldódnak meg, beszélj vele a bánatodról, félelmeidről, hidd el, nem fog elfordulni tőled!

Kitartás!

24+4 hkm

2011. márc. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Szia! Nálunk is ez volt. Sajna az első hónapokban nagyon ingerlékeny voltam. MAjdnem szétmentünk mi is. De hálisten túl vagyunk rajta. Sok sok türelem kell, meglátod jobb lesz idővel nálatok is. Bújjatok össze, az sok mindent megold. :)
2011. márc. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!!!
2011. márc. 7. 15:14
 18/18 anonim ***** válasza:
Egy tönkrement házasság,egy 2 gyerek után nem nagy durranás az újban egy 3.gyerek,amíg neked ő lesz az első baba. Ez a hátránya ennek a helyzetnek,hogy te túlmagasztalod a terhességed ami normális és érzékenyebb is vagy,ő meg elintézi egy "ne hisztizz már annyit"-tal. Sok mindent rá lehet fogni a fáradtságra,mert hogy "szegény mennyit dolgozik"-ra,de nem hiába éltek házasságban egymással és nem egymás mellett. Ráértek így élni mondjuk 10-20 év múlva,nem első babátok érkezése előtt!
2011. márc. 8. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!