Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség, párkapcsolati...

Terhesség, párkapcsolati gond. Mit tegyek? (többi lent)

Figyelt kérdés

11 hetes terhes vagyok,és úgy érzem a férjemmel nagyon megromlott a kapcsolatunk.Tervezett baba volt,mindketten nagyon akartuk már.Eddig folyamatosan halogattuk a pénzügyi gondjaink miatt,de eldöntöttük,nem várhatunk arra hogy jobb legyen.4 éve élünk együtt,eddig boldogan.Én a főiskola befejezte után nem találtam munkát,hiába kerestem.A férjem pedig az utóbbi időben nagyon sokat dolgozik,a jobb megélhetésért,és hogy jobb legyen a babának is ha megszületik.Mikor itthon van nem beszélgetünk,nincsenek közös programok,nincsenek közös élmények.Én már egy éve be vagyok zárva a négy fal közé,sokszor érzem azt hogy beleőrülök.A terhességem se egy leányálom,hányinger,hányás,rossz közérzet.Sokszor erre is megkapom a választ a pofámhoz ha szóvá merem tenni,hogy nem érzem magam jól magam.Erre a válasz:Ne hisztizz már annyit.Tudom hogy fáradt,és tudom hogy ő dolgozik.El vagyok keseredve,nem tudom mit tegyek.

Ezt a dolgot még az is nehezíti hogy a férjem előző házassága tönkrement,abból van két gyermeke is akiket nagyon ritkán láthat,mivel a volt feleség nem lakik a közelben.Félek ha én is elhagyom terhesen teljesen összeroppan.Már gondoltam az abortuszra is,de nem szívesen tenném meg,mert annyira nagy örömmel vártam/várjuk ezt a kis csöppséget.

De nem vagyok boldog!!!Tudom nagyon jól,előbb utóbb döntenem kell.Vagy maradok ebben a kapcsolatban,hogy a gyermekemnek legyen apukája,vagy továbbállok,és nem maradok olyan kapcsolatban ahol nem vagyok boldog.

Csak ez már nem rólam szól.Azt kell néznem hogy a babámnak mi lesz a legjobb.

Ti mit tennétek?


2011. márc. 7. 10:55
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Még annyit,hogy hálás vagyok a férjemnek hogy ennyi mindent megtesz értem/értünk,de hiányzik a társasága!!!Nagyon szeret a férjem,én is őt,de nem akarom hogy ez a kapcsolat lassan megszokássá formálódjon át.
2011. márc. 7. 10:58
 2/18 anonim ***** válasza:
.
2011. márc. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ó,drága!

Mindketten feszültek,és idegesek vagytok.A párod nyúzott,fáradt,feszült,mert sokat dolgozik,anyagilag mégsem vagytok a toppon.Te meg mivel nem dolgoztál be vagy zárva,lelkileg le vagy pukkanva,az önbecsülésed romokban,dolgoznak a hormonok,...soroljam?

Éppen egy hullámvölgyben van a kapcsolatotok.Minden kapcsolattal előfordul,a lényeg az,hogy túl tudtok-e lépni rajta.

Kommunikáció,közös programok,élmények ami segíthet rajtatok.

Nem kell wellness-szállodába menni,elé mehetsz a munkahelyére,beültök egy sütire,vásároltok együtt,vagy vasárnap lösszebújtok megnézni egy jó vígjátékot egy tál kukoricával,közben meg beszélgettek.

2011. márc. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem, hogy mi a gond.Itt nincs szó komoly problémáról, csak egy kicsit elefántosítod a dolgokat.Ő dolgozik és fáradt, te pihent vagy és ingerszegény, ne várd, hogy ő szórakoztasson, találd fel magad.

A rosszullét elmúlik majd idővel.Én 3 hónapig hánytam mindkét gyerekkel...:)Ki lehet bírni.

Több tolerancia, megértés, szeretet.Ennyi.ha valóban szereted, akkor ezt ne fokozd.

2011. márc. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Pontosan úgy van, ahogy az előttem író is leírta. Mondhatni az ujjaimból vette ki a szót. Egy párkapcsolatban vannak jobb és rosszabb időszakok, sőt egy baba mindig megviseli a kapcsolatokat. A jó párkapcsolatok ezen felül tudnak előbb- utóbb emelkedni. Nem kell ezt olyan drasztikusan venni, inkább küzd egy kicsit a szerelmedért.
2011. márc. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
11:07-es vagyok, a 11:02-essel értek egyet.
2011. márc. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"Azt kell néznem hogy a babámnak mi lesz a legjobb"

Nálunk is hasonló a helyzet, az én párom is mindig ezt hajtogatja. Közben pedig CSAK magát sajnálja, sajnáltatja. Ez a mondat tökéletes takarózásra, a születendő gyerekre már rá lehet kenni a saját nyűgünket. Értük dolgozok, hogy könnyebben felneveljük. Amikor otthon vagyok, a házimunkában is segítek, a lelkére is odafigyelek. Erre cserébe ez a válasz? Légyszives magyarázd el nekem: Miért is lenne úgy könnyebb a babának, ha megfosztod az apjától??? Vagy Te is úgy gondolkodsz, mint a párom? Hogy az apának tulajdonképpen nincs is semmi köze a gyerekhez, nem szabad, hogy beleszólása legyen a gyerekkel kapcsolatos dolgokba? És rossz, hogy értetek dolgozik? Jobb lenne, ha otthon lenne veled, de nem tudnátok enni?????

2011. márc. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én próbálok vele türelmesebb,kedvesebb,megértőbb lenni.Tudom hogy sokat dolgozik,és fáradt.Csak a kedvében járni sem tudok.Mindig megkérdem tőle mi volt a munkahelyen,de miért is kérdem,hisz a válasz mindig ugyan az.Gondolkodtam,és idegeskedtem az anyagiakon.Nem tudunk együtt lenni sem,úgy,hogy egy filmet megnéznék,mivel olyan munkahelye van,ahol 24-es szolgálatok vannak.Tehát reggel elmegy,másnap reggel hazajön.Eszik,fürdik,alszik.Mikor felkel,tévézik kicsit,és már ott az idő hogy lefeküdjünk és aludjunk,hiszen másnap megint kelni kell.Ez minden nap így van.Lassan már ott tartunk hogy már nevetni sem tud semmin,mert belefáradt mindenbe.Tudom hogy nehéz neki,és próbálom ezt megérteni,de sokszor nekem is nehéz!

2011. márc. 7. 11:16
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Hormonok miatt túlreagálod.

Ha a babára gondolsz, megnyugszol és majd jobb lesz!

A párodnak meg próbáld elmondani érzéseidet!

Szép babavárást kívánok!!!

2011. márc. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló.Köszönöm a válaszod.Hidd el nekem,a férjemre is gondolok.Szeretném hogy a jövőben is egy család legyünk,hogy együtt neveljük fel közösen a születendő babánkat.De már nem tudok jót tenni vele!Tudom hogy értünk teszi!És ezt nem tudom neki elégszer megköszönni,de nekem is nehéz.
2011. márc. 7. 11:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!