Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az nagy baj, ha 14 hetes...

Az nagy baj, ha 14 hetes vagyok, és még nem voltam védőnőnél? Származhat belőle hátrányom?

Figyelt kérdés
A nőgyógyászom azt mondta,hogy ha jövőhéten megyek majd ide adja a gondozásbavételi papírokat. Hiába mondtam neki,hogy én már előbb elmennék, őt az nem érdekelte! Hallottam olyat,hogy 12 hetes kor előtt el kell menni mindenképp!
2009. febr. 17. 18:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Semmiről se maradtál le. Én is a 12. héten mentem (előtte a fogadott orvosom már elküldött a genetikai uh-ra, így vittem az eredményt is), bár nálam már a 4. baba volt:) Az a lényeg, hogy meglegyen a 4 terhesgondozási pecséted, amit a terhesgondozást végző orvos ad, bárhol is rendel. A vésőnő abban segít, hogy nyilvántartja, hogy éppen milyen beutalókra lesz szükséged és kiíratja az orvossal és ezen kívül tanácsokkal lát el. Első babánál általában sűrűbben járnak a tanácsadásra a kismamák, a következő babáknál már megritkulnak a látogatások. Én most csak összesen 4 alkalommal mentem, mert minden rendben volt és igazán csak a beutalókra volt szükségem, meg az eredményeket írattam be. Mondjuk az az orvos, aki nálunk a gondozást végzi, csak annyit szokott kérdezni, hogy van-e valami panasz. Ezért meg nem igazán érdemes többször menni, ha van választott orvosod:)) Nálunk egyébként a kórház is adott igazolást, hogy 4x megjelentem a terhesgondozáson...
2009. febr. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Nagyon hálás vagyok a kielégítő válaszokért! Boldog babavárást mindenkinek!
2009. febr. 17. 20:47
 13/14 anonim ***** válasza:
Én külföldről 6 hónapos terhesen jöttem vissza. Addig egyáltalán nem voltam védőnőnél bejelentkezve Magyarországon. Semmi hátrányom nem származott belőle. Csak legyen meg a megfelelő számú pecséted, hogy jogosult legyél a támogatásokra a szülés után. Miért kellene elmenni 12 hetes kor előtt mindenképp? Akkor még úgysem sok mindent tud egy védőnő kezdeni veled és örülj neki, amíg nem kell menned. Csak orvoshoz kell mindenképp elmenni minél előbb.
2009. febr. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: itt írták korábban, hogy nem a védőnő ad pecsétet: ez nem igaz, mert ő is ad. Az orvos és a védőnő is. A védőnőtől manapság 6 kell a szülésig, míg az orvostól 4, hogy jogosulttá válj. Én úgy tudom, hogy ez így működik...pár hónapja szültem és meg is nézték a pecséteket.
2009. febr. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!