Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az nagy baj, ha 14 hetes...

Az nagy baj, ha 14 hetes vagyok, és még nem voltam védőnőnél? Származhat belőle hátrányom?

Figyelt kérdés
A nőgyógyászom azt mondta,hogy ha jövőhéten megyek majd ide adja a gondozásbavételi papírokat. Hiába mondtam neki,hogy én már előbb elmennék, őt az nem érdekelte! Hallottam olyat,hogy 12 hetes kor előtt el kell menni mindenképp!
2009. febr. 17. 18:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hát 12 hét elött kell menni!De nem gáz mert 4pecsét !Szülésig bizti meglesz a 4! Nekem azt mondta a védőnő hogy lehet még 5 pecsétem is lesz! 14+3
2009. febr. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%

Hmmm....érdekes! Tény, hogy van ahol a 12. hétig nem szívesen fogadja a védőnő a kismamit, mert ugye a 12. hétig még bármi lehet. Pedig igenis jó, ha már a 12. hét előtt elmész. Ő adja a kiskönyvet is. Meglepően változó, hogy helyenként mikor hová kell menni! Nekem nincs magándokim. De a terhesség megállapításakor mondta a doki, hogy menjek el a védőnőhöz, majd a tőle kapott kiskönyvvel a terhesgondozóba (sztk). És ezt a 12. hét előtt, mert lesz laborvizsgálat a 12. hét előtt is!

25 hetes kismami

2009. febr. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Még annyit! Szerintem hátrányod nem lesz ebből!!!

utolsó voltam

2009. febr. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hűűű! Azért nagy kő esett le a szivemről, már aggódtam, hogy bajban leszek! Köszi nektek!
2009. febr. 17. 18:46
 5/14 anonim ***** válasza:
58%
:))))
2009. febr. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%
Először is nem a védőnő adja a pecsétet,hanem a gondozást végző orvos.Másodszor pedig az égvilágon semmiről nem maradsz le,ha nem mész a 12. hétig.Valaki egyáltalán nem jár védőnőhöz,mert nem látja értelmét.Szóval nyugi:)
2009. febr. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én 14 hetesen mentem először. Semmi hátrányod nem lesz belőle, nekem azt mondták mikor kérdeztem, hogy teljesen jókor mentem.

Olyan helyeken kell ill. érdemes hamarabb menni ahol a védőnő beutalót tud adni bizonyos vizsgálatokra. Nálunk nem tud adni egyáltalán. Mindenhová a doki ad.

Kiskönyvet meg nem fogja tőled kérni senki a támogatásokhoz majd egy igazolás kell a orvosodtól, hogy jártál terhesgondozásra és azzal tudsz menni az államkincstárhoz.

2009. febr. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
40%

Van ahol a védőnő van ahol az orvos! Városa válogatja! Nekem épp a védőnő adja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

14+3

2009. febr. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Én 14 hetesen mentem először védőnőhöz meg terhes gondozásra de nagyon kedves voltak mert azért már kellet volna vérvételnek lennie de nem küldtek el azt mondták 2 hét múlva afp majd akkor mindent fognak nézni és így nem leszek annyiszor szurkálva egyébként 4 pecsét a fontos és többnyire 4 hetente kell járni terhesgondozásra tehát simán bőven meglesz a 4 pecséted

2009. febr. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
53%

Hátrányod? Milyen? Szerintem fő szerepe az orvosnak van!Védőnőnek nem igazán.

/Én sem tartom őt fontosnak, ez privát vélemény./

2009. febr. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!