Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Létezik olyan, hogy egy...

Létezik olyan, hogy egy kismama miután megtudja a baba nemét csalódik és onnantól kezdve nem örül a terhességnek?

Figyelt kérdés
Csak érdekel a dolog,én nem vagyok kismama,de majd ha az leszek édes mindegy fiú vagy lány.Persze jó lenne, ha mindkettőből lenne:)Csak elgondolkodtam,ha valaki például nagyon kislányt akar és már van 2 fia pl és megint terhes és megint fiú,mit érez(vagy fordítva)?Érezhet akkora csalódást,hogy nem örül a legkisebb babának?
2009. febr. 14. 17:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én most vagyok a 29.hétben,és kislányunk lesz,első baba.Mióta az eszemet tudom,mindig kisfiút szerettem volna,meg se fordult a fejemben,hogy kislányom is lehet.A terhességem előtt volt,hogy én is elgondolkodtam ezen,hogy mi lesz ha...és nem fogok örülni a babának.A párom "hibbantnak"is nézett emiatt.A lényeg,hogy mikor terhes lettem már nem csak a kisfiú felé hajlottam,hanem szép lassan kezdtem számításba venni a másik lehetőséget is,és amikor kimondta az orvos,hogy kislány,örültem.Talán elcsépeltnek hangzik,de igaz,hogy csak egézséges legyen.
2009. febr. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Csalódást érezhet,legalábbis aki azt mondja, hogy nem érzett az hazudik.Nekem 2 fiam van.most 6 hetes a másik, és a párommal nagyon lányt vártunk.Először az uh-n lányt is mondtak, ugy hogy totál beleéltük magunkta,aztán a genetikai uh.n 100% mondták, hogy fiu.Amikor meghalottam nem hittem el.Hazafelé sétálva egy könny is ki jött a szemeből,de abba a pillanatban borzasztóan elkezdett mocorogni, mintha kikérte volna magának a dolgot.Elszégeltem magam,és onnantól kezdve eszembe se jutott mi a neme a babának.Egyébként meg egy igazi angyal,és már egy percig se bánom, hogy nincs lányom.Szóval szerintem ez mindenkinél igy van.
2009. febr. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon kislányt szerettem volna. Úgy is éreztem, hogy az lesz az első perctől kezdve, sőt a terhességem előtt is azt éreztem, ha terhes leszek kislányom lesz. Mindenki mondta, hogy fiús a hasam, meg egyéb babonákat is, hogy ezért, vagy azért biztos kisfiú lesz. Féltem is, hogy mi lesz ha megtudjuk a nemét és én csalódott leszek, már előre szégyeltem magam és én is attól féltem hogy mit fogok érezni majd nem örülök? Hát ez már nem fog kiderülni, mert tudjuk hogy KISLÁNY. Szerintem ezért is jó, hogy ma már előre lehet tudni a nemét, ha valaki kéri.
2009. febr. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek 2 házaspárt , akik csalódottak voltak (egyiküknek 3 fia, másikuknak 3 lánya, harmadiknak 4 lánya van). De azt nem mondanám, hogy nem örültek vagy ilyenkor az anyát nem érdekli a gyereke, csak nagyobb lenne az öröme, ha más lenne a neme. Az egyik anyuka mondta, hogyha tudták volna, hogy a 3-dik is lány lesz, nem vállalják...gyereket ne azért vállaljunk, hogy továbbvigye a família nevét, több motiváció kell. Persze aztán biztos belenyugodott és örül.
2009. febr. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: 3 házaspárt akartam írni.
2009. febr. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
én csalódott voltam amikor megtudtam, hogy fiú lesz, de attól még ugyanúgy örültem neki. Miután megszületett már teljesen természetes volt, hogy fiú, mi más lehetne. Nem adnám ezer lányért sem. :)
2009. febr. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk van egy 4 éves fiúnk, most várom a második gyermeket. Már elég korán megmondták, hogy ez lány lesz, de nehezen barátkozom a gondolattal. Nem is nagyon merek beszélni róla, nem azért, mert nem örülök, hanem mert én fiús anyuka vagyok (és kész). Biztos ugyanúgy fogom imádni, mint a fiamat, mert érzem.
2009. febr. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Két hete voltunk 4ds uh-n akkor tudtam meg hogy fiam lesz. csalódtam is,mert a párommal kislányt terveztünk és tudom hogy még jobban örült volna,mert már van egy fia.Egy kicsit rosszul esett, más nap is,de most már egyre büszkébb vagyok hogy fiam lesz. És ettől függetlenül szeretni fogom és örülök neki.És baromira szégyelem magam h. akkor rögtön nem örültem neki és marha nagy a bűn tudatom ,hogy ez mind lelki sérülést okozhat neki.
2009. febr. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

Ahogy minket sem kérdezett meg senki hogy lányok vagy fiúk akarunk lenni, úgy a baba sem tehet róla hogy fiú lesz vagy lány :) Sok embernek nem lehet gyereke, vagy beteg gyereke van, vagy egyszerüen nem talál párra és kiöregedik. Pont ezért szerintem nagyon kell örülni akár milyen nemü a baba és akárhanyadik. Annak is meg van a varázsa ha valakinek pl 4 fia van. Azoknak majd lesz gyerekük és ott már biztos lesz lány, és akkor lehet unokázni... :) Én is vigyázok hogy semmibe ne éljem magam bele mert még semmi sem biztos, és véletlenül sem szeretnék csalódott lenni és kevésbé értékelni a babámat. Elhatároztam hogy akár lány akár fiú lesz, nagy kincs lesz mert a miénk lesz

12 hetes km

2009. febr. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Jaj nagyon szépeket írtatok,főleg az utolsó válaszoló:)mindenkit felpontoztam.

Én is egyetértek azzal,hogy örülni kell egy kisbabának,belegondolva,hogy lehetne a kismama olyan helyzetben is,hogy soha nem lehet gyereke például.

És akik szégyellik magukat meg bűntudatuk van,ne legyen, nem lehte kontrollálni ha valaki csalódott vagy sem és biztosan nagyon jó anyukák és szeretik a picijüket:)

2009. febr. 14. 23:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!