Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sok kismama tényleg komolyan...

Sok kismama tényleg komolyan gondolja az olyan kérdéseket, hogyha beüti a térdét mondjuk, akkor az meglátszódik majd a babán?

Figyelt kérdés
Sok ilyen kérdést olvastam és megdöbbentő hogy ilyen dolgokat kérdeznek meg,, meg hogy ehet e a kismama pl. májkrémet, vagy főtt tojást... Vagy ezt viccnek szánja a kérdező?
2009. febr. 11. 14:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
van aki ennyire tájékozatlan sajnos::(
2009. febr. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A májkrém még érthető is mert valamennyire nyershúsból van vagy valami olyasmi és az nem jó de különben lehet enni azt is. Na, mindegy.

Szerintem nem viccnek szánják de néha tényleg fura dolgokat kérdeznek. Végülis azért van ez oldal, hogy hülyeségeket is lehessen valahol kérdezni.

2009. febr. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem viccből kérdezik. Én azt vettem észre, hogy a környezetem (főleg a kollégák, tehát a család és a barátok sosem!) állandóan hülye babonákkal próbáltak ijesztgetni, rémtörténeteket meséltek, kommentálták, hogy mit eszem stb. Én elég karakán vagyok, szépen udvariasan leépítettem őket. De el tudom képzelni, hogy a kevésbé magabiztos kismamák a századik ilyen beszólás után már elbizonytalanodnak. Főleg az első terhességnél, amikor az ember kimondottan figyeli magát. Szóval még az sem biztos, hogy butaságból kérdezik, bár néha én is nézek nagyokat!
2009. febr. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A meglátszik a gyereken című dolog nagyanyáink,dédanyáink korából származik, ők aggódtak még ilyesmin. Úgy látszik ez el jutott a jelen generációkhoz. A múltkor is leírta valaki, hogy ingázással tuti biztosan meg lehet állapítani a gyerek nemét. Nem igazán hiszem, hogy a többség ezt viccnek szánja, inkább gondolja komolyan sajnos.
2009. febr. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen.

Lehet, hogy engem egy UFO hozott, deazért, mert terhes vagyok,még ugyanúgy csinálok mindent, mint régen, eszem ami jólesik és kész.

(ma reggel pl. sikerült elesnem, úgy hogy a nadrádomat is kiszkítottam a térdénél, szerencsére a hasamat nem ütöttem be. Röhögtem egy jót magamon, átöltöztem és ennyi.)

37 hetes

2009. febr. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Sokaknak a jóakarói kezdik ezt mondogatni, nekem pl az egyik ismerősöm azzal jött, hogy áprilisban szülök, mert 14hetesen éreztem a picimet(120nap vagy mennyivel utána szülünk), mikor mondta... Mondjuk ezek után azt vágta rá, hogy akkor 4,5hós voltam(szerinte 20hetes), ami ha jól számolok akkor is kevés, mert szerinte nem 10hó a terhesség(40hét:))

Vagy ha felfelé nyújtózok akkor a babára tekeredik és megfolytja a köldökzsinor, és vannak még ilyenek...

Meg a másik ami miatt kérdezik, az a sokfelől érkező nemszabad ezt-azt csinálnunk dolog, amit a védőnők-dokik szajkóznak... És ezek terjednek, mint a futótűz, és nem kell tudatlannak lenni, elég ha 2en bizonygatnak róla, elkezdesz aggódni, hogy elszúrtad a terhességed...

Szóval inkább csak a hülyék riogatásai miatt kérdezik meg...

2009. febr. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Régiektől származnak ezek a hirek.Mikor még nem voltak ultrahangok és a történteket összekötötték külömböző dolgokkal.Mindenki szeretné,hogy egézséges kisbabája legyen.Hall valamit egy kicsit már aggodosabb anyuka,és igen az eltudja inditani az ember fantáziáját.Mikor azt kérdezik,hogy a sebek amik az anyán származnak meglátszanak e a kicsin,mindig az jut eszembe hány gyermek születne,könyök hajlatban lila,véraláfutásos kézzel,ugyan is a terhesség allatt 4szer vesznek vért és nem mindig nyom nélkül.Nem viccelnek,csak aggodnak.Inkább az bosszantobb,hogy ugyan azt a kérdést egyfolytában felteszik.Szerinte ő majd más válasz fog kapni?
2009. febr. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
18%
az én barátnőm anyukájának a vállának nekiszállt este egy bagoly mikor vele volt terhes, nagyon megijedt tőle! falun lakik és ez megeshet! a barátnőmnek azon a vállán két tenyérnyi nagyságú pigmentált, tehát barna szörös anyajegy van. ez csak véletlen?
2009. febr. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Valószínüleg igen.
2009. febr. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
:) en pont az elöbb vertem be nem is kicsit a terdemet!jol be is dagadt mär,de eszembe sem jutott,hogy ez a babära valamilyen hatässal lenne.sok kismama nagyon aggodos,ami-öszinten szolva-neha nem is ärt... 22hetes kismami
2009. febr. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!