Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Közületek esett át valaki...

Közületek esett át valaki mármagas lázzal járó betegségen,38-39 fokos lázzal? Mire kell nagyon figyelni és mit vehetek be?

Figyelt kérdés
2009. febr. 8. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
gondolom terhes vagy, mondjuk ezt nem írtad...algopyrint v panadolt vehetsz be, de elsősorban orvos lásson!
2009. febr. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen bocsi 22 hetes terhes vagyok.
2009. febr. 8. 21:39
 3/5 anonim ***** válasza:

szia, elsosegélyképpen vehetsz be gyogyszert, attol fuggoen, melyik trimeszterben vagy:

az elsoben - aspirin, nurofen, ibuprofen-tartalmut,

a késobbiekben lehetoleg paracetamol-tartalmut - panadol,

emellett igyál sok folyadékot.

Azért ha lehet, holnap keresd fel az orvost, nincs e szukség a lázcsillapításon kívul más gyogyszerre is. 38 fok felett már kezelni, csokkenteni kell, a megfeleloen kiválasztott gyogyszer kevesebbet árthat, mint a magas láz. Jobbulást kívánok:)

2009. febr. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem terhesség elején kb 6 hetesen volt 38 fokos lázzal járó köhögéses megbetegedésem. A nődoki lándzsás utifüvet (kanalas)mondott hogy szedjem és rubophen-t ha nagyon magasra menne a lázam vagyis 38 fölé. Én 38-nál vizes ruhával borogattam magam és attól előbb utóbb lement ezért nem kellett semmit bevennem, de nagyon rossz volt és hosszan tartott.

Szerintem mivel te már ennyi idős vagy még kevesebbet kell aggódnod mert ugye az elején rizikósak a lázak meg gyógyszerek nagyon, szerintem ne aggódj csak ne hagyd hogy a lázad 38 fölé menjen


Jobbulást neked

2009. febr. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
13 hetesen volt 4 napig 38 feletti lázam.Mindenképen a lázat csökenteni kell gyógyszerrel.Én panadolt használtam Nagyon veszélyes a láz ha nem csökented valami gyógyszerrel.A gyógyszer nem olyan veszélyes úgyhogy nyugottan vedd be. Megnyugtatásodra nekem 4 Kg-os gyönnyörű babám született.Ne aggódj. Keresd fel a nőgyógyászod ő majd csináltat egy ultrahangot biztos nincs-e baj.Nekem a láz idején kevesbb volt a magzatvíz de utána vissza állt.
2009. febr. 9. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!