Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg igaz, hogy a terhesség...

Tényleg igaz, hogy a terhesség alatti hányás csak pszichés eredetű?

Figyelt kérdés

Azt hallottam,hogy a hányinger,étvágytalanság,kisebb rosszullétek természetesek,de a hányás csak pszichés eredetű.

Szerintetek van ebben valami?


2011. jan. 31. 10:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem :)) ez tök hülyeség!!!


Egyáltalán nem igaz ez az állítás nem tudom ki mondta de semmit nem ért az egészhez!

2011. jan. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez totál nem igaz.Sokaknál valamilyen gyógyszer vagy szedett terhesvitamin ( nem akarok nevet írni, mert nem akarok egyetlen terméket se lejáratni )mellékhatásaként van a hányinger illetve a hányás.
2011. jan. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Teljesen kizárt!!! Én nagyon akartam a babát, semmi rejtett ellenkezés nem volt bennem, amit egy hülye pszichológus belém magyarázhatott volna, de a 14. hétig azt hittem, soha többé nem tudok egy jót enni.
2011. jan. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát én kerültem vészes hányással kórházba, pedig semmi lelki gondom nem volt, boldogan vártuk a babát, a férjemmel és anyagilag is minden rendben volt. Mégis minden reggel rosszulléttel keltem.


Szóval szerintem ez nem helytálló.

2011. jan. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is hallottam hogy a vészes hányást a tudatalatti elutasítás okozza szóval hogy valójában az anyának ambivalens érzései vannak a terhességgel kapcsolatban, vagy a gyerekkel.

Hát nem tudom, én igyekszem baromi mélyen magamba nézni, mégse vélek különbséget felfedezni a hozzáállásomon az első második és harmadik terhességem között, mégis az elsővel, harmadikkal hánytam mint a kutya, nagyon rosszul voltam, a másodiknál meg semmi.

Pedig még a nemük is különböző (egy fiú, egy lány, egy lány)

2011. jan. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát ezt biztos egy férfi találta ki...

Azok szoktak ilyen baromságokat mondani.


A hányingernek, hányásnak megvan a biológiai oka:

"Mára úgy tűnik, hogy a terhességi hányás a humán choriongonadotrop hormon (HCG) magas szintjével esik egybe, de szerepet játszhat ebben az egyidejűleg mérhető magas ösztrogén- és pajzsmirigyhormon szint is, amelyek ugyancsak okozhatnak émelygést és hányást. Néhány kutató nem is egyszerűen a magas hormonszinttel, hanem a hormonok által beindított idegi mechanizmusokkal magyarázza a jelenséget. E finom különbségtételt az indokolja, hogy nincs mindig egyértelmű hormonszint-különbség a „terhességi betegségben" szenvedők és a tünetmentes terhesek közt.

A HCG a megtermékenyített pete beágyazódását követő két napon belül kezd termelődni, legmagasabb szintjét a terhesség 8.-10. hetében éri el. Döntő szerepe van a terhesség megtartásában. Ha tehát közvetve vagy közvetlenül a HCG okozza a hányingert/hányást, azt mondhatnánk, hogy sajnos az emberi szervezet már csak így van „kitalálva", örüljön, akinek nincs hányingere, és viselje el, akinek van. "

2011. jan. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hát én nem tudom, amíg nem csináltam meg a tesztet, csak mellfeszülést éreztem. Tudtam, hogy terhes vagyok, de abban a pillanatban, ahogy megláttam a pozitív tesztet, hányingerem lett, és ez azóta is tart :-) Szóval lehet. De ha ez így van, akkor pszichésen el is lehet mulasztani. Majd kipróbálom :-)
2012. máj. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!