Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Korai terhesseg eseten ha...

Korai terhesseg eseten ha beveszem az esemeny utani tablettat mi tortenik? Elmegy a baba?

Figyelt kérdés
Most hivott fel egy ismerosom ezzel a kerdessel,epp uton vannak a gyogyszertarba. En nagy hulyesegnek tartom ezt, meg csak 2-3 hetes lehet a csaj es szerinte ettol nem fog neki megmaradni.Amugy is eleg erzekenyen erint a tema,mert az en babam most is itt mozog a hasamban:) En ketlem,hogy ez bavalik. De kivancsi vagyok ti mit gondoltok?
2011. jan. 29. 21:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Az esemény utánitól nem fog elmenni a babája, max azt éri el vele, hogy károsítja. :( Van, hogy 72 órán belül sem akadályozza meg azt hogy megfoganjon a magzat, tehát elvetélni szerintem biztos nem fog tőle. 22 hkm
2011. jan. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Elvetélni nem fog tőle,- hatása az bármi lehet, a semmitől a magzatkárosításig, ezt előre nem lehet tudni.

Sms-t írj neki, vagy hívd fel, hogy ez nem "abortusztabletta" , nagy butaságot csinál...

2011. jan. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Szerintem is es nagyon kiakadtam ezen,hogy hogy kepes valaki erre....inkabb megerdemelne a csaj 2 nagy pofont,hogy eszhez terjen,de ahogy a sracot ismerem...,

o a volt baratom es sajnos nem egy eros jellem.

En biztos nem hagynam.

2011. jan. 29. 21:56
 4/18 anonim ***** válasza:
A gyógyszer a peteérés gátlásán vagy késleltetésén keresztül fejti ki hatását, mellékhatásai a többi, már forgalomban lévő sürgősségi fogamzásgátló készítményhez hasonlóak, amelyek 72 órán belül bevéve hatásosak.Az esemény utáni tabletta csak akkor hatásos, ha a védekezés nélküli szex után 72 órán belül beveszik. A jelenleg rendelkezésre álló adatok azt mutatják, hogy a tabletta a nemkívánt terhességek 95%-át megakadályozza, ha a védekezés nélküli szexet követően 24 órán belül beveszik, 85%-os lehet az eredmény ha ez az idő 25-48 óra, és 58%-os ha 49-72 óra
2011. jan. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Ma csinalt pozitiv tesztet, mar reg kifutott az idobol.

Ennyi esze hogy lehet es nem tizenevesrol van szo.

Felnott norol,akinek szombat este fel 10kor jut eszebe, amikor egesz nap maszkaltak,hogy el kene valamivel hajtani azt a gyereket.Ez szamomra felfoghatatlan........

2011. jan. 29. 22:01
 6/18 anonim ***** válasza:

Majd a kaparás után megy el neki! Borzasztó. Persze hogy nem megy. Max72 óra, de ez is necces. De hogy van ez,úgy tudom nem lehet már kapni vény nélkül postinort, vagy már más a neve? Évekkel ezelőtt biztonság kedvéért nálam volt mindig, előre gondolkodtam.

Amit az ismerősöd csinál az nem védekezés hanem gyilkosság.

2011. jan. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

A hatalmas hormon beviteltől rosszul lesz:

Vérezni fog, görcsölni fog a hasa, hányingere lesz, émelyegni fog, nagy eséllyel hányni is fog és szédül majd.

Ám a terhesség ennek ellenére több mint 50% hogy nem szakad meg. A szervezetét jól tönkrevágja, de meg is érdemli. Ha terhes és nem akarja megtartani, akkor abortusz, nem kísérletezgetés....

2011. jan. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

En meg 1999-ben vettem be ilyet,mert elszakadt az ovszer, masnap kivaltottam es 2 ora mulva kihanytam, aztan egesz ejjel hanytam es tobbet nem szedhetek semmilyen fogamzasgatlot,mert rosszul vagyok toluk.

Nem tudom,hogy terhesseg eseten ,amikor amugy is valtozik a hormonrendszer milyen hatasa lesz,de kivancsian varom...

2011. jan. 29. 22:14
 9/18 A kérdező kommentje:
A gyogyszer nevet nem tudom,ismeros gyogyszertaros adja ki neki veny nelkul...
2011. jan. 29. 22:17
 10/18 anonim ***** válasza:
Vény nélkül nem fog kapni. A későn alkalmazott tabletta nem árt a magzatnak,de hogy rá milyen hatással lesz azt nem lehet tudni.
2011. jan. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!