Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miben segíthetnek a magzatvédő...

Miben segíthetnek a magzatvédő vitaminok?

Figyelt kérdés
2006. okt. 22. 20:01
 1/4 anonim ***** válasza:
95%

A magzat egyátalán nem tiszteli az anya szervezetének érdekeit. Egyszerűen elveszi mindazt, ami jár neki. Terhesség alatt inkább lappangó anyai vitaminhiánnyal kell számolnunk. Ez fáradtságot, gyengeséget, csökkent szellemi és fizikai teljesítőképességet, fertőzésekkel szemben fokozott érzékenységet vált ki. Közben az anyai vitamin- és ásványisó-raktárak kimerülnek.

Sokan javasolják, hogy a terhes fogyasszon inkább minél több zöldséget és gyümölcsöt, és ne szedjen vitaminokat. Ez az álláspont csak elvileg helyeselhető. Valójában, az intenzív mezőgazdasági termelésnek köszönhetően, táplálékaink vitaminkínálata sokkal szegényesebb, mint volt például negyven évvel ezelőtt. A Magyarországon szokványos vegyes táplálkozás mellett az anyai vitaminraktárak csak kb. napi 3200 kcal értékű táplálék elfogyasztása mellett lennének egyensúlyban a terhesség folyamán. Ez pedig törvényszerűen súlyos elhízáshoz vezet. Másfelől a zöldségek és gyümölcsök sem teljesen megbízhatóak, amint ez a "paprikabotrányból" ki is derült. Hacsak nem saját magunk állítjuk elő táplálékainkat, nem lehetünk biztosak benne, hogy a termelő megfelelő, egészségre nem ártalmas növényvédő és érlelő szerekkel kezelte-e a termékeit, megfelelően műtrágyázott-e. Azt sem tudhatjuk pontosan, hogy milyen környezetszennyeződés érte a termékeket szállítás és - mondjuk - utcán történő értékesítése során. Természetesen nem állíthatjuk, hogy a zöldségek és gyümölcsök nem tartoznak a legértékesebb táplálékaink közé, csupán azt mondjuk, hogy ma már pusztán általuk nem tudunk gondoskodni az anyai és magzati igényekről. Az anyai elhízás és minőségi éhezés közötti szakadékot hivatottak áthidalni a magzatvédő vitaminok.

2006. nov. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
A magzatvédő vitaminok elnevezése is sugallja, hogy mi a szerepük. A bennük lévő vitaminok, és ásványi anyagok, pl. a folsav megakadályozzák a fejlődési rendellenességek kialakulását.Illetve természetesen az anya szervezetét is feltöltik a megfelelő vitaminokkal.
2007. jan. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Tisztelt Cím!


Lenne egy kérdésem a magzatvédő vitaminokkal kapcsolatban. Én az Elevitet szedem, de attól tartok, hogy nem tartalmaz elég folsavat. Nem lenne-e gond, ha egyik nap folsavat szednék, a másik nap pedig Elevitet.

Hat hetes kismama vagyok.


Üdvözlettel:

Edina

2007. márc. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

T.c!

Én egy 3hónapos kismama vagyok és az én orvosom azt javasolta hogy szedjem az elevitet és mellé folsavat.A napi 4mg-nak meg kellene lennie.

Üdvözlettel:

Melinda

2007. ápr. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!