Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányadik hétre születhet egy...

Hányadik hétre születhet egy baba úgy hogy már nem gond ha előbb érkezik?

Figyelt kérdés

Kicsit ideges vagyok az miatt nehogy korábban szülessen meg a babám mert nyitva vagyok egy ujjnyira pihenni viszont nem tudok mert van egy két éves kislányom.Hányadik hétre születhet egy baba úgy hogy már nem gond ha előbb érkezik?Tapasztalatok akik így jártak vagy volt az ismerőseik körében koraszülés :)

Köszönöm a válaszokat


2011. jan. 27. 13:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38
2011. jan. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hány hetes vagy most?
2011. jan. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37. héttől már bármikor megszülethet, nem számít koraszülöttnek.
2011. jan. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Babája válogatja. Hivatalosan a 37 héttől számít teljesen érett újszülöttnek a pici. Van az ismerőseim között több koraszüléses is. Van akinek 30 hétre született és nyolc hétig volt kórházban a pici. Van akinek 32 hétre lett meg, neki is hetekig kórházban volt a babája. Van aki nem olyan szerencsés és műtétek sorozata várt a babájára és kisiskolásként rengeteg plusz fejlesztésre volt szüksége. Hány hetes vagy? Az orvos mit mond?
2011. jan. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Most 28 hetes vagyok gond lenne ha most vagy egy két hét múlva mégis megszületne?Van valakinek a környezetében ennyi időre született baba?Lett valami baja?
2011. jan. 27. 13:49
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyébként a 37 héttől nem számít koraszülöttnek, mi aznap töltöttük pont a 37 hetet amikor megszületett a kisfiam, kicsit kisebb súllyal (2440 g.), de nem volt semmi baj!Én is egy ujjnyira voltam nyitva a 35. héttől. Kicsit többet pihenj! már ha tudsz....
2011. jan. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Biztos akkor hogy egy ujjnyi? Mert szerintem akkor kórházban kéne lenned!
2011. jan. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bár 28 hetes babánál már koraszülésről és nem vetélésről beszélünk, azért nagyon nagy kockázat a babának ilyenkor megszületnie. Ha tovább nyílsz nem kizárt, hogy befektetnek a kórházba, esetleg összevarrják a méhszájat, megelőzvén a koraszülést. Nagyon figyelj oda az összehúzódásokra, esetleg Magne B6-ot is szedhetsz, hogy megelőzd. Ha a párod otthon van, akkor nem ártana, ha tudnál pihenni. Jó lenne, ha valaki be tudna segíteni nektek.
2011. jan. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
az én fiam majdnem megszületett 26 hetesen úgy állították meg a szülést,és 40 hétre született mint kiderült elhalt a méhlepényem 3/4 része 2470gal született és kiderült az is h volt 3 kilo is csak éppen az utolsó UH a doki elflejtette észre venni mert nem nyomtunk még ő neki is egy rakat pénzt a kezébe mint a nő dokimnak,és születése után 5 naposan a sürgősségin kötöttünk ki,életveszélyes állapotba volt,akkor most kit kellett volna hibáztatni?
2011. jan. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
35+5-re 2880 grammal, teljesen egészségesen született. Ill. picit sűrű volt a vére.
2011. jan. 28. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!