Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ultrahanggal ellenorizheto a...

Ultrahanggal ellenorizheto a mehszaj allapota, hogy kinyilt-e vagy sem?

Figyelt kérdés
Angliaban elek es itt kicsit mas a terhesgondozas, nem talalkozunk orvossal,csak a vedonovel,most lesz a 20.heti UH, ezzel itt be is fejezodnek a vizsgalatok. csak a vedono marad. Voltam otthon is orvosnal es ott azt mondtak,hogy gyenge a mehszajam,figyelni kell,nehogy kinyiljon.Itt hiaba mondom a vedononek,nem foglalkoznak vele,a mostani UH-on szerintetek,ha megkerem a szonografust meg tudja nezni,hogy milyen a mehszajam ? mert mar nem tudom mit csinaljak,most utazzak haza azert havonta 4500km-t,hogy megnezessem? az se jo ilyenkor:(
2011. jan. 26. 22:10
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

minden korhaznak van kimondottan egy nogyogyaszati ambulanciaja, ide barki mehet aki terhes vagy nem. ennek a neve gynechology azt hiszem jol irtam le. :) szoval ide reggel el kell menni ott kitoltesz egy papirt (alltalanos adatokkal) es varsz. aztan egy szuleszno fog veled foglalkozni eloszor es neki mond el hogy mi volt otthon mit mondott a dokid.

nem tudom hogy te hol vagy helyileg de tok furi hogy nalatok nem csinalnak tobb uh-t. es en eddig akarhanyszor mentem mindig csinaltak, nekem (persze nalam sok gond volt). de en is odamentem elmondtam hogy mi volt mi a helyzet es kaptam is idopontot a dokihoz. igen sokat kellett ra varni azt hiszem en is a 19 heten talalkoztam vele eloszor, de utanna kethetente mentem hozza. sot a szulesznohoz nekem nem is kellett jarni, mivel dokinal voltam mindig. de ha jol szamolok akkor te most 14 hetes korul vagy ugye? na mar most 20 hetes kor elott semmit nem csinalnak itt a mehszajjal ezt tudnod kell. legalabb is itt ahova en jarok itt nem nyulnak az emberhez. annyi volt elotte hogy progeszteron hormonokat kaptam ami nem hasznalt es igy lettek nalam a tovabbi lepesek.

de igazabol most gondolkozok, ha az orvosod otthon ezt mondta neked akkor miert nem irt fel valami gyogyszert. mar nem emlekszem a nevere de itt a magyar kismamak emlegetik eleg surun. ez is egy hormon tabletta es a 12 hetig szedetik otthon azt hiszem.

en meg csak annyit had fuzzek hozza, hogy hidd el jok ezek a szulesznok. felvannak keszulve es ha ugy latjak gond van segiteni fognak.

eloszor en is azt hittem hogy a nem angolsagom miatt majd megkulonboztetnek de nem. en csak jokat tudok mondani roluk. es ne gorcsolj azon hogy mi van ha kinyilik a mehszajad. tudom konnyu ezt mondani, de avval nem segitesz!!! a GP nem hiszem hogy konkretan elutal nogyogyaszhoz de megkerdezheted. viszont jo lenne tenleg tudni hogy merre vagy mert ha ennyire uh/ra akarsz menni lehet kiskaput talalni.. :)

2011. jan. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Peterboroughban lakom, voltam bennt a korhazban a surgossegin, ott 5 ora varakozas utan elkuldtek,hogy ne aggodjak es ide akkor jojjek ,ha verzek. Szurt belul a mehszajam es feszitett,mintha lett volna ott valami.

Szerintuk ez csak a meh novekedese.Semmi mas.

Jo az is lehet,de ha megsem?

Amugy a 21.hetet kezdem vasarnap.

Milyen kiskaput tudsz ? :)

2011. jan. 28. 23:50
 23/28 anonim ***** válasza:

holnap irok privit! nem akarok itt leirni olyat amit kesobb megbanok :) soha nem tudhatod ki olvassa az irast!!

en is voltam az ugyeleten tobbszor is mert olyan fajdalom volt a mehem es a huvelyem kozott mintha kessel bokodtek volna. hat nem kivanom azt se senkinek es kozoltek ez normalis es szedjek hat orankent paracetamolt! :G

de nem ertem a 2o heti uhad marciusba lesz?

vagy akkor csak szulesznohoz mesz?

na lehet en vagyok ehhez mar tul faradt. holnap atolvaslak megegyszer es irok privit!!!!!

2011. jan. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
A 20.heti UH kedden lesz, marcius 1en pedig a midwife,ezt talalom kesonek ahhoz,hogy megnezessem a mehszajam,addigra mar 24 hetes leszek es mire idopontot kapnek a korhazba 25-26 hetes.Az meg 1,5 honap kb. :(
2011. jan. 29. 11:41
 25/28 A kérdező kommentje:
Most kicsit megnyugodtam, tegnap megkertem a szonografust nezze meg a mehszajamat is es megmutatta a hasi ultranggal, hogy teljesen zart :)
2011. febr. 2. 20:57
 26/28 anonim ***** válasza:

szia! ne haragudj hogy nem valaszoltam privibe de a kisasszony a hasambol egy honappal elobb kikeretozott, igy most is meg csak a labadozas szelen vagyunk!

orulok neki hogy minden rendben van veled!!!!! tovabbi boldog babavarast!

2011. febr. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Szia!! Gratulalok akkor!!!! Remelem az en kislanyom meg jo sokaig bennt szeretne maradni :)

Minden rendben van a babaval ? En amugy nagyon felek a koraszulestol.

2011. febr. 11. 23:29
 28/28 A kérdező kommentje:

Időközben hazajöttem ,mert továbbra is voltak panaszaim. Egyébként kénytelen voltam kitalálni tüneteket,hogy megvizsgáljanak és ebbe beleuntam.

Most 32 hetesen CI:2000, megrövidült méhnyak, nyugtató, szigorú fekvés. Itthon biztonságban érzem magam, nagyon kedves orvosom van ,akinek még nem fizettem semmit és így is maximálisan odafigyel. Nem bántam meg,hogy felhagytam az angol terhesgondozással. Sajnos nekem nem vált be !

2011. ápr. 22. 22:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!