Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ultrahanggal ellenorizheto a...

Ultrahanggal ellenorizheto a mehszaj allapota, hogy kinyilt-e vagy sem?

Figyelt kérdés
Angliaban elek es itt kicsit mas a terhesgondozas, nem talalkozunk orvossal,csak a vedonovel,most lesz a 20.heti UH, ezzel itt be is fejezodnek a vizsgalatok. csak a vedono marad. Voltam otthon is orvosnal es ott azt mondtak,hogy gyenge a mehszajam,figyelni kell,nehogy kinyiljon.Itt hiaba mondom a vedononek,nem foglalkoznak vele,a mostani UH-on szerintetek,ha megkerem a szonografust meg tudja nezni,hogy milyen a mehszajam ? mert mar nem tudom mit csinaljak,most utazzak haza azert havonta 4500km-t,hogy megnezessem? az se jo ilyenkor:(
2011. jan. 26. 22:10
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
74%

Szia..

Én azt mondanám,hogy nem azzal szokták,legalább is nekem az orvos ,normál vizsgálattal ellenőrizte.."benézett".

Uh-val a babát nézte és a magzatvizet,illetve a méh állapotát.

De ez csak a saját tapasztalatom.

A múlt héten voltam mert fájdogált a hasam és igy zajlott az ellenőrzés.


Minden jót neked!

2011. jan. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem Uh-on nem látják, abból gondolom, hogy nekem méhszájsebem van és mondtam a szonográfusnak, erre ő azt válaszolta, hogy ezt nem lehet UH-al látni. Gondolom akkor a méhszáj állapotát se, de mindenképp kérdezd majd meg.
2011. jan. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet nézni, de csak hüvelyi UH-val. Nekem nézte már doki azzal.
2011. jan. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy otthon kezzel szoktak,de itt amig nem verzek nem csinalnak semmit,nem tudsz elmenni nogyogyaszhoz. csak ez az UH van,aztan meg fizetos.Arra eltudnek menni,ha az UH mutatja egyaltalan.

3 hete szurt a mehszajam nagyon,bementunk a surgossegire,mert nem tudtam mitol van,semmit nem csinaltak, azon kivul ,hogy nyugodjak meg ,biztos tagul a mehem. Meg miert is nyilna a ki a mehszajam.

Es hiaba mondom,hogy volt egy rosszul sikerult abortuszom es emiatt van. Nem ertik,ha nem verzek nincs baj.

Elkepeszto ami itt megy orvoslas teren....es felek, mert itt 20.het utan nincs UH,nincs semmi.

Csak a szokasos vedonoi vizsgalatok :(

2011. jan. 26. 23:01
 5/28 anonim ***** válasza:
A hasi ultrahangon is latszik, de csak a belso mehszaj, a kulsot csak mogyogyaszati vizsgalattal tudjak megnezni. Egyebkent, miert nem mesz el magandokihoz es nezeted meg?
2011. jan. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
54%

Szia!


Én Franciaországban élek, de ha te 4500 km.-re vagy Magyarországtól, akkor nem Angliában élsz:)) /bocs, nem bírtam ki, max. 1500. km. Debrecen - Glasgow távolság is pl.)

Nah de nem ez a lényeg.

Nekem úgy vizsgálják a külső méhszájam, hogy "benéz" a doki egy kacsával, ezt minden hónapban megteszi.

Sajnos van elég tapasztalatom Angliával, és mit ne mondjak szó szerint baromi pocsék dolog ott terhesnek lenni, a kórházból is kivágnak rögtön szülés után majd.

Én annyit tudok tanácsolni, hogy nézesd a külső méhszájad minden hónapban. Vagy...London - Párizs 25 perc repcsivel...általában nevetséges árú jegyekkel. Gondolom mivel külföldön élsz, van EU kártyád...ezzel unión belül bármelyik kórházban ellátnak, kérsz a kártyádra a kórházban egy számlát, és azt otthon visszafizeti neked a tb. (már, ha van). Nagyon tudom ajánlani, itt Franciaországban iszonyatosan alaposak a kismamákkal, nagyon jó az egészségügyi ellátás. Remélem tudtam segíteni!


Üdv.: 18 hetes km.

2011. jan. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 Snapette ***** válasza:
Igen, meg lehet ultrahanggal is nézni, nekem mindig úgy nézi a doki, s akkor nem kell feszegessen (hüvelyi ultrahanggal persze), de valószínűtlennek tartom, hogy ha bemész és kérsz méhszáj-vizsgálatot elutasítanak...
2011. jan. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

11.11esnek:

Latom te sem olvastad el a kerdest.., ketszer kertem,hogy vizsgaljanak meg es egyszer sem tettek. A korhazbol elkuldtek pedig panaszaim voltak,a vedono meg azt mondta ne aggodjak,nem lesz semmi baj.Hiaba mondtam,hogy a magyar orvos mondta,hogy mi a baj es felidoben mindenkepp meg kell nezni. Ha ilyen egyszeru lenne, nem tennem fel a kerdest,hanem kernek egy beutalot. Itt nem ugy mukodik ,mint otthon,hogy kersz idopontot es mesz ahova akarsz. Csak orvosi beutaloval lehet menni nogyogyaszhoz es ok kernek idopontot neked.

Ha ok ugy gondoljak nem olyan fontos nem utalnak be.

Es amig nincs olyan nagymerteku panasz nem is fognak.

Pedig a mehszaj kinyilasa fajdalommentes,de ugy latszik itt maskepp tanitjak.

2011. jan. 28. 11:29
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Annyi még, ha tudsz angolul Párizsban a dokikkal lehet ilyen nyelven kommunikálni, én is ezt a nyelvet használom itt.
2011. jan. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Ez vicces :)

Kicsit nezz utana a kilometereknek :)

Amugy ilyen valaszokra en sem vagyok kivancsi,de erre mar rajohettel :)

Tovabbi szep napot!

2011. jan. 28. 11:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!