Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ultrahanggal ellenorizheto a...

Ultrahanggal ellenorizheto a mehszaj allapota, hogy kinyilt-e vagy sem?

Figyelt kérdés
Angliaban elek es itt kicsit mas a terhesgondozas, nem talalkozunk orvossal,csak a vedonovel,most lesz a 20.heti UH, ezzel itt be is fejezodnek a vizsgalatok. csak a vedono marad. Voltam otthon is orvosnal es ott azt mondtak,hogy gyenge a mehszajam,figyelni kell,nehogy kinyiljon.Itt hiaba mondom a vedononek,nem foglalkoznak vele,a mostani UH-on szerintetek,ha megkerem a szonografust meg tudja nezni,hogy milyen a mehszajam ? mert mar nem tudom mit csinaljak,most utazzak haza azert havonta 4500km-t,hogy megnezessem? az se jo ilyenkor:(
2011. jan. 26. 22:10
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Oké legyen neked igazad, már érdekelt, uh. pontosan utánanéztem Debrecen - Glasgow 2000 km. légvonalban.

De, ha London környékén élsz az Budapesttől pontosan 1600 km-re van. Elég volt, én nem okoskodni akartam az elején sem. Sok szerencsét.

2011. jan. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Angliába nincs magánrovosi rendelők?

Esetleg ott megprobálni.


Amugy ötletem sincs mit lehetne,és ha terhesség alatt hazaköltöznél?

2011. jan. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:46


Látom gyorsan töröltetted a reakcióját, pedig te sértegetted őt, én úgy látom ő csak segíteni akart.


Fair.

2011. jan. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Hat tudom,hogy otthon lenne jo,ugyis volt eredetileg. De nagyon rossz volt tavol a paromtol. Sajnos nem voltam tisztaban az itteni terhesgondozassal. Maganorvos pedig nagyon draga. Annyit nem tudok minden honapban kifizetni.

Jo neked,hogy Franciaorszagban figyelnek,en sosem vagyok nyugodt igy. Utoljara 1,5 honapja latott orvos.

Par nap mulva lesz az UH,ha ott sem tudnak mondani semmit, kenytelen leszek hazamenni.Amugy nem London kornyeken lakok. Ezert nem olyan egyszeru az utazgatas,meg a repter is messze van,altalaban olyan 12 ora az ut hazaig,ha repulovel megyek es igy terhesen ez eleg faraszto.

Koszi a valaszokat es bocs,hakicsit kiakadtam valaszokon,nem vagyok tul nyugodt....

2011. jan. 28. 12:28
 15/28 anonim ***** válasza:

Nincs harag, csak sajnálom, hogy így felháborodtál..nem akartalak sem piszkálni/sem hülyeséget tanácsolni.

Eu kártyáról pedig itt, bár gondolom van vmi. kinti biztosításod, ha nem tudod ez mi.

[link]

2011. jan. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Angliában a terhesgondozás nagyon jó. Én ott voltam terhes, ott szültem. A bábák tudnak méhszájat is nézni, épp úgy, mint itthon az orvosok. Ez így nem pontos, hogy a 20.hét után már nem lát orvos: ha a bába bármi gondot talál, vagy ha neked panaszod van, be fog utalni az orvoshoz. Velem is megtörtént ez. Ha a nyelvet jól beszéled, mindent meg tudsz kérdezni. Ha nem, és nem érzed magad biztonságban, utazz haza, és szülj itthon. Volt ilyen ismerősöm is. Én nem bántam meg, hogy Angliában szültem, pedig nem is ment minden simán. A legjobb pedig az volt, hogy nem kellett a hálapénzen agyalni, ugyanis ott tilos.
2011. jan. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
43%

Picit off:

Kedves utolsó! Az rendben van, hogy tilos a hálapénz, de nem is a fogadott orvosod megy be a szülésre gondolom, akit akár az éjszaka közepén felhívsz és ha éppen nem dolgozik és alszik, akkor is bemegy a szülésedre. Tehát ő a magánorvosod és ezért fizetsz. Persze, ezért számlát kellene adniuk, de ez más kérdés.

Amúgy itthon az ügyeletes orvosnak nem nagyon adnak pénzt, csak ha nagyon meg voltak elégedve, de nem elvárás.

2011. jan. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

angliai kismama vagyok!

maximalisan megvagyok elegedve a terhesgondozassal es az orvosokkal, babakkal!

a mehszajat zartsagat uhval nezik itt kint (legalabb is nekem eddig igy ment). en elmondtam itt hogy otthon milyen jellegy problemaim voltak es kaptam is idopontot nogyogyaszhoz, szoval ha tenleg el tudod mondani a problemat es ugy itelik meg akkor orvoshoz utasitanak!

ez nem igaz hogy a 20 heti uh utan nincsenek vizsgalatok. nem tudom te hol elsz de itt nalunk manchesterben ez nem igy van. valoban ha minden rendben van akkor 3 uh van a terhesseg folyaman. de miert is csinaljanak tobbet ha nem szukseges? hidd el tudjak ok is a dolgukat!! a 32 heten lesz meg egy uh, es kozben minden alkalommal vizelet vizsgalat, vervizsgalatra mar nem emlekszem pontosan, suly, rr meres. szoval lesz meg sok minden!! a szonografus nem fogja megnezni huvelyi uh-n a mehszajad allapotat, csak akkor ha orvos is jelen van, vagy ha maga az orvos vegzi.

en megertem a felelmeidet, mert nekem is hasonlo problemam volt. es en amikor elmondtam akkor segitettek is. tehat osszevarrtak a mehszajamat.

en azt mondom neked hogy legkozelebb probalj meg megint beszelni a szulesznovel akihez mesz, es mond el hogy teged ez mennyire aggaszt. tudom, olvastam hogy mar mondtad, de probald meg megegyszer. es ha megoldhato akkor pihenj sokat, amennyit tudsz hogy a mehszajad meg csak veletlenul se nyiljon ki.

ha tudok szivesen segitek barmiben. ja es meg valami, ha nem vagy megelegedve a korhazi ellatassal akkor menj at masik korhazba. NI numbered van, fizeted is gondolom, tehat mindenhol ellatnak. vagy kerdezd meg a GP'nel hogy meg melyik korhazba mehetsz.

remelem minden rendben lesz veled!! irja ha megvolt az uh!

36 hkm

2011. jan. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

14:15/nek! en vagyok a 36 hkm angliabol.

en voltam terhes otthon is. elmondom hogy fogadott dokim volt, kethetente tomtem a zsebet en az egyik oldalrol, az anyam vagy az anyosom meg a masikrol (tehat duplan kapott minden alkalommal)!! maradjunk annyiban hogy amikor 25 hetesen elfolyt a magzatvizem es bevitt a mento en felhivtam mondta o is bent van nemsokara. a nemsokara az kb reggel 8orai viziten lett. hogy velem mi volt azt meg sem kerdezte, oda se jott hozzam. ra ket hetre o volt az ugyeletes amikor majdnem elvereztem es megkerdezte hogy ki volt a kezeloorvosom?!! szoval errol ennyit. ja es meg annyi hogy munkatarsak voltunk, mert en is eu dolgozo vagyok. szoval halapenz ide vagy oda. en itt angliaba senkinek nem adtam semmit. penzt nem is adhatunk, de ezeknek az orvosoknak koszonhetem hogy a ket terhessegbol, a harom gyerekbol az elsot az egyetlent par het mulva a karjaimba zarhatom. es ha lehetne akkor barmit megtennek ezeknek az orvosoknak mert megadtak nekem ezt a csodat!! es ingyen!!

nem vitazni akarok csak osszehasonlitasken! mert tudom hogy mindenhol van ilyen es olyan doki!!

2011. jan. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Kedves Angliai kismama!

Legkozelebb csak marcius 1-re kell mennem a vedonohoz,raadasul az enyem most szabin volt :(

Mas volt helyette, szerinted ha elmegyek a GP-hez o beutal a nogyogyaszatra? Mert nekem nincs kozvetlen szamom a midwife-hoz,csak egy korhazi kozponti szamot kaptam es a marciust kesonek tartom,mert egy idopont is ket het.Pihenek sokat,mert a 12.heten azt mondta a magyar orvos veszelyeztetett vagyok,ne dolgozzak tovabb,mert fizikai munkat vegeztem.


Amugy nekem most mondta a vedono,hogy ez az ultrahang es nincs tobb utana...nem tudom,en orulnek,ha lenne meg :)

Az biztos,hogy itt a korhaz,ahol voltam gyonyoru,ilyet otthon csak magankorhazban lat az ember. Olyan gepeket vannak,korhazi agy,korterem,ami meg se kozeliti a mienket.

Koszi a valaszokat tovabbra is,sok hasznosat irtatok!!!!!

2011. jan. 28. 19:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!