Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 13 hetes kismama vagyok és...

13 hetes kismama vagyok és pár nappal ezelőtt piros apró viszkető pontszerű kiütések jelentek meg a testemen. Ha elvakarom olyan mint egy szúnyogcsípés. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
2008. jan. 27. 09:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Menj el vele orvoshoz...

Lehet ételallergia.Baba miatt sokminden felborul a szervezetünkben.

Esetleg használtáltál olyan vegyszert,amit eddig még nem?Új öblítő,mosószer,tusi?Anyát pl a nívea termékektől veri ki a ragya.Teljesen hasonló kézkrém más márkából és semmi baja nincs.

Esetleg új ruha?Nemrég vettem két cictartót,olyan csipkés félék,és annyira tudják irritálni a melleimet,hogy csak akkor veszem fel,ha éppen nincs más.

Egyelőre ezek az ötletek jutnak esembe.

2008. jan. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Most, hogy a kérdésed olvasom, emlékszem, hogy nekem is volt ilyen, és kb. pont akkoriban mint neked. De csak egy-két pöttyöt vettem észre az alkaromon. Nem tulajdonítottam jelentőséget a dolognak, magától elmúlt. Lehet, hogy nincs is összefüggésben a terhességgel...
2008. jan. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

szia! hátha segít : én hallottam olyat is, hogy a baba valahogy úgy fekszik, hogy nyomja a májat, a máj pedig ezáltal nem dolgozik rendesen és a méreganyagok miatt lesz kiütés. de szerintem ez csak a későbbi szakaszban fordulhat elő. egyébként én is allergiára tippelnék első körben! kérdd a védőnőd segítségét, ők nagyon sok mindent láttak, hallottak! :)

szióó

2008. jan. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is kb. 10 napja jelentkeztek ugyanazok a tünetek, mint Neked. Először a védőnőmmel beszéltem, és abban maradtunk, hogy abbahagyom a terhesvitamint (kb. már két hónapja szedtem), hátha vmelyik segédanyagára vagyok allergiás. Egy hét nem szedés után a tüneteim semmit nem enyhültek, úgyhogy ez kilőve. A nőgyógyászom bőrgyógyászhoz küldöttt, aki megállapította, hogy vmilyen allergia, nagy valószínűséggel a terhességtől, és "megnyugtatott", hogy az egész terhességet végigkísérheti. Mentholos kutyulós kenőcsöt írt fel, de nem igazán használ. A körzeti orvosnál is voltam, Ő Calcium pezsgőtabletát, és illatanyag-és színezékmentes kozmetikumokat javasolt. Szóval egyenlőre én is csak próbálkozom, és jelen pillanatban is szenvedek a vakarózástól. Ha Neked sikerül megoldást találni a problémára, szívesen venném, ha megosztanád itt velem, velünk. Előre is köszi! Egészséges babavárást kívánok!

Üdv.:

Brigi (egy 13 hetes kismama)

2008. jan. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!