Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tegnap estére felment a...

Tegnap estére felment a vérnyomásom 150/80-ra. Bementem az ügyeletre, onnan a kórházba. Pipolphent kaptam, ez nem árt a bébinek?

Figyelt kérdés
A tájékoztatóján ugyanis az van,hogy terheseknek nem ajánlott a szedése.Az orvosom szerint,mivel a vizeletem negatív és még csak 22 hetes vagyok,és a vérnyomás érték második tagja nem magas,csak az első,nem preklampsziáról van szó,hanem a stressz emelte meg a vérnyomásomat.Ezért írta fel a Pipolphent.Mivel megbízom a dokimban,este be is vettem egy felet,nehzen,de el tudtam aludni és nagyon jó görcsoldó is,mert egyáltalán nem keményedetett tőle a pocim.Gondolom a stressz miatt feszült annyit a hasam is.Szóval a kérdésem az lenne,hogy van-e valaki közületek aki szedi,vagy szedte a pipolphent a terhessége alatt?
2009. febr. 5. 06:32
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Szia. Én a terhességem alatt kaptam injekcióban pipolhent, mert véreztem, a görcsök ellen. Nyugi, ilyenkor szoktak adni a kismamáknak. Nem ártott a babámnak, itt szuszog mellettem, gyönyörű két hónapos kissrác.
2009. febr. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Szia!

Nyugodj meg, az én orvosom is ezt adja a kismamáinak amennyiben szükségesnek látja. A Seduxent, vagy a Pipolphent szokták klinkákon is adni. 35 éves praxisa alatt semmiféle utóhatásról, szövődményről nem számoltak be neki. A görcsoldó és az enyhe nyugtató hatása miatt viszont nagyon hasznos ha stresszes vagy. Szóval nyugi, ettől nem lesz sem a babucinak, sem neked problémád.

Üdv: 37 heteske

2009. febr. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Szia!

Csatlakozom az előttem szólókhoz,most az a legfontosabb,hogy nyugodt és laza legyél,főleg,hogy a pocid ne keményedjen!Én hat hónapig szedtem,elején a Duphastonnal,utána csak ezt,esténként egy szemet.Én is elolvastam a betegtájékoztatót,és utána felhívtam az orvosom.Megnyugtatott,hogy ez egy jól bevált és kipróbált gyógyszer,és a méh lazítására kitűnő.Nem is keményedtem egyszer sem,sőt a 32. hétig dolgoztam.Most a 18 hetes barátnőm is ezt szedi,mert görcsölt és keményedett,sőt a munkahelyemen az 58 éves kolléganőm is ezt szedte annak idején,és három nagy fia van:).Remélem ez egy kicsit megnyugtatott,és ha eddig bíztál,azután is bízz az orvosodban,csak nem ír fel olyan gyógyszert,ami árt:)!

Üdv 37 heteske

2009. febr. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Nekem is ezt írta fel az orvos (2*1 szemet kb. 30 hetes lehettem akkor)és én ugy voltam vele hogy el sem olvastam a gyógyszer papírját majd csak másnap, és ugyanugy mint te nem akartam szedni mert oda volt írva terheseknek nem ajánlott.Aznap este nem vettem be és igazán rosszul aludtam keményedett a hasam meg minden bajom visszajött, így ugy döntöttem nem hülyeségből írta ki az orvos ezt a gyógyszert és szedtem tovább míg elnem fogyott azota minden rendben van. Szerintem szedd nyugodtan.

Üdv 37 km

2009. febr. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Szia! Én bizts nem szedném be. A kolléganőmmel ezt szedették terhessége alatt, mert nyitva volt a méhszáj, és szellemi fogyatékos lett a gyermeke. Én nem kckáztatnék. A méhkeményedésre meg Magne B6 javasolt, nem pedig egy nyugtató.Szerintem.

De ha bízol a dokidban, vedd be, ez a te döntésed.

Nekem elejétől fogva magas a vérnyomásom, arra Dopegyt tablettát kaptam. Én a helyedben inkább elmennék egy belgyógyászhoz, hogy az állítsa be a vérnyomást. Engem is elküldtek, és ő javasolta a gyógyszert.

2009. febr. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
gondolom nem írta volna fel a doki,ha nem lehetne szedni! vagy úgy gondolod,vannak itt okosabba emberek,mint egy orvos? ilyenekre meg ne hallgass,hogy én biztos nem szedném!!!
2009. febr. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat,szedni fogom,hátha így rendeződik a vérnyomásom.Kicsit kába vagyok tőle,de ez belefér,mert a mindennapos munkámban azért nem zavar,csak álmoskás vagyok tőle,meg a bébi is kicsit,úgy veszem észre.Minden jót mindenkinek!
2009. febr. 5. 14:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!