Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen lehet enni kínai...

Terhesen lehet enni kínai csípős levest?

Figyelt kérdés
11 hetes vagyok, és főleg a szójaszósz miatt kérdezem hogy nem árt e a babának.
2011. jan. 24. 13:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Én ettem anno, a fiam már 16 hós. Most is terhes vagyok, 24 hetes, most is ettem már párszor, én szeretem és kívánom néha. Szerintem ha nem minden nap eszed 3-szor, akkor nyugodtan!
2011. jan. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

igen!


17 hetes vok eddig v 4 szer ettem...jó csípős volt de nekem jól esett :) sztem a babának is :))) a lányommal is sok csípőset ettem...most is szereti :))

2011. jan. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
én nem egyszer ettem mert IMÁDOM, minden kínai kaját...37.hetet töltjük eddig még semmi bajunk :)
2011. jan. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Érdekes mert nekem a férjem szereti, párszor megkóstoltam de nekem erős volt. Most meg napok óta ezen jár az eszem :-)

Amúgy én is imádom a kínai kajákat, főleg a szezámmagos csirkét pirított tésztával :-) Jaj de finom is az :-D

2011. jan. 24. 14:05
 5/10 anonim ***** válasza:

Ártani nem árthat, csupán abból a szempontból lehet igen kellemetlen, ha már kifejlett, nagy a baba és az erőteljes ízek (natúr fokhagyma, erős paprika stb.) valamilyen formában, de eljutnak a babához.

Az édes (csokoládé stb.), de bármely étkezés is nem ízileg, hanem cukorszint és egyéb energiaemelkedésben okozhat reakciót a magzatnál, mint mondjuk élénkebb mozgás... Egyébként azt tartják, hogy talán ízileg is van némi köze, hogy a baba a későbbiekben mit fog kedvelni, mit nem. Főleg, ha már az ízérzékelése is kialakult már. Leginkább a terhesség "derekán" érdekes ez a kérdés.

2011. jan. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is imádom a kínai kaját,egész terhességem alatt eszem csípőset,édeset,mikor milyet kívánok meg.Nekem azt mondta a doki azt egyek,ami jól esik,mértékkel persze az ilyen kajákból.De gondolom te sem napi szinten eszed.


A baba max ficánkol egy kicsit,ha nem ízlik neki :-))

2011. jan. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
34 hetes kismama (utolsó)
2011. jan. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hihi, es a kinaiak mit esznek terhesen? :) Meg vannak olyan orszagok, ahol szinte mas sincs, csak csipos kaja. Szerintem lehet enni, ami jol esik. Egeszsegedre :) (en ma mexikoi chillis babot fogok enni, mert mar hetek ota nem tudom kiuzni a gondolatat :)) )

20hkm

2011. jan. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát a kínaiak hozzá vannak szokva:)

De ártani nem árthat. Volt, hogy megkívántam nagyon, egyetlen egy dolog miatt nem tértem be kínai étterembe (büfére nem is mertem gondolni), mert nagyon sok embertől hallottam, hogy nem túl higiénikus körülmények között főznek a kínaiak, nem túl tiszták ilyen szempontból. Terhesen meg nem hiányozna egy kis fertőzés, gyomorrontás, stb.

2011. jan. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is nagyon imádom a kínai kaját, köztük a levest is, úgyhogy ha megkívánom, eszek és nincs semmi baja a babának sem és nekem sem eddig.

Akkor gáz a dolog, ha gyomorfájós vagy, mert akkor elég rendesen felnyomja a savad.

2011. jan. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!