Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez tényleg ennyire elitélendő?

Ez tényleg ennyire elitélendő?

Figyelt kérdés

18éves múltam a nyáron.

3hónapos terhes vagyok.Nem tervezett baba. Terhesen fogok leérettségizni.(Nem vagyok jó tanuló, és most nagyon boldog vagyok azért mert ez a kis magzat sok erőt ad nekem a tanuláshoz, már érte tanulok. Javultak is miatta a jegyeim :))

19éves elmúlok, mire megszületik a pici. A párom 21éves, dolgozik és van egy lakása ami most ki van adva albérletbe, ez egy ideig még plusz pénz nekünk/neki.

Nekem is van valamennyi félretett pénzem.

Júniusban tervezzük, hogy beköltözünk a lakásába.

Mivel nem volt még munkaviszonyom ezért ugye nekem csak a gyes+családi jár majd meg az egyszeri anyasági ugye.

Úgy érzem, hogy fel tudjuk majd nevelni a gyerekünket, nem a szülők terhére "megy majd a dolog".

Ez ennyire elitélendő lenne? Nem 16éves vagyok, a párom se, van saját lakása nem kell albérletben laknunk ami ugye biztos pont.

Ennyire szörnyű lenne a helyzet?

Ti mit gondoltok?


2011. jan. 11. 16:59
1 2 3
 11/22 TKI Ibolya ***** válasza:
100%

Szerintem le a kalappal előttetek!Én ilyen idősen még nagyon gyerek voltam.Nézd meg a szüleinket ők is ilyen idősen házasodtak és szültek gyereket és 60 évig éltek házasságban!Legalább is az enyémek mert én azért jóval idősebb vagyok nálad!

Sok boldogságot a picihez és kitartást egymáshoz!

2011. jan. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos addig nehéz lesz :( -de ne add fel, mutass nekik ultrahangfotókat, (annyira szívtelenek nem lehetnek, hogy elutasítják), de ha idegesítenek, vonulj félre, mert a stressz nem tesz jót a babának. Anyukád hány évesen szült téged? Mert ha ő is fiatalon, akkor erre tudsz utalni. -és nem kifogás, hogy akkor más volt!(mert mindig ezt mondják)
2011. jan. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a párom apja folyton hivogat telefonon és mindenféle hülyeség mond nekem és a páromnak. Ezt már nem birom elviselni. Olyanokat mond hogy megfogom bánni, meg áhh szóval a tényleg hülyeségeket mondd. Ő az aki kiborit. Az anyukája annyira nem. Ő sirt mikor megtudta a dolgot. Anya meg annyira nem vészes. A mamám és apukám is hülyeségeket beszél. De visszaszólni nem akarok nekik mert nem akarom magamra haragitani őket.

Anya 34évesen szült engem.

Viszont van egy báttyám akinek 18évesen született meg a fia. A barátnője is terhesen ballagott. És hiába hozom elő ezt mindig azt mondják hogy ez más. Mégis miben lenne más? Nem értem őket.

2011. jan. 11. 17:28
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
nem elítélendő. már felnőtt vagy. sokan vállalnak gyereket ilyen korban mert akarják. régen meg már 16 évesen volt a normális szülni. szóval sztem hajrá és ha el tudjátok tartani akkor jó. akkor lenne gáz ha a szüleidnél laknál vagy éppenséggel egyedül a párod elhagyna szüleid nem keresnének te sem. akkor gáz lenne. de így jó.
2011. jan. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ítéllek el egyáltalán,akkor sem ítélnélek,ha rosszabb anyagi körülményeitek lenne.Igenis becsülendő,hogy megszülöd,és felneveled.Annak aki írta,meg üzenném,hogy egy pasi akárkit akármikor akárhány év múlva megunhat :)
2011. jan. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 20 évesen estem teherbe, de már nem otthon laktam, felsőoktatásban tanulok jelenleg is. Rám is nagyon kiakadtak és amíg nem töltöttük be a 12 hetet kész lelki terrorban tartottak, hogy még van idő vetesd el, elrontod az életed, a párod le fog lépni stb. Szülők nem támogatnak anyagilag már jó régóta és mivel tanulok én sem dolgoztam még, csak ösztöndíjam van, párom a családfenntartó. Kicsit feszélyez a dolog, de a gyerekem élete többet ér a büszkeségemnél.

Szóval idő kellett a szülőknek. Most mindenórás vagyok, nagyon izgulnak és várják az unokájukat, több évre előre terveznek vele. Hogy mit tettem míg dúlt a harag bennük? Semmit, csak tanultam és tanultam, bizonyítottam, hogy a gyerek nem lök vissza. Ez elég volt nekik. Neked sem tudok mást tanácsolni.

2011. jan. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is 18 évesen lettem terhes,mi sem terveztük de így jött ki és nem lett volna szívem elvetetni, én is ugyanúgy terhesen érettségiztem. Nekem sem örültek a szülők, de hidd el ahogy nő a pocakod úgy fogják egyre jobban elfogadni és a végén majd alig várják hogy megszülessen, nálunk is így volt. Adj a szüleidnek egy kis időt hogy feldolgozzák a dolgot és hidd el a végén jól fog elsülni a dolog.

Szép babavárást kívánok.

20 éves anyuka

2011. jan. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is 18 évesen lettem terhes és a szóbeli érettségit 38 hetesen raktam le,rá egy hétre szültem.Szüleim azt mondták hogy elég érett vagyok döntéshez hogy mit akarok kezdeni a terhességemmel.Párom szülei nem voltak ilyen egyszerűek.Igaz nekem elsőnek párom sem nagyon akarta elfogadni a helyzetet ,de abban a pillanatban ahogy meglátta beleszeretett,és párom szülei is.Ráadásul párom még csak idén végez egyébként egy idősek vagyunk és 6 éve vagyunk együtt.
2011. jan. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem tetszik a hozzáállásotok, sajnálom hogy a szüleid ilyenek, de nekik is fel kell dolgozni ezt a helyzetet...Az én anyukám 18 évesen szült engem, 19 évesen az öcsémet...majd 28 évesen a húgomat..Együtt vannak apukámmal, boldogságban, most már a nadrágszíjat sem kell olyan szorosra húzni mint annak idején:D szerintem meg lehet csinálni..Legalábbis nagyon remélem, mert én 25 éves vagyok, végzős egyetemista, csak diákmunkát végeztem eddig, és 17+3 hetes kismami vagyok;) Szóval minket is a férjem tart el, akivel 17 éves korom óta együtt vagyunk:D

A szüleim már szokják a helyzetet, bár ők nem akadtak ki, csak meglepődtek;)

Kitartást, menni fog!

2011. jan. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Én 19 voltam akkor, 5-6 hónapos terhesen érettségiztem+ballagtam. Mivel van rajtam felesleg, nem volt senkinek sem szembetűnő. Egyáltalán nem elítélendő ez a dolog, főleg mivel meg van a háttér is.

A szülők másként fognak hozzáállni, amint elkezd látszódni a pocakod. Nálunk is így volt, mindenki ellenezte, de egy csapásra megváltozott minden.

2011. jan. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!