Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan kismama itt, akinek...

Van olyan kismama itt, akinek idő előtt kinyílt a külső méhszája?

Figyelt kérdés
Nálam sajnos azt diagnosztizálta a doki, hogy egy kissé megnyílt a külső méhszájam. 23 hetes vagyok, aggódom a baba miatt.
2011. jan. 6. 07:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Amíg a többi zárt, ne nyugtalankodj! Az orvosod mit mondott? Pihenj többet a szokottnál, lehetőleg ne emelgess. Ennyi. Sok kismamának kezd hamar nyílni a méhszája, de ez nem jelent minden esetben korai szülést. Akár még túl is hordhatod a babát. Nekem pl. már a 20. héten 2100-as volt a méhszájam, mégis csak a 38. héten szültem. Pedig még pihenni sem tudtam igazán, mert már nem is első baba, a nagyot is el kellett látni, meg ugye a háztartást is.
2011. jan. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne izgulj, nem lesz semmi baj, csak pihenj amennyit tudsz! Nekem is már félidőben elkezdett nyílni a külső méhszáj, és a méhnyak is felére rövidült volt. A 32. héten már 1 centire nyitva volt a középső és a belső méhszájam is. Ekkor 3 hétre befektetett a doki, a 35. héten jöttem haza, ekkor már 2 centire voltam végig nyitva. Még 1 hetet pihiztem, feküdtem itthon, azután már elkezdtem jobban mozogni, mert már akkor ugye nem lehetett. :) A 38.hét végén született meg az én kis hercegem, bár Ő még nem akart kibújni, front hatására indult meg a szülés.


Pihizz sokat és ne aggódj, ez a lényeg!

Még lehet, hogy túl is fogod hordani a babócát!


Sok boldogságot!


Egy 4 és fél hós kisfiú anyukája :)

2011. jan. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
25 hetesen volt 2100 értékem. Most34 hetes. Állapotom stagnál, bár keményedek párszor.
2011. jan. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!