Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma tudtam meg, hogy meg fog...

Ma tudtam meg, hogy meg fog nőni a hasam! Milyen vitamint kell szednem? Mire figyeljek oda? Mit ne egyek? Dec 8-án fogant 99%, akkor most hány hetes vagyok? Sokan írják, hogy x+x hetes vagyok. Hogy kell számolni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 4. 09:36
 1/8 anonim ***** válasza:
az utolsó menstruáció 1napjától számolják a terhességi heteket! :) GRATULÁLOK!
2011. jan. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Vannak terhesvitaminok, pl. Elevit, szedj valami ilyesmit.

Odafigyelni... nem tudom. Ne hasogass fát. Na komolyan, pihenj.

Ne egyél nyers húst és nyers tojást, penészes sajtot, ne igyál pasztörizálatlan tejet, alkoholt, energiaitalt.

Nem a foganástól, hanem az utolsó mensidtől kell számolni a baba korát, mert az a biztos. Amikor meg kellett volna jönnie de már nem jött meg, akkor már 4 hetes terhes vagy.

2011. jan. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
13%
De jó, még egy hónapja sem vagy terhes,azt már most túl spirázod ezt a dolgot. Nem kell ennyire aggódni ,hisz nem beteg vagy te hanem csak állapotos .
2011. jan. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Inkább kérdezzen mint hülyeséget csináljon. Biztos fiatal és első baba lesz. Nekem tetszik, hogy ilyen lelkes. :)
2011. jan. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Gratulálok! Aranyosan fogalmaztál! :)

Terhesvitamin szedése az első három hónapban napi szinten kötelező (Gravida, Elevit, Femibion). A legfontosabb a folsav bevitel, mert ez járul hozzá a gyermek rendes fejlődéséhez.

Valaki csak folsavat szed (ha mellette elegendő vitamint visz be élelmiszerek formájában). más meg a terhesvitamin mellé is még szed folsavat.


Nyers husikat, élelmiszereket, vizsgálatlan gombát, penészes sajtokat nem szabad enni.

És az első három hónapban sokat pihenj, ne terheld túl magad, ne emelgess, és ne stresszelj, csak nyugodtan. :)

2011. jan. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz, én a vitaminok közül a Gravida mellett döntöttem, nekem bejött, nincs vele bajom. Az első 3-4 hónapban engem kiütött a sok rosszullét, aztán hirtelen olyan energia bombává váltam, hogy le sem lehetett lőni. :) Most kezdtem a 29. hetet és elszállt az energia. :( Aludnék egész nap, ha tehetném.

Még annyit hozzátennék, hogy keresd fel a védőnődet, és ismerkedj meg vele. Ha normális, jó fej, mindent meg tudsz tőle kérdezni, és nem fog lefikázni, mint itt néhányan! Gratulálok a babához, boldog babavárást!

2011. jan. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Gratulálok! Nagy odafigyelésre nem biztos hogy szükséged lesz, mert én most vagyok 7+4 napos és 3 hete mióta kiderült a baba azóta sok sok dolog van amit egyátalán nem tudok megenni, pedig imádom! A szervezted eldönti mit kell enned!


Én vitamint szedek (Femibion) és vasat 2 naponta!

2011. jan. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, első baba, és mindent amit tudok meg szeretnék adni a picurnak. 20 éves vagyok, 5 hónapja feleség. :)
2011. jan. 4. 13:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!