Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vannak meg olyan kismamak,...

Vannak meg olyan kismamak, akik a 12. het utan abbahagytak a vitaminok szedeset?

Figyelt kérdés
Mert en azt tettem,arra alapozva, hogy a termeszetes forrasokbol jobban felszivodnak a vitaminok, nyomelemek. Kerdeztem az orvostol, mit szol hozza, s azt mondta, hogy o amugy is az elso 12 hetben szokta ajanlani a terhesvitaminokat, utana vasat, meg amibol hiany van
2009. jan. 25. 21:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is abbahagytam a 12. héten, sok gyümit, zöldséget, teljes kiörlésű gabonát stb ettem és mindig tökéletes volt a vérképem, még a vasam is.

Azóta lett egy tökéletes gyerekem is :)

2009. jan. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Gratulalok!
2009. jan. 25. 21:15
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is abbahagytam. Utána voltam 2x is megfázva ezért ugyan vettem egy dobozzal de nagyon ritkán szedem, kb.egy héten egyet csak,h. elfogyjon.

Az én dokim nem is kérdezi,h. szedem-e vagy nem. Sztem a 12.hétig fontos utána már nem lényeges.

2009. jan. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én 8 hetes vagyok, és 4 hét múlva szeretném abbahagyni. :)
2009. jan. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Csatlakozom az előttem szólókhoz!Én is abbahagytam 12.hét után,faltam a gyümölcsöket,zöldséget, és 40.hétre 3960gr.babám lett!

Jó babavárást!!!!

2009. jan. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is abba hagytam a védőnőm tanácsára, de rögtön elkezdett törni a körmöm és hulani a hajam. Azóta a

Gravida mellett calcium sandozt és c vitamint is szedek, nah meg persze magne B6 ot.


A súlygyarapodásom normális (eddig 9 kg), a bőröm szép maradt és a fogaim sem romlottak. És emellett nagyon odafigyelek, hogy mit és mennyit eszem.

Nem mondom, hogy tökéletes a vérképem, de mi lenne ha még ezt sem tenném meg.

Szerintem egyéne válogatja, próbáld meg, hogy nem szeded és meglátod, hogy mi lesz.


Persze tavasszal még jobban kimerülnek a vitamintartalékok. Nyáron könnyebb tartani az egészséges, vitamindús étrendet.

33 heteske

2009. jan. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én sem szedem, sőt 12.hétig sem szedtem terhesvitamint, csak folsavat szedtem önmagában. Magne B6-ot szoktam viszont szedni keményedésre, enyhe görcsölgetésre.
2009. jan. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én a terhesség elején szedtem 8 db Elevitet, utána meg csak amit az orvos felírt vasat és folsavat. Ezek nagyon fontosak, mert a baba növekedéséhez kell, és ha nem eszel elég zöldséget+húsokat amiben sok van, akkor a gyerkőc a te tartalékaidból szerzi meg magának.

Ezeket szülés után is szedtem még kb.1 hónapig, és ennek ellenére most elég súlyos vashiányom van. 4,5 hónapos a fiam.

2009. jan. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak a lehető legminimálisabb dolgot szedtem: 12. hétig folsavat, aztán Magne B6-ot. A vérképes eredményeim mindig jók lettek, még csak vashiányom sincs. A pici is szépen nő, a fogaim sem romlottak el.


Egyébként észrevettétek, hogy régen úgy hirdették a terhesvitaminokat, hogy a 12. hétig kell szedni, most már úgy mondják a reklámokban, hogy a terhesség ALATT és UTÁN. Ez ám a biznisz! És az elején rögtön ott a lelki zsarolás: Ugye Ön is egészséges kisbabát szeretne? Ettől mindig kiakadok!!!

37 hetes

2009. jan. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

23.52-es vagyok.

Utolsó: igen, ezt mondják valóban. Akkor vajon miért van az, hogy én is csak a minimálisat szedtem, és gyönyörű egészséges fiam van? :)

Ez valóban nem a vitaminokon múlik elsősorban, hanem a genetikán. Szerintem.

2009. jan. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!