Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség mesterséges vitamino...

Terhesség mesterséges vitaminok nélkül lehetséges?

Figyelt kérdés

Nagyon fontos kérdésem lenne: 17 hetes kismama vagyok, vitaminokat tabletta formájában nem nagyok szedek, inkább zöldség, gyümölcs!

A gondok ott kezdödtek, mikor az első 3 hónapban minden kijött belölem, azota is rosszul vagyok ezektől a vitaminoktól!:( Kipróbáltam a Gravidár és az EElevitet is ( bár ezt nem nagyon ajánlották).

Most kaptam az orvostól magnézium, kalcium tartalmu bogyót, amit a gyogyszertárban állitanak elő, de sajnos ez sem akar lennmaradni:(

a babám rendben fejlődik odabenn, mocorog és nagyon boldoggá tesz!

SZERINTETEK GOND LEHET HA NEM VESZEM BE EZEKET A DOLGOKAT?

köszönöm, várom válaszotokat!


2011. márc. 15. 07:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyfelől lehet mert a természetben is megtalálhatóak úgyértem ha igazán sok tejterméket eszel amiben kimagaslóan sok calcium van akkor nem alakul ki hiány.


magnéziumot is nézd meg miből tudod bevinni.


talán pezsgőtabletta... a bogyószedés a hétköznapibb megoldás mert a legtöbb kismama nem tud mindenből eleget enni ..



Jó egészséget!

2011. márc. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem 3 gyerekem van,de egyikkel sem szedtem semmilyen mesterséges bogyót. Mindhárom egészséges lett. Pedig az elsővel 3 hónapig még az étel sem nagyon maradt meg bennem.
2011. márc. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem szedtem egyáltalán, csak abban a hónapban amikor teherbeestem. Teljesen egészséges, 2900 grammos kislányt szültem, aki már 6 hónapos:)

Szerintem teljesen felesleges mesterséges vitaminokat szedni, ha vegyesen táplálkozol.

Boldog babavárást!!:)

2011. márc. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A folsav nagyon fontos.
2011. márc. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Earl Mindell: Vitamin biblia c. konyve. Ebben minden informaciot, segitseget megtalalsz.

Nem csak a vitaminokrol ir, de arrol is, hogy terhesseg idejen mire van szukseged, es milyen termeszetes uton tudod azt potolni.

2011. márc. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha nem vagy jól a "mesterséges" vitaminoktól, akkor ne szedd. De valamivel szerintem pótolni kell. Sajnos nem biztos, hogy az áruházakban télen vásárolható zöldségekben megvan mindaz,amire szükséged van, arról nem beszélve, ki tudja azokat is mivel kezelték, hogy szép és mutatós legyen...

Próbálj meg pl. bio zöldség és gyümölcs leveket inni. Én a vashiányomat céklalével szépen rendbe hoztam, nem kellett gyógyszert szednem rá. Vagy pl. jódos vizet iszok.

28 hetes kismama

2011. márc. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én csak a Hipp Natal vitaminját ittam,ami teljesen bio,gyümölcsléből van.Most vagyok 31 hetes,minden eredményem jó lett,vasam még több is van az átlagnál.Persze eszem mellette rendesen.Rengeteg tejkészítményt,tejet,gyümölcsöket is.Az első hónapokban én is alig ettem.Nem lesz semmi gond,ha nem szedsz külön vitaminokat.
2011. márc. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem sok baja lehet.

A védőnőm azt mondta, hogy a baba úgyis elveszi tőlem, ami kell neki. A vitamin azért kell, hogy a mama immunrendszere ne gyengüljön le túlságosan, ne fázzon meg könnyen, ne görcsöljön a vádlija stb.

Persze ha kóros vashiány (vagy egyéb) van, akkor az orvos javasol pótlást.

2011. márc. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!