Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek 38, vagy 40hetes...

Szerintetek 38, vagy 40hetes terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Szlovákiában járok terhesgondozásra, magándokihoz, magánrendelőbe (ez itt ingyenes, de ez más téma), tehát ugyanaz a dokim már 7éve. Terhes vagyok, utolsó menzeszem március 20.-án volt, ami alapján (rendszeres ciklusnál) szülés december 25.-re jön ki. De mivel nekem extrémül rendszertelen volt a ciklusom (26-40napig), doki nem ez alapján számította a heteket. A első ultrahangot vette alapul (ja, ultrahangot is mindig Ő csinált nekem), ami szülés dátumának a január 5.-ét adta meg. Ez alapján számoltuk a heteket, igy vagyok 38hetes. Aztán tegnap voltam nála, közölte, hogy betöltöttem a 40.hetet, részéről vége a terhesgondozásnak, ha addig nem szülök meg, hétfőn menjek a kórházba CTG-re és aztán elmondját ott, hogy mi a további teendő.

Teljesen összezavarodtam! Szerintetek? 38/40 hetes kismama


2010. dec. 23. 07:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet hogy mondaini kelett volna neki hogy azért számolt másképp mert rendszertelen a ciklusod. Lehet hogy csak össze volt kavarodva. Esetleg ha tudsz akkor beszélj vele!
2010. dec. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem 40 hetes vagy, azért mert a ciklusod nem volt rendszeres az nem jelent semmit, miota teherbe estel a hetek nem tolodtak el.Én ugy tudom mindeképp az utolsó menstruácoitól számolják a heteket.Könnyű szülést neked!!!
2010. dec. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Számolhatják az utolsó menstruációtól, de az én orvosom az ultrahangok (az első trimeszteri) alapján számolja és ez az idő megegyezik az én számításaimmal, egy héttel csúszott a peteérésem, így egy héttel kevesebb vagyok, mintha a menzesz alapján számolnánk. Szóval, számolhatja az orvos az uh alapján is. Nálam sem az a szülési időpont áll a terhesgondozási papírjaimban, amit pl. a védőnő számolt a menzesz időpontja alapján. Úgyhogy, simán lehetsz 38 hetes, ha a dokid jól ultrahangozott meg. Megéri megbeszélni ezt vele, hiszen ő kezdte így számolni...
2010. dec. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is csak 37hetes5napos vagyok, menzi óta 39/4, és a doki nem nézi, hogy napok, és terminus, nem Ő tartja a méret alapjánit.

Túl vagy a 37.héten, ha jók a méretei(2000valahány g a kicsi min) akkor semmi gond nincs.

Azért beszélj a dokiddal, hogy akkor hogyan is legyen, biztos az a 40. Lehet épp azt sem tudta ffi e vagy nő...

Egy telefon nem árthat.

2010. dec. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!