Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akkor hiszi el, hogy baba...

Akkor hiszi el, hogy baba lesz, ha már a karjában tarthatja? Édesanyámnak hogyan mondjam el vagy majd rájön?

Figyelt kérdés

Kismama vagyok.

Párom az előző terhességemből okulva (19 hetesen leállt a szivecskéjük) azt mondja csak akkor hiszi el, hogy baba lesz, ha már a karjában tarthatja. Ezt mindenhogyan ki is fejezi velem. Sajnos nem törődik velünk.

Édesanyám pedig ellenezné a babyt, (de még nem is tud róla), mert nagyon félt egyéb egészségügyi okok miatt. Ő a lelkemre kötötte, hogy ne, hogy teherbe essek.

Köszönöm, ha hozzánk szólsz!


2010. dec. 22. 22:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos nem törődik velünk. " ez nem igaz. Csak nagyon nagyon félt téged meg ettől az egésztől is fél. Nem akarja mégegyszer átélni. Anyukád ugyanez. Le kell ülj a pároddal és elmondani neki Te is aggódsz izgulsz de szükséged van rá! Beszéljétek ki magatokat! Minden rendben lesz meglátod!

Minden jót Neked!

"

2010. dec. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Mit takar az, hogy "nem törődik velünk"? ezt sokféleképpen lehet értelmezni, pl. úgy, hogy nem beszél a terhességről, nem jár veled uh-ra stb. Ez is elég furcsa lenne számomra. (Még rosszabbik, hogy pl. még bulizni is kimaradozik)

Tudod/tudja, hogy rajtad kívül hány nő esik át még ezen , majd szül rá x hónapra, évre egy teljesen egészséges gyereket?!

Anyukád ugyanez, épp hogy támogatnia kellene, nem "lemondania" a terhességedről , az unokájáról.

2010. dec. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ha féltene nem velem együtt kellene érezzen? Mondtam már Neki, ha talán amikor otthon van és ráér behozhatna valami harapnivalót, hátha nem hánynék reggel. Erre az volt a válasza, hogy tegyem oda magamnak este. Most meg kitalálta, hogy töltsük a Karácsonyt gyógyfürdőben, hát nekem nem tetszik!

Sajnos a párommal soha nem tudtam igazán megbeszélni semmit.

Köszönöm hozzászólásodat!

2010. dec. 22. 22:23
 4/14 anonim ***** válasza:

Szegénykém, a párod egy....(na ne írjam le inkább). A gyógyfürdők ált. melegvízesek, amit pont kerülnie kell egy terhes nőnek.

Rossz szó, hogy nem törődik a terhességeddel, inkább nem figyel rád, ami talán rosszabb.

Ez egy olyan buta kifogás, hogy majd elhiszi, ha a kezében tartja.... Annak kell örülni, hogy van, hogy fejlődik, és bízni 100%osan hogy egészségesen születik.Nem akarok még keményebbeket írni (amik átfutnak az agyamon), mert így is nehéz lehet Neked. De én így ismeretlenül is kívánok Neked kellő erőt, kitartást, mert ha az a kis csoda megszületik olyan érzés tölti majd el a szívedet, ami ellen 60 cinikus se tehet semmi!!:))

2010. dec. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Szia!

Nemcsak nem beszél a terhességről, hanem azt mondta, ne igyunk előre a medve bőrére, stb.. Uh-ra sikerült elcsalnom, de nem láttam rajta azt az örömöt, mint előző terhességemnél. Igazából semmi reakciója nem volt.

A Missed AB sem igazán érintette. Van egy 5 éve meghalt nővére és mindig arról beszél, hogy milyen rossz az Ő szüleinek...

Anyukám egészségi állapotomat nézve ellenzi ígyis, hogy még nem tudja.

2010. dec. 22. 22:28
 6/14 A kérdező kommentje:
Igazad van és kellemes ünnepeket kívánok Neked/Nektek!
2010. dec. 22. 22:30
 7/14 anonim ***** válasza:

A párod hozzáállásához nem tudok hozzászólni. Vagyis inkább nem szeretnék, mert nem lenne szép.

Anyukádat viszont valahol megértem. Nagyon félt. Én is a napokban tudtam meg, hogy anyukám nem örül igazán a terhességemnek, mert félt. Nekem nem mondta, mert nem akart megbántani, de testvérem visszamondta. Én is félek, hogy baj lesz, de vállalom a következményeket.

2010. dec. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Neked milyen egészségügyi problémáid vannak, ha megkérdezhetem?
2010. dec. 22. 22:33
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy eü problémának nevezhető-e.

Volt 2 éve egy császárom, és idén egy hasonló műtétem. Missed ab során kilyukasztotta az orvos a méhemet, és hogy össze tudják foltozni, felvágták újból a hasamat. Keresztben van varrva, tehát nem tud úgy tágulni, mint mondjuk csak császár után. Az orvos minimum 6 hónap várakozást mondott az újabb babával, de mi nem vártuk ki, 4 hónap után már nem védekeztünk és azonnal terhes is lettem. Anyukám nagyon fél, hogy ez miatt nekem vagy a babának bármi baja lesz.

Nálad mi a probléma? Feltéve hogy publikus!

2010. dec. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

mennyi idos terhes vagy?mert azert ez sem mindegy.

az en parom volt ilyen,az elso terhesegemkor orult,aztan sajnos koran elment a baba es meg 3utanna.

az 5ik terhesegem bejelentesekor csak anyit mondott.

mar megint?

19hetig titkoltuka terhesegem,aztan mondtuk el a baratoknak a szuloknek.

felt a csalodastol

2010. dec. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!