Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi enyhítené a fejfájásom?...

Mi enyhítené a fejfájásom? Alternatív módok is érdekelnének.

Figyelt kérdés

Nagyon fáj reggel óta, szokott lenni ilyen sokszor, még terhesség előtt, flektort szedtem rá, mert más nem nagyon hatott... :(

algopirin kilőve, mert az egyáltalán nem csökkenti.


2010. dec. 22. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Ittál ma eleget? A fejfájások jelentős %-a csk azon múlik hogy az ember keveset iszik:-)

vagy levendula illóolajat párologtass ha van otthon.

2010. dec. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Saridont szerintem pocakkal is vehetsz be. Az okát kellene megkeresni! Vérnyomás vagy vashiány, sok hányás vagy más egyéb szervi baj!

Szép napokat Nektek!

2010. dec. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

igyál egy nagy pohár vizet, igyál utána egy feketekávét (nem baj, ha szoptatsz) és sétálj fél órát a levegőn, közben lélegezz mélyen, lazítsd el a fejeden az izmokat a fejbőröd alatt. Morzsolgasd a fülcimpádat!


A kezelést úgy végezzük, hogy a megadott pontokat váltakozó erősséggel 2–5 percig nyomjuk, majd balra-jobbra körkörösen masszírozzuk.


Ha a fejtető fáj, vagy abroncsszerű szorítást érzünk – amit sokszor magas vérnyomás okoz –, a fejcsúcson lévő és a behajlított könyök ráncának végén található pontot masszírozzuk.


Kétoldali fejfájásnál vagy féloldalas migrénes fájdalomnál a halántékgödröket, a fülcsúcs felett kb. 2 centiméterrel lévő pontokat és a kézfejen a hüvelyk- és a mutatóujj csontja közötti középső pontra fejtsünk ki nyomást.


Homlok- és szemtájéki fájdalomnál a homlok felezővonalán a szem fölötti, és az orr fölötti homlokpontot masszírozzuk, csipkedjük, és óvatosan húzogassuk végig a szemöldököt, végezzünk a homlokon, a szemöldökön és a járomcsonton simító mozdulatokat az arc szélei felé.


Tarkótáji fájdalomnál a fül mögötti csontról lefelé csúsztatva ujjunkat, a hajhatárnál található gödör pontját, a kulcs- és lapockacsont közötti gödörben a válltető pontjait és a nyak-vállív közepe táján lévő vállpontokat masszírozzuk.

2010. dec. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ha terhes vagy is, igyál egy kávét! Fogsz aludni.
2010. dec. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

hát az okot a terhesség előtt sem tudták kideríteni. illetve kaptam nyugtatót... Az segített, mert épp stressze volt az élet. Most általánosságban nem az, tegnap volt mondjuk egy kis stressz...

Hát ezek közül egyik sincs itthon. De holnap szerzek be.

Köszi

2010. dec. 22. 20:42
 6/8 anonim ***** válasza:

víz csak van, és a kezed is otthon van:)

kávé helyett megteszi egy erős fekete tea is.

a levendula helyett keress egy erős illatszert , és lélegezz belőle mélyeket!

Mint régen a hölgyek az illatszeres üvegcsét.

Friss levegőd is van otthon, és lábad is a sétához. nem hiszed, hogy ennyi segíthet, de csináld végig, és lehet hogy meglepődsz.

2010. dec. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szia,citromos kávé,borzasztó,de csodákra képes,vagy borsmentaolaj bemasszírozása a fájó részekhez.
2010. dec. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

a 20:41, és 42-es választ pont nem láttam ám, amikor azt írtam, hogy nincs itthon. :) Csak a saridonra, meg a levendulára gondoltam. Inni ittam, az van hogy segít, sajna a tegnapi nem az volt.

Sajna azt tudom, hogy a séta nem segít ezen, azt már próbáltam, még jobban lüktet tőle. Végül az alvást választottam, ami addig jó volt, míg aludtam, felkeltem, és kezdődött elölről. :S

2010. dec. 23. 11:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!