Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon megvagyok fázva nah...

Nagyon megvagyok fázva nah meg allergiám is van. Fluimare orrcseppet vagy Nasivin Orrcseppet használok. Sajnos 1 nap többször is mert egyszerűen nem kapok levegőt. Ezzel ártok a kicsinek?

Figyelt kérdés
11hetes pocis vagyok.
2009. jan. 23. 08:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Megvoltam fázva kb 2hónapja és azóta mindig dugul az orrom,én a rino spré+ használom,napi 4szer.Végre kapok levegőt.
2009. jan. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is igen meg vagyok/voltam fázva és rajtam csak a Nasivin segített. Nem támogatják,h azt használjuk,de másképpen nem kaptam levegőt. Olvastam tapasztalatok,semmi baja nem lett a kicsinek. És a gyógyszerész is azt mondta,hogy nem bizonyított a káros hatása. Jobbulást kívánok!

20heteske

2009. jan. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Semmiképp ne használj Nasivint, vagy más egyéb orrcseppet!! Terhesség alatt csak sós vizes(Fluimare jó, de persze van még sok tengeri sós, csak más nevű) orrcsepp/spray megengedett. Nekem ezt több doki mondta (az egyik a nagynéném). Nem emlékszem pontosan miért, de valami olyasmi, hogy összehúzódásokat okoz (és persze nem csak az orrnyálkahártyán, hanem esetleg a méhben is), ami esetleg vetéléshez vezethet. Nem akarlak semmiképp paráztatni. Eddig biztos nincs semmi baj, de mostmár csak a sósat használd. Azt is érdemes mértékkel, mert nekem pl.felmarta a nyálkahártyámat, és utána 3 hétig nem éreztem semmilyen szagot, illatot (kb.12 hetesen én is nagyon megfáztam, köhögtem is sokat). Próbáld meg keveset fújni, mert akkor nem duzzad úgy meg. Segít a párásítás, meg igyál/egyél sok narancsot, mandarint, grapefruitot. Esetleg próbálj valami homeopátiás készítményt (nekem megfázásra nagyon bejött az oscillococcinum, de állítólag a sinupret is jó). Persze ezekről kérdezd meg a patikust (meg mondd el neki, hogy pontosan mi a problémád).

Jobbulást, és sok örömöt a babaváráshoz!!

31 hetes pocis

2009. jan. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja, a 31 hetes vagyok. Csak eszembe jutott, hogy esetleg még napi 1-max.2 calcium pezsgőtabival is próbálkozhatsz (nekem nagyon bejött, én is nagyon allergiás vagyok).

Jó babavárást!

2009. jan. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én nyáron lettem terhes, s tiszta allergia voltam. Nekem a doki megtiltotta hogy használjak rá valamit is, mert ezeknek az orcseppeknek az a hatásuk, hogy összehúzzák az ereket, s nehogy vetélés legyen belőle. Túléltem, pedig 3 hónapig tartott.

34 hetesen megfáztam, alig kaptam levegőt, most már annyit engedélyezett, hogy esténként lefekvés előtt max 1-1 csepp, hogy tudjak aludni, de nappal semmi, s ezt is max 2-3 napon át.

Jobbulást!

2009. jan. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!