Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha vannak, akkor mik a "tünete...

Ha vannak, akkor mik a "tünetei" a méhen kívüli terhességnek?

Figyelt kérdés
Az már biztos,hogy terhes vagyok,négy teszt is erősen mutatja.Csak nagyon fáj ott len a hasam,szúr erős menstruációs fájdalmaim vannak.Az oldalam is fájdogál olyan mintha a levegő is beszorul volna,de ez nem az.Vagy egyáltalán a tesztek kimutatják,ha méhen kívüli terhességről van szó?Azért gondolok erre,mert már van egy lányom és vele egyáltalán a keményedéseken kívül nem fájt a hasam és semmim.Ja és van folyásom hol vizes máskor meg krémes.Ez normális?
2010. dec. 18. 23:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Verzes, iszonyatos alhasi fajdalom, ami fokozodik.
2010. dec. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A tesztek kimutatják a méhen kívüli terhességet is, mert a HCG hormon jelen van akkor is a szervezetedben, ha nem jó helyen van a megtermékenyült petesejt. A tesztek a hormonszintet mérik.

Egyébként nincs két egyforma terhesség, lehet, hogy ez most nehezebb lesz, mint az első. A nőgyógyász egyébként meg fogja tudni állapítani, hogy hova ágyazódott be a sejted.

2010. dec. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Vérzés az nincs hála,de állandóan azt érzem hogy meg jön vagy amikor menstruál egy nő az az igazi fájdalom.
2010. dec. 19. 00:01
 4/9 anonim ***** válasza:
irány a nődoki, vagy uh-ra, ott megmondják!
2010. dec. 19. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Erős hasi fájdalom sajnos önmagában, vérzés nélkül is lehet méhen kívüli terhesség tünete. Főleg, ha a végbél felé kisugárzik, vagy egy oldalra korlátozódik, szúró-hasító jellegű. Minél előbb lásson orvos uh-gal, ha az lenne, minél előbb kiderül, annál kevesebb roncsolódással megszüntethető (ha korán észreveszik, esetleg gyógyszeresen, műtét nélkül is.) Ha meg nem az - remélem!! - akkor legalább megnyugszol. Ha most is erős görcseid vannak, indulj azonnal az ügyeletre! Ha nem erősek, "csak" fáj egy kicsit, akkor viszont holnap reggel az első utad az sztk-ba vezessen!
2010. dec. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem olyan tüneteim voltak,mint a méhenkívülinek.Még a végbelem is fájt,de szerencsére jó helyen tapadt meg a pici.Vegyél be két magneb6-ot,hogyha arra enyhül akkor szerintem nem méhenkívüli,de mivel idegeskedsz emiatt,mutasd meg magad az orvosnak,bár csak az 5.hét körül fog már látni valamit.
2010. dec. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálam ugyanez volt mint nálad kedves kérdező,én is paráztam hogy méhenkívüli,mert a bal oldalon folyamatosan szúrt,és állandó erős megjön érzésem volt.De jó helyen van,csak nálam ezek voltak a tünetek.Menj el dokihoz,majd megnyugtat,hogy minden rendben!
2010. dec. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Írd meg a google-ba és ott fel vannak sorolva.

Én leírom az esetemet, most volt másfél hónapja:

Nekem amúgy rendesen volt menzim egy hétig (a tesztem negatív lett, el is csüggedtem, hogy megint nem sikerült a baba). Majd menzi elmaradása után 4 nappal elkezdett barnás váladékom lenni és elkezdtem ovutesztet csinálni, ami már a 8. naptól menzi után erős pozitív volt folyamatosan 5 napon keresztül (használható jóstesztként is, bár én ovutesztként csináltam és meglepődtem, hogy miért ilyen erős). Voltam dokinál, nem látott semmit, aztán egy hét múlva (középidő után 4 nappal) volt egy cisztám is, ami miatt kórházba kerültem és ott derült ki,hogy méhen kívülim is van a ciszta mellett. Ez már a rendes menzi előtt fogant, tehát mikor barnázással dokinál voltam 6 hetes elmúlt a baba és nem látta. Én barnáztam, és minden egyes UH vizsgálatnál nagyon érzékeny volt bal oldalt (bal petevezetékben volt megtapadva a baba), fájt mikor UH-ot csinált és szúrt a hasam bal oldat és végbélbe sugárzott ki. Ezenkívül más terhestünetem nem volt.

A megnyugvás kedvéért jobb, ha elmész dokihoz.

2010. dec. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Bocsánat,hogy idáig nem írtam.Pihiztem,mert ezt javasolta az orvos.Igen voltam mai napon.azt mondta hogy 5 hetes terhes vagyok és minden ok,a baba pont a legjobb helyen tapadt meg.Írt magneB6 és sok pihenést.Köszönöm,hogy ennyien válaszoltatok.Mindenkinek minden jót!
2010. dec. 20. 23:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!