Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 hetes ikres kismama vagyok....

18 hetes ikres kismama vagyok. Pár napja kezdődött, hogy a nap folyamán néha elkezd fájni a hasam alsó része, majd kb.1 perc után elmúlik, később újra kezdődik. Másnál is van ilyen?

Figyelt kérdés

Az orvosom szerint normális, mert nő a méhem, de félek, hogy ezek a hirtelen jövő fájdalmak ne okozzanak gondot.

A méhszájamat nem vizsgálja meg, mert szerinte ez fertőzéshez vezethetne és még ilyenkor korai, így azt se tudom, hogy esetleg kinyílt-e már valamennyire a fájások hatására. Eseteg van valami, ami enyhítheti a tüneteket?


2009. jan. 21. 11:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia,

Gratu a picikhez:)


Nem írt magnéziumot fel? azt szedhetsz ezekre a görcsökre.

Nekem csak egy pocaklakóm van 14hetesen olyan fájásaim voltak, mint aki szül (semmi bajunk, kaptam magnéziumot, amit ha érzem kimerülök beszedek, és nincs panaszom) nyugi nem fog még kinyílni a méhszáj...

Pihenj sokat ha teheted, és szedj magnéziumot(alapból magnézium pezsgőtablettát "szedek" és ha kimerülök akkor magnézium citritet) amúgy magneB6ot is szedheted. Azért szólj az orvosodnak

2009. jan. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia én 19 hetet töltöttem ma, ugyan csak egy babócám van, de azt hiszem, ismerem ezt a fajta fájdalmat.

Nem görcs, hanem olyan izomláz-szerű húzódás? Mert nekem az szokott lenni, pl hétfőn este ültem a metrón, nem volt semmi bajom, majd már felállni sem tudtam, meg kiegyenesedni sem. Nekem 2-3 napig szokott tartani, és a 3. nap végére látványosan nagyobb a hasam mindig.


Neked lehet, hogy erősebb, mivel két babának több hely kell. De szerintem nem kell aggódnod.

2009. jan. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

MagneB6-ból 3-szor 1-et szedek naponta (lehet, hogy növelni kellene). A két baba miatt előfordulhat, hogy erősebbek a fájdalmaim, csak mivel ez az első terhességem, fogalmam sincs, hogy mi meddig tekinthető normálisnak. :(

Mindenesetre köszi a válaszokat és mindenkinek boldog babavárást!

2009. jan. 21. 11:14
 4/4 anonim válasza:

Szia, én 17 hetes ikres vagyok. Nekem is szokott lenni néha ilyen fura érzésem. Olyan mintha nyilallna vagy valaki húzna. Tuti hogy a méhszalagok nőnek. Ilyenkor nem szabad magad kicsitse megeröltetni, inkább feküdj le és pihenj egy kicsit.

Amúgy neked minden rendben a szokásos vizsgálati eredményekkel? Nekem többször mondták, hogy a 2 baba miatt sok eredmény nem olyan mint lennie kell. Kicsit aggódok.

2009. jan. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!