Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg igaz, hogy ha leforráz...

Tényleg igaz, hogy ha leforrázom vagy megégetem magam terhesen, az a picin is meglátszódik? Ezt a védőnő mondta.

Figyelt kérdés
2010. dec. 13. 16:08
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Na nézzük csak..nálam mivel "igen jó" a mozgáskoordinációm a következők történtek a terhességem alatt, leestem a lépcsőn, mivel elkaptam a korlátot így "csak" a vállam húzodott meg, elestem az úttesten- megrándult a bokám, de nagyon, rendszeresen elvágtam az ujjam, a sütővel többször égettem meg a kezem és ráejtettem a hasamra egy albumot.(Mielőtt valaki nekem esne, hogy miért nem vigyáztam jobban, elmondom, hogy nagyon alacsony a vérnyomásom és folyamatosan szédelegtem, ehhez jön még az is, hogy béna vagyok) Mindezek után egy gyönyörű egészséges, folt, vágás mentes, majdnem 4 kilós kisfiam született! Jah és nem mellesleg olyan nyugis baba, hogy alig-alig sír. Részemről ennyit erről :D
2010. dec. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
az utóbbi is bizonyítja, hogy jól ki van ez találva a természet részéről.
2010. dec. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

16:46

nem biztos, hoyg orvosi választ vár a kérdező

A tapaszatalat megőrzött ilyesmit.

Az orvostudomány meg folyamatosan fejlődik, nyilván fog találni erre is magyarázatot hamarosan.

2010. dec. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
MIkor terhes voltam, a munkahelyemen felrobbant a kávéfőző és a forró kávé rajtam landolt, 3.fokú égést szenvedtem, de a gyerekem bőrén semmi nem látszódot!
2010. dec. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
hogy miért vannak ilyen tanfolyamok?! mert az emberekkel minden hülyeséget meg lehet etetni, mint ahogy látom, veled is. remélem a kérdező nem ilyen naiv valaki és valóban orvosi választ vár.
2010. dec. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

A védőnő nme orvos, hanem olyan gondozó, aki nagyon sok anyával találkozik a munkája során. Vannak egészségügyi ismeretei, és mellette őrzi a kultúrát, a hagyományt is a ygermekneveléssel kapcsolatban. A gyermekváráshoz a babonák is hozzátartoznak. Gyermeket szülni nem pusztán orvosi esemény, sokkal inkább családi, és lelki, és miszikus esemény is. Test kiválik a testből, de ez csak egy szelet: új élet kezdődik, ami sokkal több, mint hús és vér. A magzat fejlődése egy titok: hiába minden 4d felvétel, mégsem tudjuk teljesen leleplezni(kár is lenne) Az új élet nem zárul le a megtermékenyítéssel, épp csak akkor kezdődik A magzatot nagyon sok hatás éri, és a magzati élet eseményei is befolyásolják, hogy hogyan születik meg. Ehhez a fejlődéshez hozzátartozik a test fejlődése, de a környezetének(érzelmi) alakulása is, és a babonák is. Ezért mesélte el a védőnő. H aazt mondja: vigyázz magadra, ne érjen semmi sérülés: ezt teljesen természetesnek vetted volna. Talán annyira, hoyg meg sem hallod..

A gyerekváráshoz az is hozzátartozik hoyg az előttünk élt asszonyok tudását és elképzeléseit átvegyük. Te is tovább fogod adni majd a lányodnak.

Annak se láttuk értelmét, hoyg a köldökcsonkot miért kell gyöngybe varrava őrizni a gyermek felnövéséig ("-ha beteg lenne") és ma az őssejtek idejében mégis úgylátszik, alami ősi tudás nyomán őrizék szépanyáink.

2010. dec. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Miért lenne jobb az orvosi válasz más válaszoknál?
2010. dec. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
teljesen felesleges ezen vitáznunk, mert amiről te beszélsz abban nem hiszek. de fogalmazhatnék úgy is, hogy hülyeségnek tartom. ez után az alapvető ellentét miatt nem tudunk érdemi vitát folytatni.
2010. dec. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Ha furcsának találod, mondd el a védőnőnek, hoyg szerinted ez alaptalan babona - és őszerinte? Így egyértelmű lesz, hoyg miért mondta. Lehet, hogy csak úyg - mint a mesét elmeséljük, érdekesség.

Hallotunk már ilyen törtneteket. Biztosan van valami alpja,de ez nem azt jelenti, hoyg ha bármi ér, az biztosan nyomot hagyna a ygrmeken. De ha óvod magadat a balesetveszélyes helyzetektől, azzal bajt nem csinálsz.

Amúgy meg csak mosolyogj egyet! Szerintem csak azért mesélte el.

2010. dec. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!