Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől lehetnek ezek a tünetek?...

Mitől lehetnek ezek a tünetek? Terhességi, vagy nemi betegség?

Figyelt kérdés

Már az első babámmal is igen erős folyásom volt végig a 9 hónap alatt, és kb a 6. héten a második babámnál is elkezdődött. Most a 11. héten járunk, és már vagy egy hónapja iszonyú viszketés is gyötör! Mivel az első babám még pici (9 hónapos), gyakorlatilag egész nap ki sem mozdulok, így kizárt, hogy elkaptam volna valamit, a férjemnek sincsenek tünetei (tudom, ez nem jelent semmit), de két hete nem is voltunk együtt, és mégsem gyógyul. Már teljesen szét van repedve a bőr a szeméremajak körül meg a hüvelyemnél, és bármivel kenem, csak ideig-óráig segít. Valakinek volt hasonló rossz élménye, és tudja, hogy mi lehet ez, és főleg, hogy mitől múlik el? Annyira kellemetlen ez, de már megőrülök, ha még sokáig tart.

Köszönöm előre is a segítségeket!


2010. dec. 1. 13:04
 1/10 anonim ***** válasza:

ez inkább valami fertőzés!!

menj el a dokihoz, lehet, ír fel olyan hüvelykúpot, amit a patikában kevernek ki.

2010. dec. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1 hónapja viszket és nem mentél orvoshoz? tulajdonképpen ő tudná megmondani mi a baj, de szerintem gomba. A férjednek nem is lesz, mert más az anatómiája.

Menj orvoshoz mielőbb.

2010. dec. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Orvos de minél hamarabb mert ő tud csak írni rá krémet, kúpot stb....tuti gombás fertőzésed van és elég komoly lehet ha ilyen durva tüneteid vannak!! Már csak azért is menj orvoshoz mert terhesség szempontjából sem jó ha gombás fertőzésed van!!!Gyógyulást!
2010. dec. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mutasd meg a nőgyógyásznak! Olyan gyógyszert kapsz majd rá, ami a bajodra a legmegfelelőbb! Bármivel ne kend, főleg, hogy azt sem tudod mi lehet ez.

Én a terhességem alatt 3 kúrányi gyógyszert (hüvelykúp, hüvelygolyó, henger alakú boraxos fertőtlenítő)is kaptam, 3 különbözőt, mire elmúlt a sárgászöldes folyásom. Fogalmam sincs, hogy hogy szedtem össze, de van ilyen, mindenkivel megesik. Minél tovább halogatja az ember, annál tovább tart kikúrálni! Az mondta a doki, hogy várandósság alatt meg van kötve a keze, nem írhat fel akármit, de még így is sokféle lehetőség közül lehet neki választani. Meg ez ilyenkor gyakran előfordul. Nem szabad húzni az időt! El kell menni a dokihoz, ez van, nincs mit szégyelni.

2010. dec. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem azért nem mentem még dokihoz, mert cikinek tartom megmutatni, vagy ilyesmi. Csak igazság szerint egy hónapja nekimentem borotvával, mert azt hittem a szőr zavar, aztán meg azt hittem, hogy az ahogy nő, és reméltem, hogy ha visszanő, akkor elmúlik. Amúgy meg a bébivel nehezen mozgok, mert nem két lépés a doki, a férjem meg csak délután-este fele jön haza. Nekem meg jövő hétre van időpontom a nőgyógyászhoz. De épp a baba miatt kérdeztem, mert tudom, hogy ilyenkor még ártalmasabb bármilyen fertőzés. A nőgyógyászom csak szerdánként van, de felhívom, és ha tud fogadni, akkor el is megyek ma. Köszönöm még egyszer mindenkinek!

2010. dec. 1. 13:56
 6/10 A kérdező kommentje:
Amúgy canestennel kentem, meg körömvirággal, meg bepanthennel, ezek biztos nem ártottak.
2010. dec. 1. 13:59
 7/10 anonim ***** válasza:
Biztos nem ártanak ezek a krémek, de nem is használnak ezek szerint. Mielőbbi jobbulást Neked!
2010. dec. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igazából én is a gombára gyanakodnék, aminek nálad a kiváltó oka a terhesség, mint még sok már kismamánál is. Hiába kened bármivel, először segít, aztán újból előjön, mert a kiváltó ok még nem szűnt meg. Sajnos, szerintem nem is fog elmúlni a terhesség végéig.

Én nagyon ajánlanám, hogy menj el orvoshoz és ne csak kenetet vegyen le, hanem más egyéb fertőzésekre is (nem olcsó, de megéri) és, ha kizárt, hogy más fertőzés van a háttérben és csak a gomba van, akkor érdemes megpróbálkozni más gyógyszerrel is. Esetleg, kérj egy olyan vizsgálatot is, amelyből kiderül, hogy milyen gyógyszerekre érzékeny a te gombád.

2010. dec. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Amúgy a gomba nem ártalmas a magzatra nézve, igazából csak neked okoz kellemtlenséget.

Viszont vannak olyan fertőzések, amelyek vetélést vagy koraszülést okozhatnak, ha nem kezelik őket.

2010. dec. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

De ha mondjuk gomba vagy valamilyen fertőzés és óvszer nélkül vagy a férjeddel, a férjed folyamatosan visszafertőz. Mert ugyan neki anatómiai okokból nem alakul ki fertőzése, de attól még fertőzőtt.

Úgyhogy vagy őt is kezelni kell vagy amíg nem múlik a fertőzés óvszert kell használni.

2010. dec. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!