Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik, Nektek is csak az...

Kismamik, Nektek is csak az egyik oldalatokon szokott "kidudorodni" a baba?

Figyelt kérdés
29+3 hetes vagyok, egy hete vettem ezt észre. Azt mondta a védőnő, hogy probáljuk meg simogatással máshová/másik oldalra "terelgetni", hogy ne mindig ugyaúgy helyezkedjen. Nektek is modták ezt?
2010. nov. 26. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell sehova terelgetni, tudja ő, hogy a legkényelmesebb neki. Simogatás meg méhösszehúzódásokhoz vezethet, a dokim kifejezetten szólt, hogy ne nagyon legyen "poci simi"... Az én kislányom két oldalra nyomja magát, szerintem keresztben fekszik. Néha 180 fokos fordulatot vesz, mert a másik oldalon érzem csuklani, és a lába-feje is egyértelműen megkülönböztethető, "ránézésre" is, látszik kívülről, melyik a buksi, melyik a tappancs... :D Azért remélem, befordul a végére fejvégűbe... 31 hkm
2010. nov. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nekem is mindig a jobb oldalamon "dudorított" a kislányunk. de olyannyira hogy már fájt. sosem éreztem ezt a dudort a másik oldalon. egy idő után a köldöknél is éreztem őt, de inkább a jobb oldal volt a jellemző. szerintem sem kell semerre terelgetni őt, bár bevallom nme hiszek benne hogy elmozdulna egy simogatásra. ő úgy mocorog hogy neki kényelmes legyen.

jó egészséget.


4 hónapos kislány mamája

2010. nov. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Nekem is csak a jobb oldalon "dudorodik".
2010. nov. 27. 07:49
 4/7 anonim ***** válasza:
Na, nekem meg a balon már két napja! :) 24+1 heteske
2010. nov. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nekem 90 %-ban a jobb oldalon tolja a popsiját. :) Viszont volt már olyan is, hogy pár napon keresztül jobb oldalon "dudorodott", majd eltelt 10 perc és már a másik oldalon volt. A babám nagyon mozgékony, mintha naponta többször is felet vagy teljeset fordulna. Van hogy keresztbe van, de az nem tart sokáig, szerintem nem szereti (megjegyzem azt én sem). :) Amikor csuklik, akkor tudom megállapítani merre van a fejecskéje. Én nem tudnám nem simogatni, érintkezni vele, csak ha kimondottan eltiltana a doki. 36 h km
2010. nov. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem mindig jobbos volt, és mióta megszületett azóta is mindig jobbra tartja a fejét, jobbra gurul. Picit kötöttek lettek az izmai, mert csak egyféleképpen volt a pocimban, de ettől függetlenül sem hiszem, hogy mi kívülről el tudnánk terelgetni más irányba...
2010. nov. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat. Akkor nem macerálom, csak tudja, hogy kényelmes neki. :-)
2010. nov. 28. 08:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!