Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetes terhes vagyok, RH-Nega...

9 hetes terhes vagyok, RH-Negativ, es volt sajnos egy abortuszom kb 8evvel ezelott, nem emlekszem kaptam-e szurit akkor-mutet utan. Megkene kerdeznem a mutetet vegzo gynekologustol?

Figyelt kérdés
2009. jan. 14. 13:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem most nincs jelentősége 8 évvel ezelőtt mi volt. Ha összeférhetetlenség van úgy is kapsz most a végén anti-D-t.
2009. jan. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! én is RH - vagyok! Nekem is volt már 5 évvel ezelott. Most hogy terhes lettem az volt az elso, hogy kikutattam a leleteket és kaptam olyan papírt a zárójelentések mellé, hogy megkaptam ezt az anti-D-t. (De emlékszem is rá, mert az sem volt egy kellemes élmény, olyan jó novért fogtam ki). Mindenképpen számít, akárhány évvel ezelott volt. Mindenképpen beszélj az orvossal, a kórházban meg kell lennie gépben, ezeket fel kellett, hogy vezessék akkor! Vagy kell lenni másolatnak, tokmindegy! Sot! Azt alá is kellett, hogy írjad. Legalábbis az enyém alá van írva.A védonod mit tanácsolt? Mindenképp járj utánna, semmiképp ne hagyd annyiban! Amúgy nem szokták elfelejteni beadni, legalábbis én ilyen esetrol még nem hallottam. Ha esetleg mégis, akkor azt hiszem ilyenkor kapsz és ellenorzik folyamatosan egész terhesség alatt!

Minden jót és minél hamarabb járj utánna, így nyugodt leszel!

2009. jan. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az abortusz után mindenképpen kaptál injekciót,annak idején én is.Nyugodl meg!
2009. jan. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
en 3 abortuszbol egyszer sem kaptam szurit, pedig negativ vagyok
2009. jan. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Koszi szepen a valaszokat, epp most irtam egy e-mailt a gynekologusomnak, sajna Eszak-Irorszagban dolgozom es nem egyszeru vele kapcsolatot teremteni, de remelem valaszolni fog, nagyon rendes, koszi a tanacsot, sokat segitett!!!
2009. jan. 14. 13:52
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Már hogyne számítana!!

Nekem is nyolc éve volt,és én sem emlékszem rá h kaptam-e.

De az orvosom azt mondta,ab.után az Anti-D beadása olyan mint az 1*1,tehát alap h beadják.

De ha megnyugtat,menj be a kórházba és kérd ki a zárójelentésed vagy nézzenek utána.

Kötelességük!!!

Egyébként meg ne aggódj,mert 2 havonta ellenőriznek minket- én is RH NEGATIV- úgyh ha ne adj Isten összeférhetetlenség lenne,az mindenképp kiderűl még a szülés előtt.

Én is napokig nem aludtam emiatt,h most mi lesz,de nyugodj meg,nem lesz semmi gond!

Boldog babavárást:)

2009. jan. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

4. válaszoló: Egyszer sem kaptál?????

Az lehetetlen!!!

De ha mégis így van,akkor elképesztően nagy hibát követtek el az orvosok,ami miatt perelni lehet őket!!!

És te így nyugodt vagy?

2009. jan. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Epp most irt vissza a gynekologusom, mondvan ha a terhessegmegszakitas a 8 het elott kizarja a isoimunizáciot. Magyarul nem kaptam szurit.

Szerinte semmi okom az aggodalomra, de valahogy van egy rossz erzesem.

Mit tehetek szerintetek? Elso jelenesem jovo het csut. van csak. Menjek korabban?


Segitsetek!

2009. jan. 14. 16:59
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia!Ne aggodj mert elküldenek ellen anyag szürésre és kiderül.Meg amugy ugy mondtta a védönöm hogy ha nem kapttam volna meg én is az ellen anyagot akkor a méhem kilöktte volna a babát.Legalább is igy mondta.De nincs olyan leletted amire rá van irva?Mert azért nem árt tudni.Fontos
2009. jan. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti válaszoló vagyok: Ne idegeskedj,az semmiképp nem tesz jót!!!

Vérvétellel 2 havonta ellenőriznek minket,és ha az eredmény ne adj Isten pozitív akkor tudnak "cselekedni" az orvosok.

Amíg meg negatív addig kár is rajta rágódni.

Tudom min mész keresztűl,2 éjszaka 3 nap nap nem járt más a fejembe csak ez.

De meg kell nyugodnod,mert a 2 havi vérvétel pont erre van -a mi esetünkben.

Ha tényleg nagyon nyugtalan vagy és van rá lehetőséged,akkor vedd fel a kórházzal a kapcsolatot,vagy még jobb ha azzal az orvossal aki csinálta a műtétet és kérd meg h nézzen utána!

KUTYA KÖTELESSÉGÜK MEGNÉZNI,és a zárójelentésedről akár egy másolatot adniuk!

De a legfontosabb,h próbálj meg nem idegeskedni.

Nagyon boldog és NYUGODT babavárást Neked!!!:):)

2009. jan. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!