Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szobabicikli, ill. stepper...

Szobabicikli, ill. stepper várandósan? Lehet módjával?

Figyelt kérdés
Hiányzik az intenzív, tudatos mozgás. Itthon vagyok másfél éves kislányommal, és annyi mozgásban van részem, amennyit a séták és játszóterezések alkalmával csinálok, meg persze amikor a kislányom viteti vagy emelgetteti magát. :) Sokszor érzem magam "tespedtnek", nehéznek, többet is híztam már, mint az első babával. 27 hetes kismami
2010. nov. 23. 15:05
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja, azt felejtettem el, hogy ez a kettő sportszer van idehaza, amit régen nagyon szerettem, de az utóbbi pár hónapban csak itt porosodnak... :)
2010. nov. 23. 15:06
 2/11 Vilcsianyuja ***** válasza:
0%
Lehet, hogy hülyeség, de a "natúr" biciklizéstől sokszor eltiltják a kismamákat, hát valószínűleg a szobabicikli se tesz jót, terheli a méhnyakat. Viszont a stepper nem hinném, hogy ártana, ha netán most ruháznál be valamilyen gépbe, akkor viszont a legjobb az elliptikus tréner. Csak a jó minőségűeknek eléggé húzós az áruk, az olcsók meg gagyik.
2010. nov. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hogyha az utóbbi pár hónapban ott porosodtak, miért akarsz most várandósan kockáztatni???????? Én most nem a súlyommal foglalkoznék, majd lesz időd leadni, max sétálgass a friss levegőn, az jót tesz. A bicikli úgy tudom egyenesen tiltott terhesség alatt, de a steppert sem merném. Jó egészséget kívánok nektek!
2010. nov. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Vilcsianyuja ***** válasza:
bocs, még nem olvastam a kommented, mikor írtam. akkor marad a lépegető.
2010. nov. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Vilcsianyuja ***** válasza:
0%
Nem értek egyet a "másik" 15:10-essel. Terhesség előtt ezek szerint rendszeresen mozogtál, pár hónap alatt nem hiszem, hogy annyira leépültél volna, hogy megártana egy kis mozgás.
2010. nov. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a nődokim azt mondta, azért ne bicajozzak, mert balesetveszélyes - a test súlypontja megváltozott, és elvágódhatok.

Azt nem hiszem, hogy a szobabicaj feborul, így sztem lehet! Anyukám is bicajozott amikor az öcsémet várta, engem meg vitt gyerekülésben. (van egy ilyen fotó, onnan tudom, lehet, velem is bringázott)


Szerintem bringázz a szobabicajon. És van kismama tornája a Kállai Ildikónak és a Rubint Rékának is.

2010. nov. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is "Rubint Rékázok", nagyon jól megmozgat a kismamatornája, és szobabiciklizek rendszeresen, még így 38 hetesen is.

Én úgy tudtam, a (kinti) biciklizés a balesetveszély és a rázkódás miatt nem ajánlott a kismamáknak.

2010. nov. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
"Másik" 15:10-es vagyok :-) Én nem a mozgás ELLEN vagyok, napi egy órás séta csodára képes, én csak ALTERNATÍVAKÉNT említettem a sétát, de lehet mást is csinálni, pl. rengetek helyen van kismamatorna. Remélem így nem félreérthető a válaszom:-)
2010. nov. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet tornázni! sőt jót is tesz. A kinti kerékpározás veszélyes, ha elesel, a szobabicikli nem. én is tekerek, meg Rubint Rékázok.
2010. nov. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én használtam a szobakerépkpárt, sőt konditeremben az ellipszis trénert meg a futópaot is (intenzív gyalogáshoz). Szerintem még egy darabig használhatod a biciklit, nyilván ha nem vered be a pocakodba a lábadat :-) A stepper is ugyanolyan jó lehet, bár a másik inkább aerob mozgás, ami jobb a vérkeringésnek. A lényeg, hogy csak annyira pörgess, amennyi jól esik.
2010. nov. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!