Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elég ha az új kisruhákat,...

Elég ha az új kisruhákat, egyneműt csak átöblítem? Vagy ki is mossam, mosószerrel?

Figyelt kérdés
34 hetes vagyok, minden ruhából, textilpelusból újat vettünk. Elég ha a mosógépen csak az öblítő programot állítom be, vagy mossam is ki a ruhákat? Ti hogy csináljátok/csináltátok?
2010. nov. 23. 14:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én a 90 %-át a cuccoknak kaptam használtan. Együtt kimostam mindent.

(Nem használok öblítőt, 40%-on mosom a babaruhákat kezdettől együtt a saját ruháinkkal, és nem vasalok ki semmit a fej alá kerülő textilpeluson kívül. Mindegyik gyerekemmel így csináltam, azt gondoltam, ha bármi gond lesz a bőrükkel, majd változtatok. Nem lett gond.)


Boldog babavárást!

2010. nov. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én is csak az energiatakarékosságból kérdezem, nem szért mert annyira parázok,hogy esetleg allergiás lesz a babám. Csak ugye az öblítő program 30 perc, és csak öblítőt használok, a rendes mosás 60 perc, és ott használok mosóport is. És mivel sok ruha van, plusz nekem is új hálóruhák, stb, 3x 4 x el kell indítanom a gépet. És nem mindegy nekem legalábbis, h. 240 percet, vagy csak 120 percet megy a gépem. Minden esetre köszi a választ.:)
2010. nov. 23. 14:32
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia! Ez nem tapasztalat, de én ennek megfelelően fogok eljárni, mivel logikus. Szóval én azt olvastam, hogy az új ruhákat még a használtaknál is sokkal körültekintőbben kell kimosni, mivel a gyártás során elég sok felesleges vegyszer és festékanyag marad a ruhában, ami az első néhány mosás alkalmával távozik és a felnőttekre nincs különösebb hatással, de a babák érzékeny bőrét irritálja stb.

27 heteske

2010. nov. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én varrónőként tapasztaltam, hogy milyen úton készülnek ezek a ruhák. Még magamnak is kimosok minden új ruhát, nemhogy az újszülött babámnak. Sok ruha a tengerentúlról jön konténerekben, nem is akarok belegondolni, hogy milyen külső hatások érik. Nem beszélve arról, hogy mi van a gyárban, ahol készült. Én tutira kimosok mindent, és le is vasalom. Tesómnak 3 gyereke van, mindegyiknél így csinálta. Ha neki jó volt, nekem is jó lesz. :)

2010. nov. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Vilcsianyuja ***** válasza:
Szerintem ezen ne spórolj. Mosd ki őket rendesen. max. válassz energiatakarékos programot, ha van rá lehetőséged.
2010. nov. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kimostam mindent!6-8 hónapos koráig különválogatva a babaruhát a miénktől.Takarékos, ha kézzel kimosod, öblíted és a gép csak centrizi, vagy mosás után öblítőprogram.Néhány darabért nem érdemes a gépet beindítani egy órás mosásra.
2010. nov. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én rendesen ki fogok mosni és vasalni mindent.

2010. nov. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Minden ruhát használtat,újat 40 fokon mosok,öblítek és ki is vasalom.
2010. nov. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem sem ezzel spórolj. Bár a mosógépünkön van több program is (30, 40, stb.), én tuti, hogy 60 fokon mosom és öblítem és persze vasalom.
2010. nov. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Akkor én is úgy fogok eljárni, mint ti, és kimosom őket rendesen. Vasalni amúgy is vasalni fogok mindent, ez nem is volt kérdés.
2010. nov. 23. 16:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!