Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Származhat valami hátrányom...

Származhat valami hátrányom abból, ha hamarabb megmondom a munkahelyemen, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Mindig a 12. hetet hallom, hogy addig várjak, de sajnos egyre több és nehezebb munkát akarnak rám bízni (emelgetés, cipekedés is).

Főleg most kellene ezekre nagyon odafigyelnem. Még csak az 5. hétben vagyok, de első a baba.

Amúgy nem túl rózsás a helyzet a munkahelyemen, sok az átszervezés, mindenki kapkod ide-oda, Én meg csak a fejem kapkodom.

A főnököm sem a legkedvesebb ember a világon....


2009. jan. 14. 09:43
1 2
 11/11 anonim válasza:
100%
Olyan nincs, hogy nem lehet táppénzre menni - vagy csak azért írtad, mert ha valaki táppénzre megy, akkor azt azonnal kinézik, rossz esetben kirúgják utána (ha a védettségi idő lejárt)? Ha ez a helyzet, ebből világosan látszik a munkáltatód hozzáállása... Tehát csak akkor közöld vele a tényt, hogy terhes vagy, amikor már táppénzen is vagy... (biztos, ami biztos). Még egy: többször hallottam már, hogy kismamákkal közös megegyezést írattak alá (a munkaviszony felbontásáról), mindenféle mesével kábítva őket (akár még kis extra jutalmat is felajánlva). Ilyenbe nehogy belemenj, mert a későbbiekben minden jogosultságod elveszhet (pl. GYED). Maradj csak állományban náluk (és táppénzen), neked most az a legjobb.
2009. jan. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!