Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Származhat valami hátrányom...

Származhat valami hátrányom abból, ha hamarabb megmondom a munkahelyemen, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Mindig a 12. hetet hallom, hogy addig várjak, de sajnos egyre több és nehezebb munkát akarnak rám bízni (emelgetés, cipekedés is).

Főleg most kellene ezekre nagyon odafigyelnem. Még csak az 5. hétben vagyok, de első a baba.

Amúgy nem túl rózsás a helyzet a munkahelyemen, sok az átszervezés, mindenki kapkod ide-oda, Én meg csak a fejem kapkodom.

A főnököm sem a legkedvesebb ember a világon....


2009. jan. 14. 09:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Szia,

Ha nem próbaidős vagy, akkor inkább szólj, ugyanis nem mondhat fel...

A pocakosodókat védik, mikor visszamész a terhesség után, akkor esetleg elbocsáthat, de annak is van valami időbeli korlátozása...

2009. jan. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Jah, és a babód érdeke is, hogy tudják...

Ha az után is téged akarnak erőltetni, akkor minden pofátlanság nélkül kérhetsz táppénzt is, az alatt sem mondhatnak fel neked...

Boldog babázást

2009. jan. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen! Foleg, ha olyan a munkakorod és a fonokod! Menj el simán táppénzre, persze kozold az igazat a háziorvosoddal, majd sztem egy 2-3 hét múlva a nodokid is ki fog írni, ha a korulmények így diktálják!

A babához gratulálok, nagyon vigyázz magadra és a leheto leghamarabb doki!!!

2009. jan. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Onnantól kezdve, hogy bejelented hivatalosan, védve vagy. Ha kirúgnak emiatt, nagyon megüthetik a bokájukat! Ez tuti! És mondd el időben. Nem szabad megerőltetned magad!

Nekem szerencsém volt a munkahelyemen. Tesco alkalmazott vagyok. A férjem is ott dolgozik. A felettesem tudta, hogy lassan babát szeretnénk. Akár előre is kirúghatott volna, ha olyan. De csak azért mérgelődött, mert elveszített egy jó munkaerőt. :)

Én pl vérezgetés miatt, de már a 7. héttől táppénzen vagyok. De hiába múlt el hamar, nem mehetek vissza, mert nem tudnak nyugis helyet biztosítani. A munkám elég pörgős volt (állandó éjszaka, lóti-futi). Nem tudtak olyan felajánlani, amire a doki rábólintott volna. Szóval csak hajrá! Állj ki magadért és a babáért! Sok sikert!

20 hetes kismami

2009. jan. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Arra vigyázz, hogy csak akkor számítasz védettnek ha megvan a terhességi kiskönyved. Ez nagyon fontos. Védőnőnél voltál már?
2009. jan. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Igen, kell a kiskönyv viszont tudtommal leghamarabb a 10. hét körül adnak majd. Addig sztem ne mond meg, menj táppénzre! Ez nem lenne pofátlanság még jó,h. elmész! Neked már nem a munka az első, ez teljesen érthető és normális. A doki is megérti majd de azért mondd neki azt,h. rosszul vagy hánysz stb...:-/. Csak a biztonság kedvéért vagy ha ismered a dokit akkor persze semmi gond.


Üdv

36 hetes kismama

2009. jan. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem vagyok próbaidős, de a kiskönyvem még nincs meg.

A háziorvos kiír majd a nőgyógyász javaslata nélkül is?

Amúgy tőlünk táppénzre sem nagyon lehet menni :(

2009. jan. 14. 10:33
 8/11 anonim ***** válasza:
85%
A háziorvos nem írhat ki nőgyógyászati javaslat nélkül sajnos. Sőt minden hónapban kell vinni a további állományban tartásra javaslatot. Sőt nekem 2 havonta TB felülvizsgálaton is meg kellett jelenem a háziorvosnál.
2009. jan. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem rögtön menj el táppénzre, ha úgy érzed, hogy teher a munka. Én is hasonló helyzetben voltam, bár tudták a 8. héttől,hogy babás vagyok, éreztették velem, hogy milyen szemét ember vagyok. Teljesen lelki beteg lettem, a végére én is elhittem, hogy nem vagyok korrekt. 11 hetes voltam, még dolgoztam, de már szóltam (nagy vívódás után!!!

), hogy 2 hét múlva táppénzre megyek. Közutálat tárgya lettem. Még aznap este kórházban kötöttem ki, a baba elment. Most táppénzen vagyok, de már szóltak, hogy nem mehetek vissza, keressek mást. Meggyőződésem, hogy a lelki gyötrődésem, a stressz nagyban közrejátszott a picurom elvesztésében. Ha rám hallgatsz, ne törődj senkivel, csak magatokkal, állj ki a jogaidért! Boldog babavárást!!!!!

2009. jan. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sajnálom, ami veled történt.

A férjem is azt mondta, hogy minél előbb menjek el táppénzre.

2009. jan. 14. 11:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!