Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » GYed-kérdés? Kedves ebben...

GYed-kérdés? Kedves ebben járatosak!

Figyelt kérdés
2. babánkat várom, GYed-en vagyok a nagyobbikkal, aki 11 hónapos. Nekem érdemes lemondani a GYED-et, s visszamenni papíron a szabik idejére vagy jobban járok, ha marad így minden? Ráadásul vele még ugye 2 évig jár a GYED, úgy tudom, akkor a tesóval is...
2010. nov. 21. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Semmit nem tudni a fizetésedről, igy erre lehetetlen válaszolni.

A Gyed, ha megvan a hozzá szükséges munkaviszonyod, akkor 2 éves korig jár mindenkinek.

2010. nov. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A szabadság idejére normál munkabér jár, ami biztosan több, mint a GYED, így anyagilag kedvezőbb, ha visszamégy és a következő GYED kiszámításakor is jobb, ha magasabb összegből számítják. Kérdés persze, hogy a munkáltató nem tervez-e leépítést, mert GYED alatt védve vagy, de szabadság alatt nem...
2010. nov. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Közalkalmazott vagyok, jelenleg GYED maximumot kapok, persze csak pár hónapja, előtte TGYÁS. Ha visszamennék, még idén kellene? VAgy jövőre is elég? Június elejére várjuk a második babát... Leépítés nem valószínű, egészségügy...

Nagyon megköszönöm, ha újra válaszoltok, vagy mások írnának.

2010. nov. 21. 21:08
 4/5 anonim ***** válasza:

A terhesség miatt a szabadság alatt is védve vagy természetesen.

Az az 1-2 hónap szabi nem fog számitani az új gyed számitáskor, az csak arra jó, hogy addig (1-2 hónapig) több pénzhez jutsz most. Ha meg nem veszed ki a szabikat, akkor majd 3 év múlva tudod őket kivenni, amikor viszont tutira jól fog jönni, mivel beszoktatod a gyereket, lebetegszik, stb.

Szóval ha visszamész a szabik idejére, akkor utána táppénzre kell menned (vagy dolgozni...). A táppénz a béred 60%-a első 15 napig 70%.

A gyed pedig a béred 70%-a, de maximalizált összegű, max. 102.900 Ft.

Tehát ha a béred magas, akkor a táppénz simán több lehet a gyednél, ha viszont alacsony, akkor a gyed fizet jobban. Ezért kéne a bruttó fizetésed, amit viszont órák óta nem irtál meg...

2010. nov. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Fú, nagyon rendes vagy, köszi a villám választ. A bruttóm 170 ezer körül volt. Bocs, nem tudtam, hogy ez kell... :-)))

Még egyszer köszi!!!!

2010. nov. 21. 21:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!