Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 29 hetes kismamik csak nekem...

29 hetes kismamik csak nekem van pici hasam vagy más is ebben a cipőben jár? Nektek mekkora a körfogata? Méritek?

Figyelt kérdés
Úton-útfélen megjegyzik,hogy milyen pici a hasam.Eddig nem foglalkoztam vele,mert a baba szépen fejlődik és így is nagyobb a számított terhességemnél.A védőnő és az orvos is azt mondta,hogy ne foglalkozzak vele,de nem mindig megy.
2010. nov. 18. 11:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem se törődj a méretekkel. Az a lényeg h a kicsi jól van. Örülj h nem nagy a java még csak most jön:)Én is ma vok 29 hetes a mi körfogatunk 99 cm (de már 3 hete) Nagyon ijesztő h nem nő, de érzem minden nap a picit karatézni és ilyenkor megnyugszom. A te pocid mekkora? Nem lehet az olyan kicsi:)
2010. nov. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az első terhességemet túlhordtam, 40+3 naposan elfolyt a magzatvíz, bementünk a kórházba és a szülőszobánál nem akart beengedni az ügyeletes szülésznő (pedig a sajátom odatelefonált, hogy megyek), mert azt hitte, vészes koraszülés miatt megyek és az másik osztály. Annyira pici hasam volt, hogy 6 hónaposnak nézett. Készültek fényképek nyaralásról, akkor 7 hónapos voltam, senki meg nem mondaná, hogy ott egy baba van jóllakottnak tűnök csipán. Tényleg nem ezen múlik, de akkor ezt nekem sem tudta senki megmagyarázni. Aztán a második terhességemnél 4 hónaposan nagyobb pocakom volt, mint az elsőnél szülés előtt közvetlenül és a végére visszasírtam a kis pocit, hogy mennyivel könnyebb volt azzal, simán tudtam cipőt kötni, hajolgatni.
2010. nov. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia! Mi számít kicsinek?... 30hetes vagyok és 93cm, vékony testalkatú, nem is híztam csak néhány kilót. :)

Neked mekkora?

Ha a baba rendben fejlődik (márpedig ahogy írod a legnagyobb rendben van)nem kell aggódni! Örüljünk neki, jobban tudunk mozogni! ;)

Boldog babavárást!

2010. nov. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem 30 hetesen 98cm,vékony testalkatú vagyok 172/63

Eddig soha nem mértem,nem is foglalkoztam vele.A baba szépen fejlődik és ez a lényeg.Ne foglalkozz másokkal,nekem van aki azt mondja milyen nagy a hasam!Más meg épp az ellenkezőjét

állítja :)

2010. nov. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem nincs miért aggódni, alkattól is függ, hogy kinek mekkora a körfogata, na meg attól, hogy mennyit hízik.

Én most mértem meg és nekem 100 cm, pedig már 35 hetes és 2 napos vagyok.:) A doki minden alkalommal megkérdezi, hogy biztos jól van-e számolva a hét és mindig mondom, hogy igen, de erre az a válasz, hogy "csak mert olyan kicsi hasa van". Nem baj én örülök neki, mert könnyebb mozogni, csak az a rossz, hogy a bkv-n simán belémjönnek, mert azt hiszik, hogy "ilyen pocis alkat vagyok".:D

2010. nov. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Uhh, mintha én írtam volna ezt a kérdést! Egyébként pont most akartam kiírni! :) Én ugyan csak 27 hetes vagyok, de ugyanezzel a problémával küzdök...nagyon elegem van már abból, hogy mindnekitől azt hallom, hogy "Úristen, milyen kicsi a hasad, és nem híztál semmit!" Az a semmi egyébként 6 kiló...Az egy dolog, hogy nem látszik rajtam, de ilyen a testalkatom és kész. Valamiért azt érzem, hogy az a kismama, aki nem hízik legalább 15 kg-t terhessége alatt, arra azt mondják, hogy nem is eszik rendesen, és önző, nem figyel a kisbababájára. És anyám is ezzel szekál! Annyira rossz...egyedül a férjem áll mellettem. Mondjuk tényleg olyan a hasam, mintha nagyon túlettem volna magam, ez engem is zavar picit, de az tény, hogy nem is bírnék el ennél sokkal nagyobb hasat. Szóval, tényleg rendesen fejlődik a babánk, ne foglalkozzunk vele! Ha meg nem lesz 4 kg-os baba, az mit számít? Én 2800 grammal születtem, és makk egészséges vagyok, elég jó adottságokkal... :)
2010. nov. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!De jó,hogy ennyien írtatok:).Akkor nem csak én vagyok így,ennek örülök.Megmértem a hasam 97 cm köldöknél.

Boldog babavárást nektek!

2010. nov. 18. 12:01
 8/11 anonim ***** válasza:
64 centiről indultam, 29 hetesen 90 cm volt, 41 hetesen 105 centivel mentem szülni, 3800 gr-os babát.
2010. nov. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát én meg pont a mások tábort erősítem. Én 28 hetes vagyok és 104 cm a haskörfogatom. Mindenki hüledezik, hogy milyen nagy, pedig még csak most jön a java! Pedig vékony voltam alapból és bár sokat híztam, minden hasra ment. Ez van. Én azért büszkén viselem a nagy hasamat:)
2010. nov. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

[link]

Nekem ekkora volt múlthéten.

2010. nov. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!