Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Önzőség a részemről? Azt...

Önzőség a részemről? Azt szeretném ha a párom is bent lenne velem a nagy napon.

Figyelt kérdés
A baj csak az, hogy annyira nem bírja a stressz helyzeteket. Egy uh-on is kiveri a víz mert annyira izgul, hogy minden rendben legyen. Elkapja a hasmenés, leveri a víz stb. Először azt mondta hogy nem lesz bent, most azt hogy úgysem bírja ki, hogy ne tudja mi van velünk. Én nagyon szeretném, de nem akarok még érte is aggódni. Másnak is volt így a párja, hogy bírta nem kellett felmosni? 29 hkm
2010. nov. 16. 12:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálam az első szülésnél bent volt szegény (császár lett a vége). 10 órán át szorítottam az ujját lilára minden fájásnál :-) Végignézte ahogy szenvedek, többször hányok a fájdalomtól stb. Jövő 7-re várjuk a következő babát, azt mondta most nem jön be, nem szeretné még egyszer végignézni ahogy szenvedek. Szóval szerintem döntse el ő, mit szeretne.
2010. nov. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az én párom bírja az ilyesmiket, és ő egyértelműen bent szeretne lenni, de még így is többször elmondtam neki hogy ha egy kicsi kétely is felmerül benne időközben, akkor mondja meg nyugodtan hogy mégsem jön. Szerintem ha tényleg ilyen izgulós szegény, akkor az lenne a legjobb ha megnyugtatnád hogy nem gond ha nem megy be. Persze tudom hogy neked sokat jelentene ha bent lehetne, de az sem lenne jó ha vajúdás közben még azt is figyelned kéne hogy vajon meddig bírja még. Könnyű és gyors szülést és minden jót neked/nektek!
2010. nov. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem bírja a párom az ilyesmit. Amikor elmentünk megnézni a szülőszobákat, akkor mondta, hogy ezt inkább kihagyná.

Én megértem, sőt picit örülök is neki, mert soha nem voltam híve az apás szülésnek.

+ vajúdás közben nem biztos, hogy azzal szeretnék foglalkozni, hogy ő rosszul van...

Ott lesz velem a fogadott szülésznő, és ez nekem pont elég!

2010. nov. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az én párom ugyanilyen, sőt, még a vér látványától is rosszul van, de ettől függetlenül bejött velem, és nagyon jó, hogy ott volt. Ő is úgy beszél róla mindenkinek, mint élete legcsodálatosabb élményéről.

Meglepő volt, hogy még a vérre sem reagált sehogy, főleg hogy egy héttel szülés után elvágta az ujját, és úgy kellett felmosnom, olyan rosszul volt:)

De a szülőszobán felnőtt a feladathoz. Szerintem nyugodtan engedd be, nem fogsz vele foglalkozni közben, hidd el, ő pedig mindent el fog követni, hogy csak rád figyeljen, így biztosan nem lesz rosszul.

Mondd meg neki, hogy legyen az ő döntése, de ne zárd ki, ha szeretne bemenni. Sokkal több van a férfiakban mint amit mutatnak, majd ott meglátod:)

KÖnnyű szülést!

2010. nov. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat. Igazatok van, végül is Ő rajta múlik majd. Eddig úgy néz ki hogy be akar jönni én nem erőltetem. Ha esetleg mégsem bírná még mindig kimehet, gondolom... Az az igazság, hogy én nem szeretnék egyedül lenni, nincs fogadott szülésznőm csak orvosom ő pedig már csak a végén lesz velem. Örülnék ha kibírná...:)
2010. nov. 16. 14:45
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én férjem úgy volt vele, hogy Ő nem fogja bírni a látványt. Mondtam neki, hogy oda sem kell néznie, csak a kezem fogja... A végén majdnem "szemben" állt velem, és "közvetítette" a lenti történéseket. Két nap után pedig közölte, hogy kár, hogy nem volt nála videokamera.
2010. nov. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ez aranyos:)

Nem az a baj hogy a látványtól lenne rosszul, hanem maga a stressz, a várakozás, látja hogy nekem rossz, jól van-e a baba stb. Képes ájulásig stresszelni magát, nagyon aggódós...

2010. nov. 16. 16:24
 8/11 anonim ***** válasza:
Hidd el, hogy ott nem fog ájulásig stresszelni. Ott, akkor ő lesz a támasz, és mindent el fog követni, hogy tökéletes támasz legyen. Nyugi, hidd el, ha látja, hogy rá van szükséged, csak arra fog koncentrálni:)
2010. nov. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Párom sajnos totál kivan még a vér szótól is, mondta, hogy ne haragudjak, de valószínű nem fog bejönni velem. Én megértem, és elfogadtam, de a vajúdáshoz tuti megkérem, hogy jöjjön be. Amúgy a legjobb barátnőm jelentkezett már, hogy velem lesz. Elég sok vizsgálatra kísért már el, mert párom nagyon sokat dolgozik.
2010. nov. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Snapette ***** válasza:
Én is szeretném, ha a párom bent lenne, de nem erőltetem, mert tudom, hogy nem bírja, azt meg nem szeretném, hogy őt kelljen felmosni párszor...
2010. nov. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!