Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 33 hetes kismama vagyok és...

33 hetes kismama vagyok és nem szeretném, ha a párom itt hagyna egy hétre. Ez önzőség? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Múlt héten voltam dokinál, mindent rendben talált és azt mondta, szerinte kihúzom a végéig, nem tartja valószínűnek a koraszülést. A terhességet nagyon jól viselem, semmi panaszom.

Sógornőm kitalálta, hogy a párom menjen el hozzájuk egy hétre, mert ezt-azt kéne csinálni a házukon. Több, mint 200 km-re laknak tőlünk. Nem arról van szó,h. beázik a tető vagy potyog a vakolat, akkor azt mondanám, menjen. Mindössze parkettát kéne lerakni és pár polcot megcsinálni. Teljesen kiakadtam, mégis hogy gondolják, hogy itt hagy engem? Bármi történhet és nem szeretnék egyedül lenni. Párom már megemlítette, hogy elmenne, ami elég rosszul esett.

Önző vagyok, hogy nem szeretném, ha elmenne?


2009. okt. 28. 14:07
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

Szia!


Ha pénzes meló akkor megértem végülis érted és a babáért tesz már mindent. Ha nem akkor Én szólnék hogy oldják meg máshogy, vagy miért nem szóltak elöbb amikor még jó idő is volt stb...? Testvére ugye? Te nem tudsz vele elmenni? Parkettázni ilyenkor? Sose szárad meg a ragasztó jövőhéttől minuszok vannak. Páromnak most kellett volna menni melózni 2 hétre Én még csak 21 hetes vagyok de nem hagytam! Biztos felhergeltem volna magam annyira hogy megszülök. :(

2009. okt. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Egy biztos ez nem önzőség.Sztem ez tök normális.nálunk is a párom még csak pár hetes terhes voltam lent melozott vidéken több mint egy hónapig.jó nekünk muszály volt.de azt az időt nem kívánom senkinek.itthon egyedül.áááá még belegondolni is rossz.meg is mondtam neki ha el mer menni és vállal ilyen messzi munkát nem talál itthon mert megkattantam és bent vok az idegosztályon.sztem ha melletted van akkor érzed magad bíztonságban.sztem a férjednek is lehetne pici esze már bocs h ezt mondom de nem hagy otthon ennyi idős terhesen.meg a kedves rokonoknak is lehetne annyi esze h nem ráncigálják szegény .én tuti elmagyaráznám nekik h kicsit gondoljanak a ti helyzetetekbe.
2009. okt. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Ha egészséges a terhességed akkor mégis mi történhet egy hét alatt? Engem is egyedül hagyott a 35. héten és Kínába repült, nem pedig 200km-re ahonnan bármikor haza lehet jönni! És mi lesz a 35. héttől már ki sem mozdulhat a lakásból miattad? Ugyan már terhesek vagyunk és nem betegek :-), ne pánikolj, van telefon és autó, bármikor hazajöhet! Ha meg nem akarsz egyedül lenni, hát hívd át egy barátnődet addig lakjon veled, neked is jó lesz egy kis kikapcsolódás egy jó barátnővel! Menjetek a babának vásárolni és élvezd az utolsó heteket! :-)
2009. okt. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem nem Te vagy önző, hanem a sógornőd bunkó :P

Éppen most jött rá???

Én nagyon nem örülnék, ha ilyen helyzetben a párom egyáltalán gondolkodóba esne, hogy elmenjen!

2009. okt. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
15,39-el értek egyet. A terhesség nem betegség. Ha problémamentes volt a terhesség ugyan mi történhetne 33 hetesen? Te leginkább attól félsz, hogy unatkozni fogsz. Bírom az ilyen "terhes vagyok, mindenki rám figyeljen, én vagyok a világ közepe" nőket. Nem Te vagy az egyetlen terhes a világon, ez csak Nekünk nőknek ekkora esemény, a férfiakban csak akkor tudatosul a dolog, mikor kívül van az eredmény. Én is voltam kismama, imádtam is az lenni, de nem képzeltem bele többet, mint ami. Nem vártam el mindenkitől, hogy az én talpamat nyalják. Ha nem akarsz otthon maradni, menj vele, mi ennyi idős terhesen voltunk egy hetet nyaralni, 250 km-re.
2009. okt. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Pénzről itt szó sincs, ez testvéri szívesség lenne. Én a polcokon akadtam ki igazán, elvégre azt még én is fel tudnám rakni, a parkettázás meg nem élet-halál kérdése. Ha arról lenne szó, hogy rájuk dől a ház, egy szót nem szólnék.

Kedves utolsó: egyáltalán nem érzem magam a világ közepének, mert terhes vagyok és egy hét alatt sok minden történhet...de örülök, hogy te ennyire jól ismersz.

2009. okt. 28. 19:48
 7/9 anonim ***** válasza:
A babádnak is lesz lehet majd kistestvére. És ha felnőnek majd akkor lehet ők is számítanak majd egymás segítségére. Vagy jobb lenne ha utálnák egymást? A testvéri szeretet nagy dolog, gondolj erre! Vagy talán neked nincs is? Te nem tennél meg mindent a testvérednek? Én 1000km-re élek a családomtól, mit nem adnék ha csak 200km választana el tőlük. Szerintem önző vagy! Ezt kérdezted nem?
2009. okt. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Fúúú


Nem gyenge ez a két iq harcos! Szerencsére körülöttem ilyen emberek nincsenek!


Első voltam!


Szerintem ne foglalkozz senkivel dönts és ragaszkodj a döntésedhez Férjeddel szemben!!!!! Most Te vagy az első! Nem a testvére! Ilyenkor már szülhetsz bármikor!!!

2009. okt. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi, de nem haragszom arra, aki azt írta önző vagyok, neki ez a véleménye, elfogadom.

Abban teljesen egyetértek, hogy a család az első, ezt én is így gondolom. Csak amikor mi építkeztünk, akkor ők csak fel sem ajánlották, hogy eljönnek segíteni. És én nem is vártam el a férjétől, hogy eljöjjön betonozni, falazni, tapétázni, bútort cipelni...Pedig meló lett volna bőven. Ilyenkor mi van? Akkor itt nem érvényes a "család a legfontosabb"...

2009. okt. 30. 20:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!