Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Autó nélküli kismamák, hogy...

Autó nélküli kismamák, hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés
39 hetes vagyok, és ezen a héten kétszer, jövő héten már naponta kell a kórházba mennem. Kocsink nincs. Sajnos már nem bírok járni, reménytelen, hogy elmásszak a buszmegállóig, ráadásul egyszer át is kellene szállni. A taxi oda-vissza ötezer. Ilyenkor mit lehet tenni?
2010. nov. 15. 20:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nincs esetleg olyan szomszéd, ismerős, családtag, barát, barátnő, aki éppen ráér, és el tudna vinni? Esetleg minden alkalomra mást beszervezni? Persze nem lehet elvárni, h ingyen, hanem úgy hogy fizeted a benzinköltséget, még így is olcsóbb lenne, mint taxival.
2010. nov. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Vagy megkéritek a család egy barátját, akinek van kocsija, hogy vigyen el, vagy marad a taxi. Azt még talán érdemes lenne megkérdezni a védőnőtől, hogy ilyen esetben igénybe lehet-e venni betegszállítást. Hátha...
2010. nov. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
22%
betegszállítást? viccelsz? Egy törött lábú idős embert hazavisznek 20 óra alatt!! Eleve ki sem mennek. Erőltesd meg magad és menj BKV-val. Mondd hogy rosszul vagy átadják a helyet! Amig átszállsz meg lemész a megállóig annyit ki kell birni ne hagyd el magad.
2010. nov. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ismerősökkel egy-két alkalmat meg tudunk oldani, de pl holnap is csak vinni tudnak, hozni nem :( A jövő hét meg teljesen reménytelen, ki ér rá munkaidőben hurcolászni? Senki.
2010. nov. 15. 20:20
 5/11 A kérdező kommentje:
Utolsó: eddig tök fitt voltam,de már tényleg nem tudok menni. Tegnap 15 métert "sétáltunk", aztán örültem, hogy haza bírtam mászni plusz fel a harmadikra. Ma egész nap fekszem.
2010. nov. 15. 20:22
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
Azért ne általánosítsunk, nem minden betegszállítás ilyen problémás. Amúgy még mindig hasznosabb tanács, mint a bírd ki, meg szedd össze magad. Én legalább próbálok segíteni, nem biztos, hogy van rá mód, de egy kérdést megér.
2010. nov. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Csak azt tudom tanácsolni, hogy kitartás. Nekem úgy vizesedtek a lábaim, hogy a cipőimet nem tudtam felvenni.

Mégis, minden nap másfél órát utaztam oda, majd másfelet vissza, közben 3szor szálltam át! És volt, aki még a helyét sem adta át.

Ja, és én túlhordtam a babámat 8 nappal.

2010. nov. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

elvisz a betegszállító ha kifizeted! Ez nem olyen állapot amiért a TB fizetne...

Miért ne tudná magát összeszedni? Meg kell kérni ismerőst hogy kísérje el. Vagy inkább a kórházat kérd meg hogy had feküdhess be és nem kell bejárogatni az a legjobb ötlet. Beszéld meg az orvosoddal. (bár nem tudom milyen helyen szülsz kórháza válogatja).

2010. nov. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sajnos rossz hírem van, ha nincs aki elvigyen kocsival, tényleg drága a taxi, akkor nincs más hátra mint előre, muszáj lábra állnod, és menni egyedül BKVval.

A fiammal az utolsó hetekben már én is vánszorogtam, a 38.héten voltunk UH, mint egy popon dugott pingvin... kb úgy bírtam menni 5lépésenként szusszantam, ahol tudtam leültem. Nem állítok fel senkit, nem toporzékolok helyért, de akkor már esdeklően néztem, néha felkeltettem utastársaim... Sajna ez van. Most 32hetes vagyok, a nagy még pici, másfél éves, emelgetni kell kmereket sétálni, menni vele, játszani, és alapból dagad viszeres a lábam, szr a gerincem, most sokat híztam, és hol a vége.


Ha nagyon nem megy, feküdj be, napjaid vannak összezárva a kicsivel, nem kéne sokáig bent lenned, beszéld meg az osztályon.

Kitartást

2010. nov. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha nincs más busszal kell, hogy menj. Én is azzal jártam az utolsó héten is. 39+4 hétre szültem. Nekem még ott volt a 2 éves nagyfiam akit el kell látnom. Szóval kitartás!!
2010. nov. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!