Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan változott az önértékelé...

Hogyan változott az önértékelésetek a terhesség során? Gyakran elbizonytalanodtatok a saját képességeitekben mint leendő anya?

Figyelt kérdés

ma 11:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Első babánál igen...gyakran úgy éreztem nem leszek képes megoldani a problémákat, vagy, hogy rossz anya leszek. Aztán megszületett és minden jött ösztönszerűen, ha valami felmerült mint kérdés, a google is segítség volt, ha úgy sem kaptam elég infót, akkor a barátok és védőnő adott választ vagy tanácsot. Sajnos minden baba más így mindig vannak kérdések amiben bizonytalanok leszünk és ez miatt még inkább bizonytalanok lehetünk magunkkal kapcsolatban. Ez egy természetes dolog, egy ismeret helyzet előtt áll minden első babáját váró kismama. És az sem segítség, hogy más babájára vigyázott korábban. Az ismeretlen dolgok ijesztőek lehetnek.
ma 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Pont, hogy olyan eufórikus érzést adott, hogy hamarosan gyermekem születik, és bennem növekszik a kis csöppség, érzem, ahogy mozog, látom, ahogy nő miatta a pocakom, stb, hogy előtte sosem volt olyan boldog, kiegyensúlyozott és magabiztos, mint akkor. Miután megszületett, persze 1-2 hónapig volt, hogy elbizonytalanodtam, hogy jól csinalom-e a dolgokat, féltem is, hogy elb*szok valamit, meg ilyenek, de terhesen még abszolút nem. :)
ma 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Akkor még elképzelhetetlen volt, hogy egyszer kint lesz. Nyilván ésszel tudtam, hogy nem marad bent, de valahogy nem tudatosult. Meg őszintén, még nem is akartam. Még pityeregtem is előtte, hogy megszakad az a szimbiózis. Szerettem terhes lenni.
ma 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Terhesseg soran ez igy engem nem erintett. Nagyon vartam a kisfiamat, szerettuk volna ot, vartunk is ra egy picit, mire osszejott. Magabiztos voltam benne akkor (naivan 😂), hogy ez nekem menni fog, mint a karikacsapas. Mindent megoldunk egyutt a ferjemmel, lesz ami lesz-gondoltam akkor.


Na szules utan pedig…hat, megsem volt ez annyira egyszeru menet. :D

Lett egy nagyigenyu; tobbemberes babank, aki mar most 1,5 eves, de ez cseppet se valtozott, azt erzem, hogy egyre csak nehezebb vele, ahogy no.


Es az igaz, hogy megoldunk mindent, de a hogyan… iszonyatosan ki vagyunk merulve mindketten. Nap mint nap kerdojelezzuk meg a donteseinket, mert nyilvan benne van az emberben az, hogy most a mi gyerekunk termeszetebol adodoan ilyen “nehez eset” vagy mi rontottuk el, mit kellett volna maskepp, hogyan tovabb, mi lesz velunk, mikor lesz mar jobb…

Na hat ilyen gondolatok vannak napi szinten.

ma 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%

Nem is az önértékelésemmel volt gond, inkább pánikoltam néha, hogy biztos akarjuk-e ezt mi (nem mintha már nem lenne mindegy), biztos menni fog-e, stb.

Aztán a másodiknál már nem ezen pánikoltam, hanem azon, hogy a két gyereket hogyan fogom tudni kezelni, lesz-e ennyi türelmem, fogom-e tudni ennyire szeretni, stb.

Féltem az ismeretlentől.

Az önértékelésem inkább a gyerekek születése után pukkant le. Nem is az anyaságomban kérőjeleztem meg magam, inkább csak hetek után is néztem a tükörben magam és hát mint egy zombi... A hasam mint egy leeresztett lufi, a hajam kócos a nap nagyrészében, a szemeim karikásak, a melleim hol kiakarnak durranni, hol le vannak csúszva 5 centivel az eredeti állapothoz képest, a testalkatom mint olyan, kb. nincs, a mellbimbóim sajognak, betét a lábam között állandóan és csak azt érzem, hogy ez most nehéz. Persze igyekszem táplálni az önbecsülésem és hálás lenni azért a testemnek, hogy ezt véghezvitte, de én mindkét szülés után kicsit kipukkantam ilyen téren. Újra kellett építenem magam.

ma 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!