Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen tenger gyümölcsei?

Terhesen tenger gyümölcsei?

Figyelt kérdés

Imádom a tenger gyümölcseit, a sushit, mindent ami hal.

Nyilván most terhesen a hőkezelés nélküli dolgok kizárva ,de a többi mehet?

Valami olyasmit olvastam, hogy túl sok higanyt tartalmaznak(?) Javítsatok ki ha hülyeség, csak gondoltam megkérdezem.

Borzasztóan kívánom ezeket a dolgokat,de ha én nekiesek biztos nem csak picikèt eszek belőle. 🤣


ma 09:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Heti egyszer rendesen hőkezelve kis mennyiségben belefér. :)
ma 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A kis mennyiség mondjuk egy adag tészta tengergyümölcseivel?

Talán heti egyszer nem is ennék,de amikor rámjön...már nem is tudok másra gondolni 😃

ma 09:28
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal nem minden halfajta tartalmaz higanyt. De neten megtalálod. Amúgy nem hiszem hogyha néha néha 1-1x eszel akkor bármi baj lenne.
ma 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia. Ismerem az érzést. Én sosem kivántam az ilyesmit, de második terhességem alatt nyaralás előtt rámjött hogy márpedig én grill kalamárit meg mindenfélét szeretnék majd enni, csak erre tudram gondolni 😅🤪

Kitettem itt egy kérdést, mindenki total lehúzott hogy veszélyeztetem a gyereket, nem birom ki, stb…

Aztàn kibirtam. 😏 de nem tudom hogy ártott volna-e (vszeg nem.)

Én javaslom ha legközelebb orvoshoz mész, kérdezz rá. Az a legbiztisabb, vagy védőnőnél-hátha olyan aki tudja. Nagyon jól átsütve amúgy szerintem semmi gond nem lehet, de én biztosra mennék. :)

ma 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4-es

Nagyon sok kellemetlen alak van ezen az oldalon sajnos. Nem tudom elkèpzelni sem,hogy milyen korosztály vagy van e gyerekük,de már néha én is nehezen írok ki kérdést ha valami eszembejut és nem tudom megkérdezni éppen a dokit.

Most olvasgattam,hogy a Tintahalat megehetted volna simán...elméletileg a kagylóknak sem magas a higanytartalmuk,de pl a tonhalnak igen. sajnálom,hogy így elhordtak :(

Remélem,hogy azóta tudtad pótolni 😁

ma 10:16
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A nagytestű halakat kerüld, azoknak magas a higany tartalma. A kis halak és a tengeri herkentyűk viszont nagyon is sok hasznos tápanyagot tartalmaznak. Egyél nyugodtan amennyi jólesik, nyilván megbízható forrásból és hőkezelve. Ha belegondolunk, egy japán vagy hawaii, vagy bármilyen főleg halon élő népcsoport kismamája sem kezd el csak kecskehúson, meg bogyósgyümölcsökön élni, csak mert terhes lett :)
ma 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Fozve, sutve, persze.

A vilag fele halon el, es megsem haltak meg ki.

Ha nem napi haromszor eszel 9 honapon at, annyi higany nincs benne azert.

Volt egy higanymergezeses eset ( koprhazban dolgozom, kulfold ) , egy kislany 3 EVEN at kizarolag a tonhalat volt hajlando megenni, a szulok nem tudtak, hogy sok benne a higany.

De azert egy kisgyerek ha tobb mint 1000 napon at kizarolag tonhalat eszik, az nem az a kategoria mikor egy terhes egyszer egyszer a 9 honap alatt.

ma 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Tonhalon éltem az első terhességem alatt.

A higany akkor ártana, ha naoi szinten megennél kilónyi frissen fogott halat.


Most gondolj kicsit bele, hogy a svédek, norvégok, japánok és az egyéb tenger melletti emberek mennyi halat ehetnek kisgyerekkoruk óta.

Rokonaink Svédországban élnek, terhesen szaunáztak, halat, rákot, polipot ettek. Senkinek semmi baja a családban. A gyerekeik már kamaszok.

ma 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is imádom ezeket, ettem terhesség alatt is (nyerset persze nem). Őszintén meg se fordult a fejemben, hogy nem kéne :D A gyerekeimnek mindenesetre semmi baja, 8 és 4 évesek.
ma 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!