Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt ezek mennyire...

Terhesség alatt ezek mennyire normálisak? Érdemes aggódni?

Figyelt kérdés

Hétfőn megyek orvoshoz, 34 hetes terhes vagyok fiú babával.

Kb. 2 hete kezdődött, hogy szinte mindenhol (állkapocs ízület, lapocka mentén, a kezem, ujjaim fájnak, összeszorítani nem tudom, illetve a medence tájékoztatást érzek fájdalmat. Alsó végtagokban pedig vizesedés és zsibbadás jelentkezik estére aktivitástól függetlenül (akkor is, ha nem mentem sehova, hanem otthon pihentem). Olyan érzés, mint amikor egy intenzív edzés után izomlázam van, mindenhol.

Baba leginkább este aktív, érzem a mozgást és rendszeres is.

Érdemes aggódnom e miatt? Tudom, hogy biztosat nem lehet mondani, de érdekel, hogy más is tapasztalt-e már ilyet.



tegnap 05:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Vízesedés esetén, főleg, ha még zsibbadásokat is érzel az első és legfontosabb a vérnyomás mérése és a vizelet tesztelése, hogy nincs e fehérje benne. Lehet akár toxémia is. De lehet tényleg csak a terhesség önmagában is. Szaladj le a védőnőhöz, elvégzi a mérést és a tesztet is. Toxémia miatt nem érdemes ezzel várni, mert baj is lehet.


Jobb félni mint megijedni.

tegnap 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az ízületi fájdalom a relaxin termelés mkatt van. Olbass utána
tegnap 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló teljesen jót írt. Engem is toxémia gyanúval néztek az elsőnél a vizesedés miatt. Szerencsére nem volt semmi baj. Most a harmadiknál enyhe vizesedés van és fáj mindenem. A védőnő napi 2x magnéziumot javasolt. Más problémám nincs. Éjjel a vádlim nagyon görcsöl és nehezebb a járás. 28 hetes vagyok
tegnap 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!