Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kövér kismama soha nem fog...

Kövér kismama soha nem fog terhesnek kinézni?

Figyelt kérdés
Tudom hogy hiszti és örülöm kellene de néha mérhetetlenül fáj hogy lassan 23hetes vagyok és még mindig olyan mintha csak híztam volna. Tudom, nem kellett volna elhízni és baba előtt azon voltam hogy csökkentsem az effektet sőt most is az egészséges életmód a cél terhesen. De a tükör nem a barátom, hiába ment le az elmúlt egy évben a méretem 2xl- ről L-re (tudom ez sem éppen vékony, még úgy sem hogy magas vagyok) mintha kövérebb lennék mint előtte. Nem terhes, csak egyre kövérebb... pedig még csak nem is igazán híztam eddig. Az igazi terhes poci megkímél, cserébe kinyomja annyira hogy még hájasabbnak látszódjak... Persze tudom így legalább könnyebb folytatni a sportot, nem zavar a mozgásban annyira de akkor is szörnyű érzés így tükörbe nézni. Persze tudom hogy még van rajtam plusz súly!!! De akkor sem kellene kövérebbnek látnom magam mint mikor elkezdtem a diétát! Sírni tudnék, hittem benne hogy azért valamennyire rajtam is látszódni fog a terhesség, de semmi...

szept. 12. 16:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy oszlik el rajta a háj és mekkora terhespocakot növeszt. De mondjuk 23 hetesen azért nagy csodát nem kell várni. Ha nem hízol nagyon, a végére azért talán nem csak kövérnek fogsz tűnni.
szept. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom hany kilo lehetsz ... De a kovereknel nem igazan feltuno egy terhesseg meg a vegen se.. kolleganom is kover 1 honappal vagyok elorebb es siman kovernek nez ki
szept. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nos, az L az nem kövér, a 23 hét meg szinte mindenkinél csak hízásnak tűnik. A terhes pocak később jön. Ha zavar, akkor vegyél olyan felsőket, amik mell alatt vannak szabva, azok kiemelik a hasat.


Pl [link]

szept. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%

Az, hogy terhesnek nézel ki vagy sem, föleg alkat kérdése.

Nálam a 38. héten kezdték megkérdezni, hogy esetleg terhes vagyok-e, a 150 cm-hez akkor voltam 52 kg ( a "normál" súlyom terhesség elött 43 volt)

szept. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
47%

Ez nem csak azon múlik. A "lányos has" például inkább kövérnek néz ki, akkor is, ha amúgy nem volt kövér az illető, mert eloszlik széltében. 23 hetesen meg a legtöbb terhes határeset. Idegenek olyankor tippelgetnek, hogy vajon terhes, vagy csak kövér.

Ha ez vigasztal, én terhesség előtt, alatt és után is terhesnek néztem ki, mert hasra hízom. Terhesség előtt többen átadták a helyet, mint alatta🤣

Egyébként viszont hatalmas csúcsos hasam volt, egyértelműen látszott, hogy terhes vagyok.

Na, de most is azt hiszik. Konkrétan idegen nő odajött hozzám, hogy hogy lehet, hogy van babám és nagy a hasam? Nem ment le?🤦🏽‍♀️ Bakker, 3 hete szültem (akkor még csak 2). 23 kilót szedtem fel és már 18 lement. Valóban van még ott egy kis bőr egy 4,5 kilós gyerek után, meg 5 kiló plusz, de bakker, azért marhára nem nézek ki terhesnek, csak nem teljesen volt lapos a hasam 2 héttel császár után, 40fölött. Szóval az emberek hülyék, ne foglalkozz vele. Nem attól leszel terhes, hogy terhes hasad van, hanem, hogy élet van benne 😁

szept. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Az első gyereknél vêkony kismamakênt is csak 20-21 hetesen és nagyon direk tkismama ruhában volt egyértelmű
szept. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"A "lányos has" például inkább kövérnek néz ki, akkor is, ha amúgy nem volt kövér az illető, mert eloszlik széltében. "


Az elsőnél nálam is így volt. Mondjuk kövér is voltam, hozzáteszem 😅 És előre nem is nagyon domborodott a hasam.



A másodikat 10 kg-mal kevesebbről kezdtem, ott már azért hamarabb egyértelmű volt, a harmadiknál meg méginkább.


Pedig ők is lányok :)


Most a fiammal is elég hangsúlyos (27 hét), de azért én is néha tudom irigyelni a kismamákat, akiknek hátul megvan a derekuk íve. Az enyém eltűnt teljesen....

szept. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
137 kilóval mentem szülni. Az utolsó hónapban látszott, hogy nem csak bezabáltam.
szept. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

#7! Persze, azért írtam idezőjelbe, mert ez csak egy babona. De az tény, hogy független a nemektől kétféle terhes has van. Van, akinek széltében eloszlik, pedig nem volt kövér előtte. Én azt hittem, nekem olyan lesz, mert széles a csípőm. De nem, csak előre nőtt a hasam, és csak nőtt és nőtt 🤣 Jó, óriási bébim volt, de azért nem 23 kiló 😂

#5

szept. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez alkati kérdés, én elhízott voltam 163cm 94 kg és már 16. Héttől alakult a hasam, 20. Héttől már szép kerek volt... le se tagadhattam. Magam is meglepődtem, mert egyik barátnőm pl jóval nehezebb volt és neki a végéig sem volt babás hasa, én meg boldog voltam, mert nekem lett... azért ez több dolgon múlik, ki hova hízik, baba hogy helyezkedik, odabent milyen a terep....vannak olyan anyukák, akik vékonyak és a végén sincs hasuk...egyszerűen ekveszik bennük a baba. Szóval ez alkati dolog.
szept. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!