Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 28 hetes terhes vok.Tegnap...

28 hetes terhes vok.Tegnap voltunk nőgyógyásznál, a baba BPD mérete 89! Engem ez aggaszt, mert szerintem nagy a feje korához képest.A doki azt mondta minden mérete normális! Volt ilyen értéke a terhessége alatt bárkinek is?

Figyelt kérdés
szept. 10. 17:12
 1/6 babyboom567 ***** válasza:
72%

Nem kötekedés, de mégis mi a baj ezzel?

Ebben a korban 72-260 milliméterig jó a fej átmérője,neked 89 milliméter.Teljesen normális átlagos feje van.

szept. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Első: te sem gondolhatod komolyan, hogy bármilyen magzati méretre jó a 7,2 meg a 26 centi is:D Ráadásul egy magzat biparietalis átmérőjéről, azaz a koponya kvázi szélességéről beszélünk...szerinted az mikor 26 centi?:D
szept. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyrészt amit az első ír, másrészt meg az UH-n mért méretek ahogy haladsz előre, úgy lesznek egyre pontatlanabbak. Elég egy pixellel arrébb raknia a nyilacska végét, és már más értéket mutat a gép. Inkább becslés ez, mint más, az arányokat látva tudja megmondani a szonográfus évek tapasztalata és gyakorlata, tanulmányai alapján, hogy rendben van-e a gyerek vagy sem. Nyilván nem tévedhetetlen, de egyetlen (akár eltérő) adat alapján kár ijedezni.
szept. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Engem 31 hetesen riogattak azzal, hogy 92 mm a bpd-je és nem tudom majd természetesen megszülni. Végére 97 lett és császár de nem a feje miatt, hanem mert őnagysága nem akart megszületni. Indítottak de a fájásokon kívül semmi nem történt így császár lett. Azt mondták a fej nagyságának csak a végén van jelentősége, ugyanis a baba egyes részei nem egyszerre nőnek minden esetben. Így is volt nálunk. Volt amikor a feje nőtt nagyobb ütemben, volt amikor a kis pocakja vagy a lábai. Úgyhogy ne aggódj. Utolsó időkben már nem nő nagyot a fejük. :)
szept. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Baromi hidegen hagyott mindig a meret. Mivel az UH nagyon nem mer pontosan! 20 hetesen nagyobbat mert mint 10 hettel kesobb 🤣 vicces volt mikor nezet h osszemwnt a gyerek vagy mi?


Annyit kerdezz meg mindig h rendben van e? Ha igen a valasz akkor felejts el a mereteket.

szept. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ikreim fejmérete 28 hetesen 71 és 70mm.

1 babánál tök normális a méret, ikreknél pedig az hogy picit kisebb az sem baj. Ezt az orvos mondta :)

szept. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!