Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik lehetnek az ikerterhesség...

Mik lehetnek az ikerterhesség veszélyei?

Figyelt kérdés

Ha nem akarok természetes úton teherbe esni jelentkezhetek spermabankos mesterséges megtermékenyítési eljárásra?


Sosem,de soha a büdös életben nem érdekelt a szex,erotika,testiség,mindig is hidegen hagyott a dolog.Sosem éreztem szexuális vonzalmat senki iránt sem,és nem is akarok szexuális kapcsolatot létesíteni senkivel,semmilyen férfival, viszont szeretnék édesanya lenni.A kérdésem az,hogy itthon vagy akár itt a szomszédban,Erdélyben azok a nők akik nem akarnak természetes úton teherbe esni jelentkezhetnek spermabankos mesterséges megtermékenyítési eljárásra? Én mindig is szerettem volna egy nagy családot,és utána néztem,hogy egy ilyen eljáráson belül megoldható-e esetleg az ikerterhesség is. És igen; Ha vitro (IFV)megtermékenyítést alkalmaznak,akkor az orvosok dönthetnek úgy,hogy több embriót ültetnek vissza,ezzel növelve az ikerterhesség esélyét,de viszont a legtöbb esetben a protokoll arra törekszik,hogy csak egyetlen egészséges embriót ültessenek be.Elvileg,nem biztos,de megbeszélhetem az orvossal,hogy ikerterhességet szeretnék,de a végső döntést a kezelés típusáról,az embriók számáról és a terhességi kockázatokról az orvos szakmai véleménye és az én egészségi állapotom alapján hozzák meg.Vannak más egyéb eljárások is pl; Hormonterápia: Az orvosok olyan gyógyszereket, például klomifént vagy gonadotropinokat írhatnak fel, amelyek serkentik a petefészkeket több petesejt érlelésére egy adott ciklusban. Ha több petesejt érik meg és szabadul fel, és ezek közül több megtermékenyül, nagyobb az esélye a két- vagy többpetéjű ikrek kialakulásának.


Intrauterin inszemináció (IUI);

Az IUI eljárás során a spermát közvetlenül a méhbe juttatják az ovuláció idején:


- Az IUI-t gyakran kombinálják ovuláció indukcióval, így növelve az esélyét annak, hogy több petesejt érhető el a megtermékenyítéshez. Ez szintén növelheti az ikerterhesség valószínűségét.


De viszont mik lehetnek a kockázatai,veszélyei ennek?



szept. 3. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyakoribb a vetélés, koraszülés, az összes ebből adódó szövődmény, az összes terhességi szövődmény gyakoribb (terhességi cukorbetegség, magasvérnyomás, toxaemia), előfordulhatnak speciális kórképek (iker-iker transzfúziós szindróma).


Én láttam jó pár 20 hét körüli ikervetélést, extrém koraszüléseket.

Kolléganőmnél az egyik magzatnak élettel összeegyeztethetetlen fejlődési rendellenessége lett, ami miatt szelektív terhességmegszakítást kellett végezni 17 hetesen, az alaból 10%-os vetélési kockázattal jár.


Az ikerterhesség szívás.

szept. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A méh 1 baba kihordására van kitalálva.

Többes terhesség esetén jelentősen nő a koraszülések száma. Nem mindegy ,hogy hány baba van és ,hogy mennyire korán születnek meg. Korai babák sokkal fogékonyabbak betegségekre,gyengébbek ezáltal kiszolgáltatottabbak.Fejletlenségükből adódóan meg egyéb súlyosabb állapot is felléphet.


Anyuka szervezetét is jócskán terheli,növeli a terhességi cukorbetegség kockázatát (meg is maradhat) illetve a toxémiát-> ami miatt szintén előfordulhat a koraszülés. Méhrepedés is megtörténhet. VISZONT!! Fontos ,hogy ezek mind olyan dolgok amik előfordulhatnak ,de nem kőbe vésett.


(Jómagam is iker vagyok és még a családban páran)

szept. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Előzőek jól leírták. Hozzátenném hogy az anyává válás egy nagyon megterhelő folyamat mind fizikailag mind mentálisan és egy gyerekkel is borzasztó nehéz, egyedül álló szülőként emeld négyzetre és akkor még két gyereknél duplázd meg.

Nem tartom jó döntésnek.

szept. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ikerterhesség addig tűnik àlomszerűnek, míg nem vagy édesanya.

Imádom a fiam, de nagyon nehéz egy gyerekkel is.

A férjem családjában vannak ikrek én is fantáziáltam az első pozitív teszt után “mi lenne ha ketten lennének”. Most már lehet kiborítana inkább, mint izgatottá tenne 😁

szept. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hány éves vagy de 3as jól írja. Ha csak nem vagy egy bizonyos kor felett, akkor inkább próbálj meg párt találni. Vannak aszexuális férfiak is, akikkel lehet ismerkedni. Nem vagyok egyedülálló anyuka, de van egy kisfiam és ha nem lenne a férjem akkor nem tudom mit csinálnék. Borzasztó nehéz, pedig egy viszonylag "jó" gyerekem van, annyi nehezítéssel, hogy extra aktív és eleven.

Ezenkívül nem tudom voltál e férfival és lehet hülyeség is, amit mondok, de lehet azért nem vonz a dolog mert még nem próbáltad. Ehhez tényleg nem értek csak esetleg egy ötlet.

szept. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon is lehet spermabankból gyereked, a nővérem is azt tervezte, el is indította a folyamatot, csak aztán megtalálta a párját. Inszeminációval lehetnek ikreid, bár az orvosok figyelnek, hogy lehetőleg elkerüljék a kockázatok miatt, lombiknál viszont én úgy tudom hogy, hogy idéntől nem ültetnek vissza több embriót.

Nem véletlenül nem támogatják az orvosok az ikerterhességet. Cukik, de sem a babáknak, se neked nem ideális. Arról nem is beszélve, hogy ha ott leszel egyedül két gyerekre, és amíg az egyikkel foglalkozol, a másik sír, az nagyon szar érzés lesz neked is, nekik is

szept. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább a koraszülés, a családunkban 3 rokon is van akiknek ikrei születtek. Mindenki koraszülött lett, unokatestvérem 34.hétre, másik rokonom 33.hétre és most nemrég egy másik rokonom 26.hétre szülte meg a babáit. ☹️
szept. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!